Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Сягає чи досягає

Автор alant, ноября 27, 2017, 20:14

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

alant

Він сягая чи досягає довжини ... см?
Його довжина сягає чи досягає ... см?
Я уж про себя молчу

dan-pt

ДОСЯГАТИ, аю, аєш, недок., ДОСЯГТИ і ДОСЯГНУТИ, сягну, сягнеш; мин. ч. досяг, ла, ло і досягнув, ла, ло; док., перех. і неперех.

2. Доходити до якого-небудь рівня, до певної межі (про розмір, вагу, кількість і т. ін.). Мороз досягав кільканадцяти градусів (Олесь Гончар, Таврія.., 1957, 702); Заробіток його досяг значної суми (Юрій Яновський, II, 1954, 100); Розвиток сучасної науки знаходиться на такому високому рівні і досягає таких широких масштабів, що стає необхідною планова організація наукових досліджень (Мікробіологічний журнал, XXII, 2, 1960, 5); Ще вище блищали зморшкуваті прямовисні скелі, порослі мохом та лишайником, або тяглися величезні поля льодовиків, де крига досягала кільканадцяти сажнів товщиною [завтовшки] (Зінаїда Тулуб, В степу.., 1964, 117).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, 1971. — Стор. 391.
http://sum.in.ua/s/dosjaghaty




СЯГАТИ, аю, аєш, недок., СЯГНУТИ, ну, неш, док., перех. і неперех.

2. Доходити до якого-небудь рівня, якоїсь межі (про розмір, вагу, кількість і т. ін.). Юзина спідничка ледве сягала за коліна Дар ці (Леся Українка, III, 1952, 643); Показники [Андрія] ніяк не сягали вище 100—110 процентів (Олекса Гуреїв, Новели, 1951, 75); Тепер вона знала, що пірамідальна тополя сягає до сорока метрів заввишки (Семен Журахович, Звич. турботи, 1960, 86); Мороз сягав десь за тридцять і люто пощипував щоки (Василь Козаченко, Блискавка, 1962, 258); Від першої напруги заскрипіли ворота споруди. Вода швидко сягнула на нуль і зростала далі (Іван Ле, Міжгір'я, 1953, 275); У 1900 році населення Землі становило 1 мільярд 600 мільйонів чоловік. У 1960-му чисельність людства сягнула 3-х мільярдів (Наука і життя, 2, 1967, 11);
//  Доходити до високого або найвищого рівня. Далеко сягнула наука вперед, полегшила працю хлібороба, примусила землю щедріше родити (Василь Минко, Повна чаша, 1950, 91); — Наша техніка, культура сягнуть нечуваних висот... (Яків Качура, Вибр., 1953, 259).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, 1978. — Стор. 910.
http://sum.in.ua/s/sjaghaty

DarkMax2

Про нерівномірність, ІМХО, можна і те, і те: "подекуди досягає".
А просто... коли про щось статичне, я б сказав "сягає".
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр