Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Чи потрібно «було»?

Автор Волод, сентября 28, 2017, 11:04

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Волод

Цитироватьб) сполученням дієслова бути з дієслівними формами -но, -то в безособових реченнях: That house was built last year. – Той будинок було збудовано торік.
http://www.rusnauka.com/11_EISN_2011/Psihologia/11_85142.doc.htm

Python

Я б сказав, optional. Утім, можливо, «було» в даному контексті таки трохи впливає на зміст (різниця десь приблизно як між «я збудував будинок» та «я був збудував будинок», але з дещо вищим пріоритетом «задавненого» варіанту). У контексті минулого (напр., у реченні «Місяць тому я переїхав у будинок, який було збудовано торік») відсутність слова «було» дещо різатиме слух, ІМНО.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Волод

Ви навели приклад, у якому «було» розставляє в часі «збудовано» і «переїхав»,  хоча час і так вказано, я навів приклад, в якому нема між чим розставляти пріоритети.
Мій слух речення без «було» також ріжуть, але чому? Можливо вплив російської....?
Та я погано сприймаю і речення з «було» на кшталт:
ЦитироватьСтабільну версію було перевірено 15 грудня 2014.
(wiki/uk) Версія



Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр