Author Topic: Узбекізація української мови  (Read 3096 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline alant

Як вона може виглядати:

Сучасна українська мова має складну диалектную структуру і займає своєрідне місце в класифікації слов'янських мов. Діалекти сучасної розмовної української генетично різнорідні.

Розрізняють три основні діалектні групи.

Західно-українські діалекти Закарпаття та Східної Словаччини (відносяться до русинської групи). Тривалий вплив західнослов'янських говірок (в основному словацької мови) дуже помітні тут не тільки на лексичному, а й на фонетичному рівнях.

Центрально-українські говірки центральної, північної та східної частини України. Полтавсько-черкаські діалекти найбільш близькі до літературної норми.

Південно-українські говірки, відносно близькі до російської мови, зустрічаються по всій території країни, особливо в містах, але поширен,і в основному, на півдні ті сході країни.

Я уж про себя молчу

Offline Python

• Moderator
  • *
  • Aluarium agent
Поліські діалекти в цій класифікації вже вимерли? :(
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Offline Kaze no oto

Здавалося б, до чого тут узбеки?

Offline alant

Поліські діалекти в цій класифікації вже вимерли? :(
Можна виділити окремо, а можна у межах центрально-українського діалекту.
Я уж про себя молчу

Offline orklyn

Здавалося б, до чого тут узбеки?
Либонь, назву теми тра' розуміти, як круту метафору...

Offline oveka

Південно-українські говірки, відносно близькі до російської мови, зустрічаються по всій території країни, особливо в містах, але поширен,і в основному, на півдні ті сході країни.[/i]
І чому ж вони ні біса не розуміють, коли я починаю говорити на тій-то Південно-українській говірці?
Російську мову в Україні вважати діалектом української. А це вже зверх цеберки.
І взагалі Діалекти сучасної розмовної української генетично однорідні. ЛЄГКО ПРЕВРАЩАЮТСЯ, ЛЄГКО ПРЕВРАЩАЮТСЯ в різнорідні.

Offline alant

Південно-українські говірки, відносно близькі до російської мови, зустрічаються по всій території країни, особливо в містах, але поширен,і в основному, на півдні ті сході країни.[/i]
І чому ж вони ні біса не розуміють, коли я починаю говорити на тій-то Південно-українській говірці?
Хто вони?
Я уж про себя молчу

Offline LUTS

Як вона може виглядати:

Сучасна українська мова має складну диалектную структуру і займає своєрідне місце в класифікації слов'янських мов. Діалекти сучасної розмовної української генетично різнорідні.

Західно-українські діалекти Закарпаття та Східної Словаччини (відносяться до русинської групи). Тривалий вплив західнослов'янських говірок (в основному словацької мови) дуже помітні тут не тільки на лексичному, а й на фонетичному рівнях.

Центрально-українські говірки центральної, північної та східної частини України. Полтавсько-черкаські діалекти найбільш близькі до літературної норми.

Південно-українські говірки, відносно близькі до російської мови, зустрічаються по всій території країни, особливо в містах, але поширен,і в основному, на півдні ті сході країни.

Шо за класифікація?  :what:
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Offline alant

Як вона може виглядати:

Шо за класифікація?  :what:
Моя. Подобається?  :)
Я уж про себя молчу

Offline LUTS

А де західноукраїнські незакарпатські? І поліські?
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Offline oveka

Хто вони?
Ті, хто не балакає на Південно-українській говірці.

Offline alant

Хто вони?
Ті, хто не балакає на Південно-українській говірці.
Хіба в нас таки є?
Я уж про себя молчу

Це вже більш дрібний поділ.
Я уж про себя молчу

Offline LUTS

А куди ви їх віднесли?

Offline alant

А куди ви їх віднесли?
Туди де вони і знаходяться. Центрально-український діалект складається з поліського, галицько-волинського та надніпрянскького наріч.
Я уж про себя молчу

Offline LUTS

А куди ви їх віднесли?
Туди де вони і знаходяться. Центрально-український діалект складається з поліського, галицько-волинського та надніпрянскького наріч.
А подільське?

Offline alant

А куди ви їх віднесли?
А подільське?
До галицько-волинського
Я уж про себя молчу

Offline Demetrius

• Бес джинн фея колдунчик
Подобається?
Авжеж! :yes:
«Честного не жди слова, // Я тебя предам снова»

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.
Name: Email:
Verification:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image
Type the letters shown in the picture:
√49 Напишите ответ строчными буквами:
«Сто одёжек, все без застёжек» — что это?: