Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Яловичина

Автор From_Odessa, апреля 20, 2014, 05:12

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

From_Odessa

Тут вже обговорювали в одній темі. Я так розумію, що "яловичина" - це російською "говядина". А "тушенка" - це "яловичина тушкована". При цьому одного слова, яким би можна було перевести російську "тушенку" немає? Але я бачив, здається, що є банки, на яких написано просто "Яловичина". Я думав, що то "тушенка", але позавчора побачив банку, на якій російською було написано "Говядина". Може я просто не знаю цього, й консервована "тушенка", а є просто "говядина", тобто, в яких інших формах?

Wolliger Mensch

Цитата: From_Odessa от апреля 20, 2014, 05:12
При цьому одного слова, яким би можна було перевести російську "тушенку" немає?

Чому немає? Має: тушонка.
«Вот интересно, каких лингвистических жемчуг можно найти в море отодвинутых книг», Ян Гавлиш.
«Впредь прошу помнить, что придумал игру не для любых ассоциаций, а для семантически оправданных. Например, чтó это такое: ,,рулетке" — ,,выпечке"?? Тем более, что сей ляпсус я сам совершил...», Марбол
«Ветхий Завет написан на иврите и частично на армейском», Vesle Anne
«МЛ(ять)КО ... ПЛ(ять)NЪ», Тася
«Вот откроет этот спойлер, например, Марго, ничего не подозревая, а потом будут по всему форуму блюющие смайлики...», Авал
«Томан приличный мужчина. Правда по патриархальным меркам слегка голодранец», Vesle Anne
«Возможен ли фонетический переход "ж" в "п с придыханием"», forest

From_Odessa

Цитата: Wolliger Mensch от апреля 20, 2014, 08:27
Чому немає? Має: тушонка.
А воно є у СЛУМ? Я маю на увазі саме це.


Python

Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Python

Ще є пуристично-націоналістичний варіант «тушківка» (вочевидь, виникло недавно, словниками не фіксується).
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Цитата: From_Odessa от апреля 20, 2014, 05:12
Тут вже обговорювали в одній темі. Я так розумію, що "яловичина" - це російською "говядина". А "тушенка" - це "яловичина тушкована". При цьому одного слова, яким би можна було перевести російську "тушенку" немає? Але я бачив, здається, що є банки, на яких написано просто "Яловичина". Я думав, що то "тушенка", але позавчора побачив банку, на якій російською було написано "Говядина". Може я просто не знаю цього, й консервована "тушенка", а є просто "говядина", тобто, в яких інших формах?
Тушкованка?
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

oveka

Цитата: From_Odessa от апреля 20, 2014, 05:12
При цьому одного слова, яким би можна було перевести російську "тушенку" немає?
Є тушко́ванка. Та мені більше до вподоби - душени́на.
Від - тушкува́ти, души́ти. Ще є - напа́хування, в травах. Що ж буде як результат - ???

DarkMax2

Душеное мясо, кажется, это другое.

СУМ-11 каже, що душенина перед тушкуванням обсмажується.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

oveka

Та то ж Пече́ня. А без тушкування - смаженина.
На жиру, без води чи підлеви при слабкому жару  - пряжіння. Молоко теж пряжене.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр