Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

венгерский

Автор Farkas, мая 21, 2004, 10:39

0 Пользователи и 2 гостей просматривают эту тему.

Farkas

Цитата: RomanMiert mindenki ir csak oroszul? Rossz, nagyon rossz. Akar valaki, talan, magyarul is valamit irni?
Nem csak orosszul.
Tanultom magarul 5 év elelött, már nem emlekszem. Nagyan hiba van.

Balázs

Цитата: RomanCsak egyet nem ertem. Az volt a magyar nelvenek a temaja, ugye? Miert mindenki ir csak oroszul? Rossz, nagyon rossz. Akar valaki, talan, magyarul is valamit irni?


Gyerekek! Érdemes megtanulni ezt a nyelvet, gyönyörű!

Üdv mindenkinek Budapestről!

Rōmānus

Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Balázs


Rōmānus

Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Balázs

Стажёр в МГИМО.

Te hol tanulod a nyelvet (mármint a magyart :)? Moszkvában elég sokan tanulnak magyart, és nem értem őket, hogy miért. A magyar nyelv - azon kívül, hogy szerintem nagyon szép - nem nyújt sok lehetőséget. Тем не менее nem is hasonlít semmilyen másik nyelvre.

Rōmānus

Az nem pontosan igaz. észthez és finnhez hasonlít egy kicsit. egyebként nem tanulom, csak tanultam valamikor, én éltem is magyarban...:_1_12
Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Balazs

Nem tudom. Én nem értem meg se a finnt, se az észtet. Maximum néhány szó hasonlít.

Magyarországon merre éltél?

Milyen az élet Litvániában?

Rōmānus

bé, bé, Egerbe.. :) ott is voltam, bikavér ünnepségén :) Sokhol laktam. Debrecenben, Pesten, Pilisborosjenõn.

Az élet Litvániában szupi! Azért is visszatértem. Gyere te is ide! Szép az ország, jók az emberek.
Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Balazs

A Bikavér Ünnepe az nagyon jó kis rendezvény, én is ki szoktam rá menni.

Litvániáról (meg Lettországról és Észtországról) írom a diplomamunkámat, mindenképpen el akarok oda jutni, mert még soha nem voltam, és nagyon érdekel. Ja, meg jó lenne látni azt, amiről írni fogok...:D

Rōmānus

Egyebként, nem szavak, hanem nyelvtan hasonlít!!! azt akartam mondani :) Azt hogy szavak nem hasonlóak (így irják? :oops:), azt magam tudom ;--)
Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Balazs

Jól írtad, így kell írni...:) Nagyon jó a magyarod, látszik, hogy éltél nálunk. A nyelvtan lehet, hogy hasonlít, azt nem tudom.

Állítólag a legnehezebb nyelv Európában a magyar? Tényleg így van? Te hogy gondolod?

Rōmānus

Hát, az a jó kérdés. Nem tom, ahogy példaul a baszk nyelvvel van. De, tudod, másként, magyar nagyon logikus nyelv is. Az nem így hogy pl. oroszban, hogy soksor egyik válasz van: "csak".
Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Balazs


Rōmānus

Nyugi, csak azt akartam mondani hogy oroszban soksor amikor meg probálsz érteni, miért így vagy úgy van csak egy válasz van: "csak". Nem regularis a nyelvtanja. érted?
Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Balazs

OK, értem, és igazad van. Én pont ezt szeretem az oroszban.

A magyar nyelvtan tényleg logikus, de azért itt is van olyan, amikor nem tudod hogy miért mondod, csak érzed, hogy így helyes. Mindenki aki külföldiként magyart tanul arra panaszkodik, hogy rettentő nehéz nyelv.

Rōmānus

Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Balazs


Rōmānus

Kétszer voltam, két évvel ezelõtt, egy hónapig, és tavaly is .. De tavaly félévig éltem :yes:
Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Balazs


Rōmānus

Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Balazs

Aha. :) Jó válasz. Én is így vagyok az orosszal.

Jó hétvégét, nálunk holnap nemzeti ünnep, szóval NINCS MUNKA! 8)

üdv



Rōmānus

Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр