Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Щоденник Франка

Автор Swet_lana, февраля 16, 2015, 22:14

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Swet_lana

У мене таке питаннячко: чи вів Франко щоденник?
Якщо вів, де в мережі можна його знайти?

Python

Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Jeremy

50-томне зібрання творів - це десь половина з написаного Франком. Хотіли видати 100 томів, але партійні та інші всякі органи перешкодили - більше Леніна у нас ніхто не писав. Отож, хтозна. Від Франка всього можна сподіватись.

Swet_lana

Справа в тому, що поспілкувалась я в інтернетах з одним добродієм, і він ось такий мені знайшов "аргумент":
http://vybor.ua/article/Mirovozzrenie/do-revolyucii-ukraincami-nazyvali-sebya-tolko-te-kto-otreksya-ot-pravoslavnoy-very.html
Я спочатку хотіла відповісти, а потім подумала: якщо людина вірить таким відверто тупим заміткам, то й балакати з нею нема про що.

А тепер я задумалась, що можна провести щось на зразок гри "знайди 7 відмінностей".
Назву ніяк не доберу.


Python

В часи Івана Франка й Лесі Українки під Україною здебільшого розуміли «східну велику Україну», протиставляючи її Галичині (до якої також застосовувалась назва Русь). Цитата Франка вирвана з контекту (якщо це взагалі точна цитата) й могла стосуватись полеміки між галицькими москвофілами та українофілами (Франко належав до останніх); щодо православ'я — маячня повна (Франко, як відомо, був атеїстом; більшість русинів-галичан належали до греко-католиків; власне ж українці (тобто, мешканці підросійської України) були переважно православними).
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Swet_lana

Цитата з Франка там взагалі якась дурна.
1. Ніхто не бачив того щоденника. Я думаю, що Франкові ніколи було його вести.
2. Виявляється, Франко вів щоденник російською мовою
3. Раптом серед російських слів з"являється "польське" слово
Цитировать"Меня сегодня кровно образили (оскорбили - польск.) меня обозвали украинцем хотя все знают, что я - РУСИН (цитата).

Zavada

В трамваях, на улицах – всюду подряд
Висит и гремит безобразный мат.
Но только не гневайтесь так сурово –
Теперь это – «гласность», «свобода слова»!
Эдуард Асадов

Swet_lana

Не вийшло надіслати листа. При спробі відправити з"являється напис: Не задано ім'я користувача


Jeremy

Звичайна брехня то! Франко найбільший галицький українофіл. Він просив російських українців нещадно правити його мову під наддніпрянську, й сам дедалі так старався писати. Його в якомусь галицькому патріотизмі хіба що дурень може звинуватити чи навіть запідозрити. То брехня для дурнів. Хоч би з мовою "попрацювали"! Його охоче перекладали й публікували в Росії. Царатові він до якоїсь міри був вигідний, бо своєю діяльністю відривав Галичину від Австро-Угорщини й польського впливу і єднав її з Російською Україною. Також туфта про українців-відреченців від православ'я. Ясно, звідки вітер дує, товаріші работають у всіх напрямках.                                                   

Swet_lana

А про Лесю яка брехня! Начебто вона була русинкою! Насправді в дореволюційних пашпортах національність не вказувалась. Та й русинкою вона себе не могла вважати.

Python

Цитата: Swet_lana от февраля 19, 2015, 20:54
А про Лесю яка брехня! Начебто вона була русинкою! Насправді в дореволюційних пашпортах національність не вказувалась. Та й русинкою вона себе не могла вважати.
Ймовірно, на той час самоназва «русини» на підросійській Україні здебільшого відмерла. Хоча в Степана Руданського (що народився за чотири десятиліття до Лесі) «русин» як назва українця ще подекуди вживається. З іншого боку, відомо, що псевдонім «Українка» підкреслював її великоукраїнське (а не галицьке) походження, тому виникає питання, яким би словом вона могла назвати всю спільноту тогочасних українців і галичан, до якої належала й сама.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Zavada

Цитата: Swet_lana от февраля 19, 2015, 18:55
Не вийшло надіслати листа. При спробі відправити з"являється напис: Не задано ім'я користувача
Написав програмісту.
http://m-zharkikh.livejournal.com/1126081.html?view=41665#t41665
Автоматика сповістила, що мій коментар підозрілий. :-)
В трамваях, на улицах – всюду подряд
Висит и гремит безобразный мат.
Но только не гневайтесь так сурово –
Теперь это – «гласность», «свобода слова»!
Эдуард Асадов

klangtao

Цитата: Swet_lana от февраля 17, 2015, 16:44
Справа в тому, що поспілкувалась я в інтернетах з одним добродієм, і він ось такий мені знайшов "аргумент":
http://vybor.ua/article/Mirovozzrenie/do-revolyucii-ukraincami-nazyvali-sebya-tolko-te-kto-otreksya-ot-pravoslavnoy-very.html
Я спочатку хотіла відповісти, а потім подумала: якщо людина вірить таким відверто тупим заміткам, то й балакати з нею нема про що.
Маячня. Русинами називали себе мешканці Галичини, які були грекокатоликами. Українцями називали себе "східняки" (починаючи з Волині), які були православними. Тут не "7 відмінностей", а "з точністю до навпаки". До речі, "Украйной" у Російській імперії офіційно (на рівні назви губернії) називали лише Слобожанщину (яку ніколи не відносили до Малоросії).
Свежий ветер избранных пьянил,
С ног сбивал, из мёртвых воскрешал, -
Потому что если не любил -
Значит, и не жил, и не дышал!

Jeremy

А як себе називали атеїсти та православні Буковини? А тепер найбільше себе називають "русинами" православні Закарпаття та Словаччини. І при чому тут релігія, коли тема про Франка, його щоденники (або їх неіснування) та слова, що йому приписують?

klangtao

Цитата: Jeremy от февраля 20, 2015, 13:59
А як себе називали атеїсти та православні Буковини? А тепер найбільше себе називають "русинами" православні Закарпаття та Словаччини. І при чому тут релігія, коли тема про Франка, його щоденники (або їх неіснування) та слова, що йому приписують?
Ви взагалі читали, про що мова йде????
Свежий ветер избранных пьянил,
С ног сбивал, из мёртвых воскрешал, -
Потому что если не любил -
Значит, и не жил, и не дышал!

Jeremy

Не читав. Читав, як тема називається. Було поставлено запитання, чи вів Франко щоденники? А те, що хтось там нафантазує, хай хтось інший читає. Всього не перечитаєш.

klangtao

Цитата: Jeremy от февраля 20, 2015, 14:40
Не читав. Читав, як тема називається. Було поставлено запитання, чи вів Франко щоденники?
Було пояснено, у зв'язку з чим воно було поставлено.

(Як я люблю читачів заголовків. Особливо в стрічках новин...)
Свежий ветер избранных пьянил,
С ног сбивал, из мёртвых воскрешал, -
Потому что если не любил -
Значит, и не жил, и не дышал!

Swet_lana

До речі, знайшла закордонний пашпорт Лесі, там взагалі не вказана національність. Ну не було такої графи. А віросповідання вказане - православне.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр