Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Тим шо я тобі казав

Автор Джереми, мая 25, 2014, 14:23

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Джереми

Сполучення "тим шо" у балачці вживається в мові старшого покоління в значенні " хоч, незважаючи на те". "Тим шо я тобі казав!" - "Я ж тобі казав, а ти не взяв мої слова до уваги", "тим шо вчора цілий день не присіла, а воно й сьодня роботи багато" - " хоч учора за цілий день не присіла, але роботи й сьогодні багато". В інших діалектах таке відоме? Можна писати в одне слово - "тимшо"?
Ех, Самаро, славний город, за Саратів краща!
Полюбив самарську дівку й сам не знаю за що!
Закувала зозуленька та й принесла вістку -
Везу тобі, моя ненько, самарську невістку.

Sirko

Літературне слово.
ЦитироватьТИМ, заст.
1. присл. Через те, тому. — Ти мого Вуяхевича не знаєш. Ніхто лучче [краще] його не вміє гамовати [гамувати] козаків: тим я й дав на сей день йому бунчук, а не іншому (Пантелеймон Куліш, Вибр., 1969, 155); — Йому, мабуть, ніяка жінка не вгодить... тим він і не жениться (Панас Мирний, I, 1949, 326).
2. спол. Уживається в складі складеного сполучника для зв'язку головного речення з підрядним реченням причини. — Щось моя невістка не одчиняє при мені своєї скрині; мабуть, тим, що порожня (Нечуй-Левицький, II, 1956, 288); Якось не дуже хапались хлопці сватати її, мабуть тим, що вона сама липла до них (Михайло Коцюбинський, І, 1955, 28).
Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, 1979. — Стор. 113.

Джереми

Sirko, дякую! Десь на дні  було, що в Панаса Мирного або в Нечуя бачив таке. Але ж таки у нас воно вживається трохи в іншому значенні і тільки в парі - "тим шо", коли з паузою, коли без.
Ех, Самаро, славний город, за Саратів краща!
Полюбив самарську дівку й сам не знаю за що!
Закувала зозуленька та й принесла вістку -
Везу тобі, моя ненько, самарську невістку.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр