Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

"Задавати питання"

Автор alant, января 18, 2017, 21:31

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

alant

Чи правильно так казати? Чи лише "запитувати", "питати"?
Я уж про себя молчу

Upliner

Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae.

alant

Цитата: Upliner от января 18, 2017, 21:33
Цитата: alant от января 18, 2017, 21:31Чи правильно так казати?
Неправильно. Треба "ставити питання".
Філолог і відомий боець за українську мову Лариса Ніцой пише у ФБ:
ЦитироватьОт скажіть, друзі. Коли ведучий задає питання, а потім перебиває - замовкати, щоб сказали "чемна", чи продовжувати відстоювати свою думку, але ж скажуть "хамка"?
Я уж про себя молчу

Upliner

Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae.

alant

Цитата: Upliner от января 18, 2017, 21:55
В кожного такі ляпи бувають.
Я вважав, що філологи помилються будь де, та не в мові.
Я уж про себя молчу

Upliner

Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae.

Python

http://sum.in.ua/s/zadavaty
ЦитироватьЗадавати (задати) питання (запитання) кому — запитувати кого-небудь. Йому задавали питання з місць і президії (Олександр Довженко, III, 1960, 412); Воронцов.. наготувався писати. Але перш ніж писати, він задав Чернишеві кілька запитань з його біографії (Олесь Гончар, III, 1959, 131).
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

alant

Я уж про себя молчу

DarkMax2

Цитата: Upliner от января 18, 2017, 21:33
Цитата: alant от января 18, 2017, 21:31Чи правильно так казати?
Неправильно. Треба "ставити питання".
Ставити питання: а) те саме, що Ставити запитання. Не буду тобі одповідати на деякі питання, які ставиш в останніх листах (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 429); На сьогодні були задані задачі на проценти, але в лейтенанта взагалі була звичка ставити такі питання, що зразу і не зрозумієш, до чого вони (Іван Багмут, Щасливий день.., 1951, 11); б) те саме, що Порушувати питання (див. порушувати); в) розглядати якимсь чином. Думаю, що зовсім нема чого ставити питання про перемогу того чи іншого діалекту, адже літературна мова мусить витворитись з усіх діалектів, без жадного насильства, сварки й колотнечі (Леся Українка, V, 1956, 126).
http://sum.in.ua/s/stavyty
Задавати (задати) питання (запитання) кому — запитувати кого-небудь. Йому задавали питання з місць і президії (Олександр Довженко, III, 1960, 412); Воронцов.. наготувався писати. Але перш ніж писати, він задав Чернишеві кілька запитань з його біографії (Олесь Гончар, III, 1959, 131).
http://sum.in.ua/s/zadavaty
Знов кастрування мови? І так, і так. Класики дозволили.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр