Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Постпостмодерн (литература)

Автор DarkMax2, марта 3, 2016, 09:47

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

DarkMax2

Постмодернизм стал давно уже бранным словом, а рынок и собственно читатель пресытился иронией и игрой с формой.
Понемногу на Западе уже формируется литература нового этапа - пост-постмодернистская (метамодернистская) литература, которая преодолевает иронию и рождает новый романтизм.
Есть ли у нас представители онной? Мне кажется, что мы, поздно открыв для себя постмодерн, глубоко увязли в нём.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Постмодернізм помер. Хай живе пост-постмодернізм!
Тут висловлюється думка, що метамотернізм продовжує постмодерністські ігри, проте вже всерйоз.
(wiki/ru) Постпостмодернизм
Порівнюючи з означенням з Вікіпедії можна сказати, що метамодерн це повернення до серйозної міни, а не відмова від побудовних і змістових "ігор".
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

smith371

интересно, а появится ли постпостпостпостпостпостмодернизм, или люди деградируют много ранее его возможного появления? :???
Alii! Ke ua ngerang? Ak outkeu er kau el me er a bliongel el kirel a tekoi er a Belau! Sulang.

Подвергал, подвергаю и буду подвергать сомнению классификацию любых языков, описания которых нет в свободном доступе!

Злостный оверквотер, оверкиллер и... просто злостный.

DarkMax2

Конечно, появится. Лет за 20-50. И вероятно, будет зваться постметамодерн.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Якщо модернізм виражав собою захоплення новими змінами, що надходили й ще очікувались, а постмодернізм — відчуття перенасиченості цими прогресивними змінами, то чо́му в контексті суспільних змін може відповідати постпостмодернізм?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

RockyRaccoon

Цитата: smith371 от марта  3, 2016, 10:07
интересно, а появится ли постпостпостпостпостпостмодернизм, или люди деградируют много ранее его возможного появления? :???
Это будут постпостпостпостпостпостлюди.

Валер

Цитата: RockyRaccoon от сентября 20, 2016, 22:10
Цитата: smith371 от марта  3, 2016, 10:07
интересно, а появится ли постпостпостпостпостпостмодернизм, или люди деградируют много ранее его возможного появления? :???
Это будут постпостпостпостпостпостлюди.
Постники, типа. И схимники :).
Несолидарный. С войной, чем-либо, кем-либо.

Убить непросто. Убивать за свою страну намного легче.

DarkMax2

ЦитироватьОднако общий положительный вывод текущих попыток определить постпостмодернизм состоит в том, что вера, доверие, диалог и искренность могут преодолеть иронию постмодерна.
http://dic.academic.ru/dic.nsf/ruwiki/1853011
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

ЦитироватьУ нашій літературі панують гастарбайтери, які у скорому часі проголосять недолугий «метамодернізм» необхідною літературою.
Олег Короташ: Прощання з літературою

Його вже ненавидять  ;D
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Цитата: DarkMax2 от января 13, 2017, 14:19
ЦитироватьУ нашій літературі панують гастарбайтери, які у скорому часі проголосять недолугий «метамодернізм» необхідною літературою.
Олег Короташ: Прощання з літературою

Його вже ненавидять  ;D
Не знаю, хто це, але принаймні з частиною пунктів важко не погодитись.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Эпоха новой серьезности. Почему ирония перестала работать
Цитата: Python от сентября 20, 2016, 16:50
чо́му в контексті суспільних змін може відповідати постпостмодернізм?
Постпостмодерн это результат пресыщения цинизмом. Когда цинизм стал массовым, интеллектуальная элита снова обратилась к чувственности и опеке.
ЦитироватьВ программной статье «Почему критика выдохлась» философ Бруно Латур заявляет: светский скептицизм себя исчерпал. Радикальное сомнение он предлагает заменить на заботу и культивирование хрупкой созидательности.
Это желание не разоблачать, а творить.
ЦитироватьПостмодернисты с их релятивизмом, деконструкцией, интертекстуальными цитатами и культурологическими отсылками помогли разрушить прежние каноны, но ничего не предложили взамен.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Sandar

Цитата: Python от сентября 20, 2016, 16:50
Якщо модернізм виражав собою захоплення новими змінами, що надходили й ще очікувались, а постмодернізм — відчуття перенасиченості цими прогресивними змінами, то чо́му в контексті суспільних змін може відповідати постпостмодернізм?
Не зрозумів наголосу.

Easyskanker


DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Easyskanker

Да этих статеек я в тех же 2016-2017 годах начитался вволю. Только дальше статеек и парочки фотографов метамодернизм так и не пошел.

DarkMax2

Я про метамодернізм почав говорити ще в 13-14 роках. ::) До нас із запізненням доходить.
Велика проблема української літератури в тому, що вона досі глузлива, жовчна - постмодерна словом.
Щоправда зараз іде зміна покоління літераторів. Я погано знайомий із творчістю новачків. Можливо, у них є та "нова серйозність", "нова наївність". Але у флагманах досі постмодерністи.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Капітан Очевидність, або Про український постмодернізм
ЦитироватьДалі? Якщо не постмодернізм? Зовсім необов'язково вписувати тексти в модель, номінальне вписування не розвиває. Навпаки, потрібен або рух наввипередки, або паралельність, або... чесність. Навіть коли мова йде про розсіювання суб'єкта має ж бути той суб'єкт, який розсіюється, розщеплюється, щоб суб'єкт помер, він має народитись і прожити життя. Чи помер суб'єкт в сучасному українському літературному просторі? Питання відкрите, хоча, з великою долею вірогідності, можна стверджувати, що – ні. Більшість концептів постмодернізму у вітчизняній аудиторії викличе шок, відразу, несприйняття. Тут навіть не про «пересічного читача» мова, «експертів» також це стосується. Велика кількість «експертів» і досі перебувають навіть не в модернізмі, їх мислення просякнуте тотальностями, метанаративами і табу. Для решти постмодернізм є своєрідним брендом, який дозволяє бути сучасним, модним. Базові філософські напрямки, корпус текстів, рецепції, власні тексти – все це відсутнє (або близьке до того). Це не означає, що одного прекрасного дня/ночі постмодернізм не з'явиться, та чи потрібен він в наднових умовах? Метамодернізм, цифровий модернізм, пост-постмодернізм? Ні, не чули. Можливо літературі 90-10-хх, змістовно більш притаманні риси ненормативного письма, або того, що Сьюзен Зонтаг називала кемп. Має бути особливе мислення, рішучість, позиціонування, особливе сприйняття, демонтаж, вихід за межі та потужний інтелектуальний бекграунд.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Easyskanker

Цитата: DarkMax2 от февраля  6, 2020, 10:48
Я про метамодернізм почав говорити ще в 13-14 роках. ::) До нас із запізненням доходить.
Велика проблема української літератури в тому, що вона досі глузлива, жовчна - постмодерна словом.
Щоправда зараз іде зміна покоління літераторів. Я погано знайомий із творчістю новачків. Можливо, у них є та "нова серйозність", "нова наївність". Але у флагманах досі постмодерністи.
Я еще могу разглядеть метамодернизм в инстаграме и бонгакамс, но я не вижу его в книгах, фильмах, картинах самых уважаемых современных авторов. Поэтому я склонен считать его журналистским мифом тех лет, лишний повод небыдлу говорить: "фи, вы не доросли до нас". А до чего дорасти надо сами не знают. Из предлагаемой концепции вырисовываются просто какие-то "Телепузики".

DarkMax2

Цитата: Easyskanker от февраля  6, 2020, 11:02
но я не вижу его в книгах, фильмах, картинах самых уважаемых современных авторов

  • «Нескінченний жарт», Девід Фостер Воллес,
  • «Поправки», Джонатан Франзен,
  • «Твої Батьки, Де Вони? І Пророки, Чи Живуть Вони Вічно?», Дейв Еґґерс.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Easyskanker

Н-да, негусто для супер-модного направления, три писателя, из которых один постмодернист, другой умер еще в 2008-м.

Easyskanker

Ван дер Аккер и Вермюлен взяли упрощенное определение постмодернизма - "деконструкция, цинизм, ирония, отсылки", удобное для разговоров на кухне, но не объемлющее и процента, и придумали противоположное от него, получив характеристику банальной мелодрамы. Тут ошибка, ведь постмодернизм вовсе не чурается мелодрамы. Взять чистых постмодернистов - Маккьюэна, Мураками, до кучи Пелевина с Елизаровым, и постмодернистский период того же Эггерса, если убрать всё "метамодернистское" из их книг, то книг не останется.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр