Українська мова в Ростовській області.

Автор Історик, декабря 27, 2013, 22:31

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Сергий

Цитата: Jeremy от декабря 19, 2014, 01:40
Він якраз з некозаків -нижньодонців.
Ваше "козак" відповідає моєму "реєстровий козак". Семен Михайлович козак в силу того, що він вільна людина по волі Божій і в силу того, що він нащадок старожитніх козаків-християн Подніпров'я, Області Війська Запорізького, хоч може він сам в силу обстановки у якій виховувався свою козацькість так і не усвідомив. Хоч я думаю таки усвідомив. В будь-якому разі він мав право називатись козаком (червоним чи просто) не дивлячись ні на кого, в силу старої степової традиції - всяк хто вважає сам себе козаком - козак. Звідси і йшло у "хохлів" спадкова взаємна ненависть до "реєстровиків" - викликана неповагою до старих степових традицій, намаганням узурпувати дідівську самоназву, яка належала не лише їм і давалася не царем, отаманом чи військовим кругом - а самим Богом, Правдою Життя. І появу Червоної Орди та боротьбу її козаків з реєстровиками не на життя, а на смерть деякі старі сільські діди розглядали саме у такому ключі - як відплату за старий гріх, за всі ті канчуки і різки, за зраду степового братства і за жахіття рабства-кріпацтва, яке довелось зносити простому, трудовому християнському люду регіону кілька століть. Зараз про цю всю історію хочуть знову забути, знову відроджують реєстрове козацтво, знову говорять про те, що козаками мають право називатися далеко не всі, ображаючи пам'ять багатьох добрих людей старих часів - знову зачіпають старе степове козацьке прокляття, що знову віщує велику кров ((( Зрозумійте мене правильно - я не хочу нікого образити, але ситуація реально варта того, щоб на неї звернути увагу, особливо якщо ви людина віруюча. Спекулювання на цих речах в масовій свідомості просто так не проходить - воно аукається чимось типу того, що ми бачимо нині на сході Української Держави в її старих, радянських кордонах (((

Сергий

Цитата: DarkMax2 от декабря 19, 2014, 01:41
У Годжи немає "не козаків". У нього всі люди "козаки Великого степу по Волі Божій".
Смійся, смійся. А мені кішки на душі шкребуться. Бо розумію, яку дурню зараз діти в школах (і всяких молодіжних громадських організаціях) учать про своїх предків, їхнє життя і історію. А потім підростаючи ці діти готові убивати одне одного і собі подібних, які мислять чи самоназиваються інаково ніж вони і ще й аппелюють при цьому до "пам'яті славних прадідів" і необхідності "помстити смерть великих лицарів" ((( Рано чи пізно після спілкуванням з Життям їм відкриваються очі, але за цей час вони нерідко встигають занапастити життя собі і іншим (((

Pawlo

Цитата: Wolliger Mensch от декабря 18, 2014, 23:20
Цитата: alant от декабря 18, 2014, 23:05
Цитата: DarkMax2 от декабря 18, 2014, 22:44
Чув, до речі, що лінійне та чорноморське війська об'єднали заради русифікації. Виходить, що не вийшло.
Звідки висновок, що не вийшло?

Потому что как можно русифицировать уже русское? ;D
Таки прийдеться, видимо, последовательно называть вас московитами а ваш язык московитский. Чтоб таких "остроумных" приколов не было
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Jeremy

Цитата: Сергий от декабря 19, 2014, 02:03
((( Рано чи пізно після спілкуванням з Життям їм відкриваються очі, але за цей час вони нерідко встигають занапастити життя собі і іншим (((
"Очі розплющуються" пошти шо у всіх, тіке часто дуже пізно - коли в тілі нема сил і духу. Отоді тіло осідає десь на хуторі-зимівнику, кохається у бджьолах, обсажує хату рожами, а баштан красненькими баклажанами, а малим діткам розказує про "давню давнину", забуваючи сказати, скільки рука душ невинних загубила.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Jeremy

Цитата: DarkMax2 от декабря 20, 2014, 15:11
(wiki/uk) Жданкін_Василь_Олександрович - такий собі "репатріант" з Кубані :)
Ну, й  який він "репатріант"? Перше, Гурмай (місце народження його) не станиця, а хутір у Майкопському р-ні Адигеї (тепер), а до 1962 р. був у складі Тульського р-ну Красн. кр. У 2 роки мама вивезла його на свою батьківщину, він там виріс. Що в ньому кубанського? Ніц. Чиста спекуляція на вдавній кубанськості. А таких, хто народився і навіть виріс в Україні, а потім переїхав сюди і йому наплювать на все українське - в рази більше за таких, як Василь. Та й Україні наплювать на нас, на мене, зокрема.

LUTS

Цитата: DarkMax2 от декабря 20, 2014, 15:11
(wiki/uk) Жданкін_Василь_Олександрович - такий собі "репатріант" з Кубані :)
ЦитироватьВід 1960 проживав у селі Білокриниця (ни­ні Кременецького району Тернопільської області).

У 2 роки прокинулась туга за Батьківщиною. Рано  ;D
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Jeremy

Цитата: LUTS от декабря 20, 2014, 15:46
У 2 роки прокинулась туга за Батьківщиною. Рано  ;D
Та отож! Цікаво, то він сам не знає, де народився, чи його "біографи"? Пишуть, аби писати. До речі, то лінійський район, а україномовними були три невеличкі станиці та деякі хутори і, здається. села Новопроладне та Хамишки (спочатку польське). Значних українських "руханок" там ніколи не було.

piton

Цитата: DarkMax2 от декабря 19, 2014, 00:10
Цитата: piton от декабря 18, 2014, 23:41
Цитата: Jeremy от декабря 18, 2014, 23:32Кухаренко писав та захищав "малоруський язик", то дуже налякало царат) Ніякий це не бред і не слухи. Документи відкриті відомі. У хаті Я. Кухаренка - літмузей Кубані.
Да вспомните хоть год, когда создано это Кубанское войско..
1860 г. Кстати, россиян не смущает, что Черноморское войско было у берегов Азовского моря? ::) Эх, с современноукраинских берегов оно.
Отож. Т. е. до польского восстания и валуевского циркуляра.
Какие могут быть документы? Чего проще, вынуй циркуляр, указ или инструкцию и маши ею перед публикой. Нет, лучше всякие байки свидомые пересказывать. Да и каким макаром реорганизация войска могла сделать эту русификацию? У черноморцев, что мова была в обучении и делопроизводстве?
W

piton

Ну а как кубанцы реально относились к языку и прочему, интересно бы обсудить по деятельности кубанского правительства, которое в 1917-1920 фактически суверенным было. А это и взаимоотношения с Украиной (Украинами), и функционирование языков на территории.
Реально интересно.
W

DarkMax2

Цитата: piton от декабря 22, 2014, 00:20
Ну а как кубанцы реально относились к языку и прочему, интересно бы обсудить по деятельности кубанского правительства, которое в 1917-1920 фактически суверенным было. А это и взаимоотношения с Украиной (Украинами), и функционирование языков на территории.
Реально интересно.
Ну, всё что я знаю так это, что был конфликт между линейцами и черноморцами по поводу языка и автономии/независимости.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Jeremy

Цитата: piton от декабря 22, 2014, 00:20
Ну а как кубанцы реально относились к языку и прочему, интересно бы обсудить по деятельности кубанского правительства, которое в 1917-1920 фактически суверенным было. А это и взаимоотношения с Украиной (Украинами), и функционирование языков на территории.
Реально интересно.
Это о-о-очень большая  тема! А для меня и очень больная. Если б был толк в обсуждении её, всё было бы иначе, а поскольку мы имеем, то, что имеем, я не хочу её обсуждать даже с украинской стороной. А с российской и подавно.

oveka

Цитата: Jeremy от декабря 22, 2014, 01:02
Это о-о-очень большая  тема! А для меня и очень больная. Если б был толк в обсуждении её, всё было бы иначе, а поскольку мы имеем, то, что имеем, я не хочу её обсуждать даже с украинской стороной. А с российской и подавно.
Про своє з чужими не балакають.

piton


Цитата: oveka от декабря 22, 2014, 15:25
Цитата: Jeremy от декабря 22, 2014, 01:02Это о-о-очень большая  тема! А для меня и очень больная. Если б был толк в обсуждении её, всё было бы иначе, а поскольку мы имеем, то, что имеем, я не хочу её обсуждать даже с украинской стороной. А с российской и подавно.
Про своє з чужими не балакають.
:) Если как у сектантов - поубеждать друг друга - то да.

W

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Сергий

Цитата: DarkMax2 от декабря 22, 2014, 16:52
Чужі? Ну, гаразд.
Сучасні "патріоти" часто не хочуть сприймати кубанців окремою групою у складі соборного україноруського народу, так само як і донеччан та луганців. Це і відлякує людей. В Росії це більш менш пройшли - ми різні, але всі ми росіяни. І татари, і чеченці, і німці і євреї і питомо руські. Рано чи пізно і бандерівців признають особливим видом росіян. На жаль українська ідентичність тривалий час будувалась на відділенні, а не на залученні, це була ідентичність гонимих і переслідуваних людей. Треба з цим щось робити.

LUTS

Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

orklyn

Цитата: Сергий от января  8, 2015, 23:16
Цитата: DarkMax2 от декабря 22, 2014, 16:52
Сучасні "патріоти" часто не хочуть сприймати кубанців окремою групою у складі соборного україноруського народу так само як і донеччан та луганців. Це і відлякує людей.
Полтавці елькають, чернігівці акають, горяни й підгоряни гейкають, подоляни речуть слово твердо. А всі разом гекають.
І щось не видко серед них переляканих чи відляканих )))))
ЦитироватьВ Росії це більш менш пройшли - ми різні, але всі ми росіяни. І татари, і чеченці, і німці і євреї і питомо руські.
З єврейською окремішністю зрозуміло: носять опаски з давидовою зіркою.
А з кубанцями й донцями як?..

Сергий

Цитата: orklyn от мая  4, 2015, 00:43
З єврейською окремішністю зрозуміло: носять опаски з давидовою зіркою.
А з кубанцями й донцями як?..
Самоназиваються козаками, говорять на суржику, мають дещо інші поняття про життя, в т.ч. пам'ять про службу цариці Катерині.

orklyn

Цитата: Сергий от мая  4, 2015, 09:59
Цитата: orklyn от мая  4, 2015, 00:43
З єврейською окремішністю зрозуміло: носять опаски з давидовою зіркою.
А з кубанцями й донцями як?..
Самоназиваються козаками, говорять на суржику, мають дещо інші поняття про життя, в т.ч. пам'ять про службу цариці Катерині.
Суржика навряд чи хто відбере.
Залишається Краснодарський край перейменувати на Катеринодарський, а Ростовську область на Область Війська Донського.

Сергий

Цитата: orklyn от мая  4, 2015, 10:15
Залишається Краснодарський край перейменувати на Катеринодарський, а Ростовську область на Область Війська Донського.
Навіщо? Щоб перекреслити історію червоного, робоче-християнського трудового козацтва? Там же і кубанці і донці були. Той же Семен Михайлович Буденний - той взагалі типовий українець зі східних регіонів, і по-батькові і по-матері. Як і значна частка його соратників, серед яких були і донці-кубанці і хохли-іногородні.

А ще згадалася цитата:
Цитировать
"сейчас вы не поддерживаете атамана, верите больше фронтовикам да большевикам, обещающим вас не трогать, а они, покончив с атаманом, примутся за станицы и хутора и начнут заводить у вас свои новые, хохлацкие порядки". (Поляков. Донские казаки в борьбе с большевиками)

Так що по цій логіці червоне козацтво несло в регіон саме українські, хохляцькі порядки, порядки вільних людей по волі Божій, а не царській, панській чи отаманській. І якби там не було, а червоні козаки перемогли. Те, що потім не все склалося так як бажалося - інше питання. Але більшовизм - це теж історія українства, трудових козаків-християн Київської Русі-України, вихідців з волелюбного Подніпров'я, людей вільної України і святої Русі одночасно.

Сергий

Так що весь комунізм-більшовизм і всю соціал-демократію сходу Великої Європи можна розглядати у контексті українства, значний вплив  на розвой яких виказали такі козаки вільної України як той же Тарас Шевченко.  :)

Python

Цитата: Сергий от мая  4, 2015, 09:59
Самоназиваються козаками, говорять на суржику
Так ніби на Черкащині чи Полтавщині таких нема.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

alant

Я уж про себя молчу

Сергий

Цитата: Python от мая  4, 2015, 12:35
Цитата: Сергий от мая  4, 2015, 09:59
Самоназиваються козаками, говорять на суржику
Так ніби на Черкащині чи Полтавщині таких нема.
Ну основна частина населення себе все таки зве українцями. І корінні кубанці нас сприймають саме як українців. А себе як кубанців. У цьому і різниця.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр