Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Запитання щодо використання по батькові

Автор savo4kin, апреля 14, 2016, 17:29

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

savo4kin

Доброго дня!

Скажіть будь ласка, чи можу я використовувати для доньки по батькові Ярославна, чи має бути виключно Ярославівна.
Я знаю, що згідно дійсними нормами правопису використання суфіксу "івна" ніби обовязкове, та за моїм дослідженням близько 1% відсотка випадків по-батькові жінок, у которих батько Ярослав, припадає саме на запропонований варіант - Ярославна.
Ось приклад: http://www.nas.gov.ua/UA/Sites/StaffDepartments/Pages/default.aspx?ffn1=Email&fft1=Eq&ffv1=mgor@nas.gov.ua
Дякую.

Волод

А закон «Ківалова - Колесніченка»  :) нащо?

ЦитироватьСтаття 28. Мова імен громадян України



3. Кожен громадянин України має право використовувати своє прізвище та ім'я (по батькові) рідною мовою згідно із традиціями цієї мови, а також право на їх офіційне визнання. При використанні цього права запис прізвища та імені (по батькові) в паспорті громадянина України, паспорті громадянина України для виїзду за кордон та інших офіційних документах виконується у транскрипції з української, російської або іншої мови за вибором громадянина.

4. Запис прізвища та імені (по батькові) в паспортах та інших офіційних документах здійснюється із попереднім схваленням власника.

5. Кожен громадянин України має право на виправлення помилкового запису свого прізвища та імені (по батькові) в паспортах та інших офіційних документах, у тому числі внаслідок порушення вимог частин третьої та четвертої цієї статті
.

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/5029-17

DarkMax2

(wiki/ru) Ярославна
(wiki/uk) Ярославна

В українській мові присутні дублети штибу Якович/ Яковлевич, Савич / Савович тощо. Обидва варіанта вважаються допустимими, а тому головне, що в паспорті громадянина України.
P.S. Спрощені варіанти через "народність" часто вважаються більш українськими. Повні більш архаїчні (наприклад, деякі мають вставне Л після В).
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр