Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Türkçe

Автор Евгений, июня 30, 2004, 20:12

Ernestino

Gun aydin!!!
Ben de turkce biraz konusuyorum ama daha iyi konusmak istiyorum!
Benim icin turk dili zor (guc) degil fakat kolay da degil.  :)

Sagit

Цитата: Ernestino от декабря 23, 2009, 13:59
Gun aydin!!!
Ben de turkce biraz konusuyorum ama daha iyi konusmak istiyorum!
Benim icin turk dili zor (guc) degil fakat kolay da degil.  :)

Merhaba Ernestino! Citemize hoş geldin! Türkçeyi nerden öğrendin? Türkiyeye gittin mi hiç?

Ernestino

Merhaba, Sagit!
Turk dili evde okuyorum, birkac kitab aldim ve Internet'ten 'download' ettim )))
Turkiye'de olmaydim.

Sagit

Demek ki sen de benim gibi ''Türkçe meraklısı'' oldun. Ben de kendi kendine ders kitabıyla öğrenmiştim şu güzel dili.

Ernestino

Sagit

Bende sadece Dudina vardı onunla oğrendim. Hangisini beğendin? Aralarında ne fark var?

Ernestino

'Kuznetsov' kitabi begeniyorum. Daha iyidir. Onun grameri daha aciktir

Sagit

Цитата: Ernestino от декабря 23, 2009, 17:31
'Kuznetsov' kitabi begeniyorum. Daha iyidir. Onun grameri daha aciktir

Oladilir. Maşallah türkçen güzel. Ona göre 'Kuznetsov'ın ders kitabı gerçekten de iyi olması gerek. 

Sagit

Özür dilerim, dün yazdığım mesajda hata yapmışım, yağni ilk kelimede 'b' yerine 'd' yanlış basılmış.

Ernestino

Цитата: Sagit от декабря 24, 2009, 05:51
Özür dilerim, dün yazdığım mesajda hata yapmışım, yağni ilk kelimede 'b' yerine 'd' yanlış basılmış.
Evet, artik anlaydim.  :)

azazul

Я - сверхчеловек, и ничто сверхчеловеческое мне не чуждо!

azazul

Sagit

Цитата: azazul от декабря 27, 2009, 01:01
Цитата: Sagit от декабря 24, 2009, 05:51...yağni...
Yani Ğ yok
Цитата: Ernestino от декабря 24, 2009, 12:14...anlaydim...
Anladım Y yok

Aferin sana azazul kardeşim dediğin tamamen doğrudur bütün hataları fark etmişsin ama kusursuz dost arayan dostsuz kalır dememişler mi bütün hatalar türkçemizin zayıflamış olmasından kaynaklanıyor bunun nedeni de sitede türkçe konuşanların az olmasıdır bence o zaman bir birimize destek verelim bazı kusurlara o kadar önem vermeyelim :)

Sagit

Türkçe dizileri seyreden var mı hanğisi hoşunuza gitti ben kurtlar vadisi pusu'yu begendim

azazul

Цитата: Sagit от декабря 28, 2009, 18:37Aferin sana azazul kardeşim dediğin tamamen doğrudur bütün hataları fark etmişsin ama kusursuz dost arayan dostsuz kalır dememişler mi bütün hatalar türkçemizin zayıflamış olmasından kaynaklanıyor bunun nedeni de sitede türkçe konuşanların az olmasıdır bence o zaman bir birimize destek verelim bazı kusurlara o kadar önem vermeyelim :)
Ben dost aramdım, madem burası Türkçe pratik bölümü ise hataları düzeltirim

Sagit

Цитата: azazul от декабря 28, 2009, 19:44
Цитата: Sagit от декабря 28, 2009, 18:37Aferin sana azazul kardeşim dediğin tamamen doğrudur bütün hataları fark etmişsin ama kusursuz dost arayan dostsuz kalır dememişler mi bütün hatalar türkçemizin zayıflamış olmasından kaynaklanıyor bunun nedeni de sitede türkçe konuşanların az olmasıdır bence o zaman bir birimize destek verelim bazı kusurlara o kadar önem vermeyelim :)
Ben dost aramdım, madem burası Türkçe pratik bölümü ise hataları düzeltirim

tamam tamam şaka yapıyorum kardeşim şakadan anlamazmızın hiç sana dost aradın diyen mi var sadece ata sözüdür bu madem ki burası türkçe pratik bölümü diyorsun ya hadi daha rahat konuşalım ki türkçemiz kusursuz olsun önemlisi de işte budur değil mi :)

Sagit

Цитата: Ernestino от декабря 24, 2009, 12:14
Цитата: Sagit от декабря 24, 2009, 05:51
Evet, artik anlaydim.  :)

Elbette anladın anlamaz kadar zor bir şey mi var bakıyorum ki kayboldun ya gözükmüyorsun ortalıkta hani seninle türkçe sohbet edecektik ya:)

azazul

hayran kaldımö millet birinci ocakta kafa çeker geneldeö burda ise sohbetö amma 8 ocakta ise bir çıt bile yok  :???

Sagit

Цитата: azazul от января  8, 2010, 23:55
hayran kaldımö millet birinci ocakta kafa çeker geneldeö burda ise sohbetö amma 8 ocakta ise bir çıt bile yok  :???

çünkü farklıyız;))) yine de sohbet diyecek kadar bir şey gözükmüyor ki burda... ya ne biçim sohbet bu...

Xhemal

Dünya'da bu en güzel ve sadılı dil :) Ben bir yıl'dan öğretiyorum ve çok az söz biliyorum. Benim Bulgaristan'danım ama Sofya'da yaşayorum ya maalesef burada Türk yok.

İzmir'de yaşamak istiyorum inş Allah gerçekleşmek 8)
Sabır acıdır fakat meyvesi tatlıdır.

Работа не волк, в лес не убежит.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр