Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Дивна вимова

Автор Kaze no oto, ноября 11, 2014, 01:19

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Kaze no oto

Слухав щойно гімн України в виконанні Олександра Пономарьова і от що помітив. Якось дивно він вимовляє слово вороженьки — замість /и/ в нього нібито /і/...
Згадую, що не в нього одного. Що це таке?

LUTS

Цитата: Kaze no oto от ноября 11, 2014, 01:19
Слухав щойно гімн України в виконанні Олександра Пономарьова і от що помітив. Якось дивно він вимовляє слово вороженьки — замість /и/ в нього нібито /і/...
Згадую, що не в нього одного. Що це таке?
Щоб вимовити вороженьки мені також треба сильно постаратися. Найбільший жах це слово буряки  :uzhos:
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

oveka

Ворожити - ворожка - вороженька - вороженьки
Ворог - воріженько - воріженьки

Kaze no oto

Цитата: oveka от ноября 11, 2014, 06:59
Ворожити - ворожка - вороженька - вороженьки
Ворог - воріженько - воріженьки
Гм. Якщо ми маємо ворог (а не *воріг), то й має бути вороженьки. Мені сі так здає...

Lodur

Цитата: Kaze no oto от ноября 11, 2014, 01:19Слухав щойно гімн України в виконанні Олександра Пономарьова і от що помітив. Якось дивно він вимовляє слово вороженьки — замість /и/ в нього нібито /і/...
Згадую, що не в нього одного. Що це таке?
Що з москаля взяти? ;D

А якщо без жартів - послухав... ( http://get-tune.net/#song382318 ) все гаразд з вимовою. Ніяких "вороженькі" не почув. Мабуть, вже тугий на вухо став...
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

Kaze no oto

Цитата: Lodur от ноября 11, 2014, 13:49
Що з москаля взяти? ;D
Тю, так він москаль?? А ще з Хмельницького.

Цитата: Lodur от ноября 11, 2014, 13:49
А якщо без жартів - послухав... ( http://get-tune.net/#song382318 ) все гаразд з вимовою. Ніяких "вороженькі" не почув. Мабуть, вже тугий на вухо став...
Якраз воно й є.
От порівняйте з тим, як його вимовляє Злата Огневич, та навіть Руслана.

Lodur

Цитата: Kaze no oto от ноября 11, 2014, 14:15От порівняйте з тим, як його вимовляє Злата Огневич, та навіть Руслана.
Навіщо? Варіантів багато може бути.

От, наприклад, моя рідна говірка (1:13-1:45) :
Як на мене, в ній "и" майже таке, як російське "ы". А в інших говірках м'якше. Подекуди - набагато м'якше.
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

Kaze no oto

Цитата: Lodur от ноября 11, 2014, 14:58
Як на мене, в ній "и" майже таке, як російське "ы".
А я не відчуваю ріжниці від ортоепічної норми СУЛМ.

Цитата: Lodur от ноября 11, 2014, 14:58
А в інших говірках м'якше. Подекуди - набагато м'якше.
Це де таке?

engelseziekte

Цитата: Kaze no oto от ноября 11, 2014, 14:15Якраз воно й є.
То вже з вашого кінця особливості. Українське вухо це сприймає як варіант [ки].

Цитата: Kaze no oto от ноября 11, 2014, 14:15От порівняйте з тим, як його вимовляє Злата Огневич, та навіть Руслана.
Тепер уже стрємаюсь.

Lodur

8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)


engelseziekte

Ну бо шо то таке має бути в них, шоб ти однозначно сприйняв як [ки]... :)

orklyn

Цитата: Kaze no oto от ноября 11, 2014, 13:28
Цитата: oveka от ноября 11, 2014, 06:59
Ворожити - ворожка - вороженька - вороженьки
Ворог - воріженько - воріженьки
Гм. Якщо ми маємо ворог (а не *воріг), то й має бути вороженьки. Мені сі так здає...
Народне вухо то ще та штучка)))
До мого класу ходило кілька колгоспничат із Жулян та Борщагівки. То ці казали Борщаговка, борщаговський...
Ікання в живій мові вперше почув, перебуваючи кілька тижнів на новоявленій тоді Черкащині: Дахнівка, дахнівський. Либонь там і звик ікати, бо мої предки степовики не ікали.

Валентин Н

Цитата: Lodur от ноября 11, 2014, 13:49
А якщо без жартів - послухав... ( http://get-tune.net/#song382318 ) все гаразд з вимовою. Ніяких "вороженькі" не почув.
Сказал вороженькї, с чисто русским ки.
ЗАБАНИЛ ВИКИПЕДИЮ
Нижниь ıндэкс в ҷıсʌах — степень тıсяҷı
Препинания авторские!

LUTS

Цитата: Валентин Н от ноября 12, 2014, 23:27
Цитата: Lodur от ноября 11, 2014, 13:49
А якщо без жартів - послухав... ( http://get-tune.net/#song382318 ) все гаразд з вимовою. Ніяких "вороженькі" не почув.
Сказал вороженькї, с чисто русским ки.
Він з Хмельницького, це нормально. КИ - наддніпрянська риса.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

alant

Цитата: Kaze no oto от ноября 11, 2014, 01:19
Слухав щойно гімн України в виконанні Олександра Пономарьова і от що помітив. Якось дивно він вимовляє слово вороженьки — замість /и/ в нього нібито /і/...
Згадую, що не в нього одного. Що це таке?
А його ще Вас не дивує?
Я уж про себя молчу

oveka

Кажуть що так і я пристаю до такої думки:
во́рог - зм. воро[і]же́нько, мн. вороги́, воріже́ньки

Python

Для деяких діалектів характерне пом'якшене К, Г, Х перед И.
Але, оскільки И та І відрізняються не лише здатністю пом'якшувати, а й власним звучанням, таке И може звучати відмінно від І. З іншого боку, російське И може звучати досить подібно до українського И в такому варіанті вимови.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

orklyn

Цитата: alant от ноября 12, 2014, 23:37
Цитата: Kaze no oto от ноября 11, 2014, 01:19
Слухав щойно гімн України в виконанні Олександра Пономарьова і от що помітив. Якось дивно він вимовляє слово вороженьки — замість /и/ в нього нібито /і/...
Згадую, що не в нього одного. Що це таке?
А його ще Вас не дивує?
А Вас не дивує, що мільйони мовців замість що послідовно вимовляють шо?.. А за прискореного темпу мовлення чи не всі 100% двозвук щ підмінюють подовженим ш.
Наш звук и середнє між ы та і. Коли цей звук виспівуємо, "середина" плаває залежно від ноти. Те саме із звуком і, на низьких нотах його заступає той чи інший варіант и.

Kaze no oto


Kaze no oto

Я знайшов ще один гарний приклад!
http://www.forvo.com/word/котлета_по-київськи/

Ось порівняйте, як по ріжному вимовляють оце /ки/ саме наприкінці слова.
На мою думку та на моє вухо найгарніша та найправильніша вимова в oveka. У інших вона якось зросійщена, ну, сприймається так.

Валентин Н

ЗАБАНИЛ ВИКИПЕДИЮ
Нижниь ıндэкс в ҷıсʌах — степень тıсяҷı
Препинания авторские!

Lodur

Цікаво, це наш oveka, з форума? Лист озвучених слів викликає питання.
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

Kaze no oto


Pawlo

Цитата: Kaze no oto от ноября 11, 2014, 01:19
Слухав щойно гімн України в виконанні Олександра Пономарьова і от що помітив. Якось дивно він вимовляє слово вороженьки — замість /и/ в нього нібито /і/...
Згадую, що не в нього одного. Що це таке?
Як праивло така вимова це або 1 вплив російщини 2 ознака деяких, головне слобожанських, діалектів.
в Пономарьова мабуть 1ше бо він довго жив в Донецьку

Особисто мені трохи вуха ріже
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр