Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Образ Харкова в свідомості сучасних українців - 2

Автор Pawlo, октября 5, 2014, 18:36

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

alant

Кстати, никогда никто не думал из картина с запорожцами скульптурную композицию сделать?
Я уж про себя молчу

DarkMax2

Цитата: alant от февраля 10, 2017, 22:17
Цитата: DarkMax2 от февраля 10, 2017, 21:52
Цитата: alant от февраля 10, 2017, 21:50
Есть какой-то рейтинг по опросам горожан, кто самый знаменитый/именитый?
ТОП-25 великих харьковчан, которых стоит знать
Или Вам обязательно кого знают сами харьковчане? Никого они не знают - город деградировал.
И всем им есть памятники в Харькове?
Ні. Є Сковороді (21/2), Каразіну, Гіршману, Алчевському Олексію - не Христині, Мечникову (2), Бекетову (2), Кошкіну, Кузнецю, Шульженко, Ландау - ось цим з переліку. Одразу видно, хто улюбленці: кому аж 2, а кому жодного.
Цитата: alant от февраля 10, 2017, 22:23
Кстати, никогда никто не думал из картина с запорожцами скульптурную композицию сделать?
В Краснодарі думали.

Формат барельєфу без стіни робить його занадто "розважальним", туристичним. Немає монументальності.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

alant

Ясно. Но барельеф, это не совсем то. Хотелось бы сзади зайти, со всех сторон рассмотреть каждую фигуру и всю композицию.
Я уж про себя молчу

klangtao

Цитата: DarkMax2 от февраля 10, 2017, 21:12Не спрашивайте, кто все эти выдающиеся персонажи мирового значения. Непонятливым разъяснят: Анахарсис был скифом из Южной Украины. И хоть скифы говорили на диалекте персидского, не имея никакого отношения к славянам и украинцам, всем известно, что харьковчане спать ложатся с афоризмами Анахарсиса. Вот как приходят с Барабашовского рынка – так сразу садятся за книги Анахарсиса этого.

О черниговском князе Игоре я промолчу: о нем уже давно отплакала княжна Ярославна – правда не в Харькове, а в Путивле. И еще князь Игорь хорошо пел в опере Бородина: "О, дайте, дайте мне свободу, Я свой позор сумею искупить!" Видимо, предчувствовал князь свое роковое попадание на площадь Свободы в Харькове.
Кеп підказує, що хоча Ярославна плакала в Путівлі, але втік Ігор з полону таки в Донець, тобто Донецьке городище на південному заході сучасного Харкова.
Утім, судячи з деяких відгуків навколо проЕкту, не всі взагалі розуміють, про якого саме князя Ігоря йдеться й до чого він там.
Чи зупинявся в своїх мандрах, описаних Геродотом, посцяти в тамтешньому скіфському поселенні Анахарсіс, історики мовчать, але, схоже, на думку автора концепції саме від його імені походить назва Харків, воно ж Шарукань. ;)
Що ж, принаймні міфологія солідніша, ніж "козак Харко"...
Свежий ветер избранных пьянил,
С ног сбивал, из мёртвых воскрешал, -
Потому что если не любил -
Значит, и не жил, и не дышал!

DarkMax2

Цитата: klangtao от февраля 11, 2017, 00:09
Кеп підказує, що хоча Ярославна плакала в Путівлі, але втік Ігор з полону таки в Донець, тобто Донецьке городище на південному заході сучасного Харкова.
Так. Бував я на тому городищі. Не вважаю, цей факт достатньо значимим. І сучасний Харків стосунку до того поселення не має.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

alant

Для монументальной скульптуры дальше слободских казаков историю Харькова не стоит углублять, я думаю.
Я уж про себя молчу

DarkMax2

Цитата: alant от февраля 11, 2017, 11:57
Для монументальной скульптуры дальше слободских казаков историю Харькова не стоит углублять, я думаю.
Именно. Достоверной истории достаточно. Нечего её подменять мифами и гипотезами. К тому же к украинской нации и к её свободе отношения всё это не имеет.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

alant

Из объяснений товарища Ридного, скульптуры под колонной направлены на студенчество университета Каразина. А не на всех харьковчан или Свободу вообще.
Я уж про себя молчу

DarkMax2

А площадь Свободы... С самого начала не было оглашено, конкурс на памятник ЧЕМУ проводится. Просто "заплатка", бо "Ленина свалили".
В этом и проблема. Безыдейный монумент. Студенчеству харьковскому? Ок! Каким боком князь?
Некоторым людям просто невдомёк, что и не должно там по оригинальному плану ничего быть.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

alant

Цитата: DarkMax2 от февраля 11, 2017, 12:13
А площадь Свободы... С самого начала не было оглашено, конкурс на памятник ЧЕМУ проводится. Просто "заплатка", бо "Ленина свалили".
В этом и проблема. Безыдейный монумент. Студенчеству харьковскому? Ок! Каким боком князь?
Некоторым людям просто невдомёк, что и не должно там по оригинальному плану ничего быть.
Студенты о нем читали  ;D
Я уж про себя молчу

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

klangtao

Цитата: DarkMax2 от февраля 11, 2017, 11:42
Бував я на тому городищі. Не вважаю, цей факт достатньо значимим.
З давніх-давен у переказах шаруканців живуть спогади про те, як на березі Донця зупинявся посцяти Анахарсіс, а півтора з гаком тисячоліття по тому - князь Ігор. Вражені богатирськими розмірами їхніх "пристроїв", вони на згадку про них дали річці поетичну назву Уди (архаїчне - Уда, тобто в двоїні).

ЦитироватьІ сучасний Харків стосунку до того поселення не має.
Після перейменування Жовтневого району в Новобаварський (Гончарівка? ні, не чули) ці края можно вважати мало не центром. :D
Дніпро ось "старшою" датою свого заснування вважає польську фортецю Кодак, яка взагалі до меж сучасного міста не входить, і нічого.
Свежий ветер избранных пьянил,
С ног сбивал, из мёртвых воскрешал, -
Потому что если не любил -
Значит, и не жил, и не дышал!

DarkMax2

Цитата: klangtao от февраля 11, 2017, 17:14
Після перейменування Жовтневого району в Новобаварський (Гончарівка? ні, не чули) ці края можно вважати мало не центром. :D
Чули. Але і про Нову Баварію чули. Історично тим паче район Червонобаварський. Тож...
До речі, обурений, що Ленінському не повернули історичної назви. Мав бути Лисогірським.
Цитата: klangtao от февраля 11, 2017, 17:14
Дніпро ось "старшою" датою свого заснування вважає польську фортецю Кодак, яка взагалі до меж сучасного міста не входить, і нічого.
З "Катеринопетровськом" все складніше. Там саме місто мандрувало. Та й засновувалось не на пустому місці. Харківська ж фортеця стояла окремо від Донця, нікуди не переносилась, не перейменовувалась тощо.

Так, Старий Кодак стосунку не має. Але мають стосунок Стара Самара, Половиця та Новий Кодак.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

https://2day.kh.ua/chechelnitskij-a-chto-esli-ya-poshlyu-v-odno-mesto-etot-harkov/
ЦитироватьА что, если я пошлю в одно место этот Харьков? А что, если я вообще брошу Харьков, меня ведь зовут киевские храмы строить. Разве Харькову будет хорошо от этого? Пусть в Харькове делают что хотят, а я буду работать для других городов», — заключил Чечельницкий.

Как писал KHARKIV Today, на заседании 10 мая Харьковский апелляционный админсуд не удовлетворил апелляционную жалобу исполкома Харьковского горсовета на решение Дзержинского районного суда об отмене результатов блиц-конкурса на установку монумента на площади Свободы.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Swet_lana

Цікава стаття про особливості харківської говірки і взагалі про Харків.

Тремпель, ракло, сявка. О харьковском языке - тогда и сейчас.
http://ateist66.livejournal.com/1075013.html

Сергий

Одне безсумнівно -  Харків належить до козацько-християнської цивілізації Євразії, строкатої цивілізації багатьох городів і сіл, цивілізації грішних, але вільних людей по волі Божій, а не царській чи панській. яка почала розвиватись в регіоні з незапам'ятних часів. Місцеві люди мають таке ж право на аппеляцію до Живої Єдності Всієї Нескінченності, до Небесного Владики і Його Вічного Війська як і усі їх сусіди навколо. Слава вільній Україні і святій Русі! Фрипулья!

DarkMax2

Цитата: Swet_lana от мая 21, 2017, 11:31
Цікава стаття про особливості харківської говірки і взагалі про Харків.

Тремпель, ракло, сявка. О харьковском языке - тогда и сейчас.
http://ateist66.livejournal.com/1075013.html
Загадку тремпеля я розгадав минулоріч.
(wiki/uk) Колінна_стіна

Ніякої фабрики та гера Тремпеля.

І про торт маячня. Délice - насолода.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Swet_lana


DarkMax2

Цитата: Swet_lana от мая 21, 2017, 12:01
А при чому той тремпель, на якому висить одяг?
Форма схожа на горище. По малюнку ж видно.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.


Lodur

8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

Swet_lana

Буває...

Серце коле, гольова болить, давлєніє підняльося і чольовік третій день пльостом  лежить, не встає... (с)

Lodur

Цитата: Swet_lana от мая 21, 2017, 12:24
Буває...

Серце коле, гольова болить, давлєніє підняльося і чольовік третій день пльостом  лежить, не встає... (с)
Цікаво. У нас такого ніколи не чув.
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр