Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Ремзи Коч и другие курдские певцы прошлого века

Автор Yelyzaveta Ukraïna, декабря 23, 2016, 08:42

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.


Yelyzaveta Ukraïna

Хама Джаза (курд. Hama Jeza) (нар. 1949, Сулейманія, Королівство Ірак — пом. 2010, Сулейманія, Ірак) — іракський співак курдського походження.

Життєпис

У 1969 приєднався до національно-визвольного руху і провів багато років у горах Курдистану як боєць Пешмерга. У 1980 співак узяв участь у новому перевороті та відіграв у ньому важливу роль, оскільки записував патріотичні пісні та гімни, що заохочували членів Пешмерга до боротьби.

Згодом Хама Джаза емігрує зі своєю сім'єю до Данії, де продовжує співати. Повертається до рідного міста в 1991. 26 жовтня 2009 року міністр культури регіонального уряду Курдистану вручив йому премію.

Через довготривалу хворобу Хама Джаза помер у віці 61 року. Похований у м. Сулейманія.


https://m.youtube.com/watch?v=WqlTih2d0PE

Yelyzaveta Ukraïna

Хюсеїн Тутал (тур. Hüseyin Tutal) (нар. 1937, с. Фаре, Діярбакир, Туреччина — пом. 1998, провінція Діярбакир, Туреччина) — турецький співак-данбеж (курд. dengbêj) курдського походження.

Народився в с. Фаре (сучасне с. Гюзелькьой (тур. Güzelköy) у провінції Діярбакир). У різних джерелах можна побачити ім'я данбежа Хусейн Фаре (курд. Huseynê Farê) за назвою села, оскільки під цим іменем він більш відомий. Розпочав співати в 7 років.

У той час, коли Хюсеїн Тутал випустив свій перший альбом (1980-ті), існувала спеціальна військова адміністрація, що боролася з поширенням курдської мови та культури. До дому співака відразу ж прийшли люди у формі, які допитували його й обурювалися, чому Хюсеїн, знаходячись у Туреччині, співає курдською, бо, на їхню думку, у цій країні треба співати лише турецькою. На це Хюсеїн Тутал їм відповів: «Я курд, тому виконую пісні своєю рідною мовою. Невже я не маю на це права?». Проте данбеж не переставав співати, хоча допити й арешти все ще продовжувалися.

Згодом переїжджає до с. Бісилмайх (курд. Bisilmayexê), де на той час проживали батьки його дружини. Після 3-4 років перебування з ними емігрує до Німеччини, але через 2 роки повертається на Батьківщину, де продовжує співати.

Помер через хвороби, на які він починав хворіти, коли був у в'язниці. Проте Хюсеїн Тутал залишив по собі добру пам'ять і пісні, які народ поважає й сьогодні.

Творчість

Відомі пісні:

Têlî
Ay Le Gule (Ay Lo Delal)
Dolabe Yar Dolabe
Mala Musa (Tu Axayî)
Wer Hine
Xalê Cemîl
та ін.

Сім'я

Брат — Юсуф Фаре (курд. Usivê Farê) — данбеж.

https://m.youtube.com/watch?v=mL1mh_PiY4c

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр