Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Вивчення української мови on-line

Автор Liafer, июня 15, 2016, 17:31

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Liafer

Запрошуємо випробувати і оцінити новий ресурс з вивчення української мови http://webpen.com.ua/
Інтерактивні завдання на різні теми. Додаткова цікава інформація науково-популярного напряму.

Lodur

Спробував виконати типове завдання.

ЦитироватьЗнайдіть і виправте у навчальному завданні граматичні помилки згідно з правилами українського правопису (поставте тире, будьте уважні з пробілами).

Мистецтво  найкращий педагог. (О. Гончар.)

Не знаю, які зараз правила; коли я вчився у школі (за радянських часів) правильною відповідью було б:
Мистецтво - найкращий педагог (О. Гончар).

На думку транажера, привильний варіант є таким:
Мистецтво - найкращий педагог. (О. Гончар.)
:??? :what: :donno:
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

Zavada

Цитата: Lodur от июня 16, 2016, 14:03
Не знаю, які зараз правила; коли я вчився у школі (за радянських часів) правильною відповідью було б...

Коли я вчився у школі (за радянських часів), правильно було б написати "відповіддю".  :)
В трамваях, на улицах – всюду подряд
Висит и гремит безобразный мат.
Но только не гневайтесь так сурово –
Теперь это – «гласность», «свобода слова»!
Эдуард Асадов

Lodur

Цитата: Zavada от июня 16, 2016, 14:20Коли я вчився у школі (за радянських часів), правильно було б написати "відповіддю".  :)
:yes: :-[
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

Ілейн Дан

Хм, не згодна. Так, у вправі є підказка – "* завдання в навчальній картці не цитата.". Але ж і "(О. Гончар.)" – це не речення. У правилах написано, крапка перед дужкою ставиться, коли у дужках речення. Та й цитата чи не цитата, але це слова Гончара, а у дужках хто сказав, по правилам крапки там не має бути. Ба більше, редактор наш постійно це виправляє, коли трапляються такі моменти. Якщо крапка має бути, то будь ласка, підкажіть правило. Я вже зраділа, що знайшла тренажер української, але якщо й інші врави такі, то...

DarkMax2

У 11-томному тлумачному повно ілюстрацій словникових статей. Так там такий формат:
Майор говорив не голосно, а майже шелестів, як те листя. Проте всі чули кожне його слово (Олесь Гончар, III, 1959, 96);
Тобто подібно до першого варіанта: Мистецтво — найкращий педагог (О. Гончар).
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр