Українська мова в Ростовській області.

Автор Історик, декабря 27, 2013, 22:31

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

LUTS

Цитата: Jeremy от декабря 18, 2014, 22:15
Чорткове
Бабин брат, який після війни жив в селі Кутейниково Чертковського р-ну, колись жалівся бабі, що внучка його, як переїхала в город по-російськи заговорила.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Jeremy

Нижньодонські станиці - Гниловська (тепер Ростов), Єлізавєтінська Азов. р-н, Кагальницька, Мечетинська Кагал. р-н, Багаєвський, Константіновський, Сємікаракорський, Пролєтарський, Цимлянський р-ни. Я з багаєвцями півроку працював, знаю, як вони "балакають". Просто у них дуже багато українізмів, сиплять приказками, фразеологізмами, більш прихільніші до "хохлов", але говірка їхня російська, як і в більшості кубанських лінєйців. Куйбишевський, Матвєєво-Курганський, Некліновський, Родіоново-Несвітайський, Азовський, Зерноградський, Средньоягорлицький, Піщанокопський, Сальський, Ремонтненський, Завєтненський, Орловський р-ни - то вам нижні "балачкуни", 1:1 Кубань.

DarkMax2

Чув, до речі, що лінійне та чорноморське війська об'єднали заради русифікації. Виходить, що не вийшло.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.


piton

Цитата: DarkMax2 от декабря 18, 2014, 22:44
Чув, до речі, що лінійне та чорноморське війська об'єднали заради русифікації. Виходить, що не вийшло.
Продавался в советкое время в книжном такой плакатик.
Там изображен был шепчущий тип с огромным ухом.

Он слухам разным доверяет и слухи эти повторяет.
А повторяя всякий бред, немалый нам приносит вред.
W

alant

Цитата: DarkMax2 от декабря 18, 2014, 22:44
Чув, до речі, що лінійне та чорноморське війська об'єднали заради русифікації. Виходить, що не вийшло.
Звідки висновок, що не вийшло?
Я уж про себя молчу

Wolliger Mensch

Цитата: alant от декабря 18, 2014, 23:05
Цитата: DarkMax2 от декабря 18, 2014, 22:44
Чув, до речі, що лінійне та чорноморське війська об'єднали заради русифікації. Виходить, що не вийшло.
Звідки висновок, що не вийшло?

Потому что как можно русифицировать уже русское? ;D
«Вот интересно, каких лингвистических жемчуг можно найти в море отодвинутых книг», Ян Гавлиш.
«Впредь прошу помнить, что придумал игру не для любых ассоциаций, а для семантически оправданных. Например, чтó это такое: ,,рулетке" — ,,выпечке"?? Тем более, что сей ляпсус я сам совершил...», Марбол
«Ветхий Завет написан на иврите и частично на армейском», Vesle Anne
«МЛ(ять)КО ... ПЛ(ять)NЪ», Тася
«Вот откроет этот спойлер, например, Марго, ничего не подозревая, а потом будут по всему форуму блюющие смайлики...», Авал
«Томан приличный мужчина. Правда по патриархальным меркам слегка голодранец», Vesle Anne
«Возможен ли фонетический переход "ж" в "п с придыханием"», forest

Jeremy

Цитата: DarkMax2 от декабря 18, 2014, 22:44
Чув, до речі, що лінійне та чорноморське війська об'єднали заради русифікації. Виходить, що не вийшло.
Було дві причини. Першу Ви оголосили (сам наказний отаман Кухаренко писав та захищав "малоруський язик", то дуже налякало царат) Ніякий це не бред і не слухи. Документи відкриті і відомі. У хаті Я. Кухаренка - літмузей Кубані. Друга - Кавказьке Лінійне військо дуже незручно протяглося від сучасної ст Воронезької до Каспія. В районі Єсентуків його перекусили пополам.. Західну гілку з'єднали з Чорноморським військом, а із східної зробили Терське. Лінійці та терці- то строката етногрупа, там чого тіке немає, але більше таки російськомовна. Чорноморці - це однообразні "балачкуни", аж нецікаво
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Вышло - в 1930-е и позже

piton

Цитата: Jeremy от декабря 18, 2014, 23:32
Кухаренко писав та захищав "малоруський язик", то дуже налякало царат) Ніякий це не бред і не слухи. Документи відкриті відомі. У хаті Я. Кухаренка - літмузей Кубані.
Да вспомните хоть год, когда создано это Кубанское войско..
W

DarkMax2

Цитата: alant от декабря 18, 2014, 23:05
Цитата: DarkMax2 от декабря 18, 2014, 22:44
Чув, до речі, що лінійне та чорноморське війська об'єднали заради русифікації. Виходить, що не вийшло.
Звідки висновок, що не вийшло?
Ну, нам же тут про украинизмы рассказывают :)
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

alant

Цитата: Jeremy от декабря 18, 2014, 23:32
Лінійці та терці- то строката етногрупа, там чого тіке немає, але більше таки російськомовна.
Зараз у них зберігся якийсь поділ?
Я уж про себя молчу

alant

Цитата: DarkMax2 от декабря 19, 2014, 00:06
Цитата: alant от декабря 18, 2014, 23:05
Цитата: DarkMax2 от декабря 18, 2014, 22:44
Чув, до речі, що лінійне та чорноморське війська об'єднали заради русифікації. Виходить, що не вийшло.
Звідки висновок, що не вийшло?
Ну, нам же тут про украинизмы рассказывают :)
В речи нижних донцов  :yes:
Я уж про себя молчу

DarkMax2

Цитата: piton от декабря 18, 2014, 23:41
Цитата: Jeremy от декабря 18, 2014, 23:32
Кухаренко писав та захищав "малоруський язик", то дуже налякало царат) Ніякий це не бред і не слухи. Документи відкриті відомі. У хаті Я. Кухаренка - літмузей Кубані.
Да вспомните хоть год, когда создано это Кубанское войско..
1860 г. Кстати, россиян не смущает, что Черноморское войско было у берегов Азовского моря? ::) Эх, с современноукраинских берегов оно.
Цитата: alant от декабря 19, 2014, 00:08
Цитата: DarkMax2 от декабря 19, 2014, 00:06
Цитата: alant от декабря 18, 2014, 23:05
Цитата: DarkMax2 от декабря 18, 2014, 22:44
Чув, до речі, що лінійне та чорноморське війська об'єднали заради русифікації. Виходить, що не вийшло.
Звідки висновок, що не вийшло?
Ну, нам же тут про украинизмы рассказывают :)
В речи нижних донцов  :yes:
Хотите сказать, что у линейцев их нет?
P.S.: Кстати, раздел украиноязычный, но тут присутствуют россияне в теме. На каком языке лучше вести беседу?
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

alant

В русскоязычных разделах Вы таким вопросом не задаётесь и смело переходите на украинский.  :)
Я уж про себя молчу

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Jeremy

Цитата: alant от декабря 19, 2014, 00:07
Цитата: Jeremy от декабря 18, 2014, 23:32
Лінійці та терці- то строката етногрупа, там чого тіке немає, але більше таки російськомовна.
Зараз у них зберігся якийсь поділ?
Дуже погано знаю терців і навіть наших лінійців. Бачите ж, пан-товариш Степняк - балачковий, а він же начеб з лінєйського р-ну. На поч. 1990-х у Мінводах прислухався до хлопців у козацьких строях, балакають. Придивився - терці, бо верхи в папахах були сині. Підійшов, оказалося що вони з Боргустанської біля Кисловодська. Україномовними були більшість терських станиць, що відійшли до Кабардино-Балкарії - Катериноградська, Прохладна (теп. місто) та ін. Що таке станиці Чечено-Інгушетії (там тепер козаків майже нема), Дагестану, навіть Осетії - ?? Наскільки розумію, од терських станиць, крім Ставропольського кр. осталися "ріжки та ніжки". Десь у збірниках є опис весільного обряду станиць Кабарди, переважно український, близький до чорноморського.

Jeremy

Цитата: piton от декабря 18, 2014, 23:41
Цитата: Jeremy от декабря 18, 2014, 23:32
Кухаренко писав та захищав "малоруський язик", то дуже налякало царат) Ніякий це не бред і не слухи. Документи відкриті відомі. У хаті Я. Кухаренка - літмузей Кубані.
Да вспомните хоть год, когда создано это Кубанское войско..
Чего его мне вспоминать, если четырьмя годами позже моего прапрадеда Федора Чалого 27 лет, его братьев Степана и Мария, их жён, детей, Фёдорову тёщу Горпину (но не мою прапрапрабабку) погнали за Кубань заселять вот эти станицы, которым в этом году исполнилось 150 лет и в честь которого местные власти за сохранение исторической памяти и т.п. отметили мои заслуги. Между прапрадедом и мною всего одно связующее звено - моя бабуня, прожившая 92 года. Прапрадед прожил 88 лет, собирал их и говорил:"Дівчата, хлопці, ви ж не забувайте, шо ми чорноморці, ми батуринці, шо .........-наші родичі та земляки!". А Кухаренка как они не любили за то, что он по просьбе правительства уговаривал черноморцев безропотно выселяться за Кубань - "Бодай тобі, Кухаренку, так легко служити, як нам, бідним чорноморцям, за Кубанню жити!" И пожелание сбылось.

DarkMax2

Эх, а у нас в народе памяти о слободском казачестве не осталось. Ну, знают, что такое было, но это не часть самоидентификации и конкретных знаний про него никаких. Ну, это не удивительно. Слободу Украинскую упразднили даже раньше Гетьманщины. Мы были первыми рассказаченными.  Ну, а кубанцы и великороссийские казаки по сути были "опущены с небес на землю" только советской властью. И то не сразу.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Сергий

Цитата: Jeremy от декабря 18, 2014, 22:15
Цитата: стэпняк от ноября 21, 2014, 20:54
Цитата: Pawlo от декабря 28, 2013, 16:09
цікаво чи багато ще людей там продовжують вважати себе українцями

Павло, та з якого пырэляку воны украиньцы. То ныжнидонци - козаки. Вэрхнэдонци - Акають, ныжнидонци балакають :yes:
Ніякі то ні нижньо-, ні верхньодонські козаки. То все люди некозацького стану і які дуже од козаків донських потерпіли свого часу. У мене свати живуть у Міллеровському р-ні, такі самі "козаки". Всі вони донедавна слова "козак" терпіть не могли.
А радянські люди, особливо які пройшли громадянську війну взагалі часто слова "козак" терпіти не могли, асоціюючи його лише з реєстровиками-імперцями. Хоча коли починаєш докопуватись - нерідко майже всі вони козаки з діда-прадіда, причому не прості, а навіть реєстрові, чиї предки і родичі в реєстрах Війська Запорізького ще в 17-му сторіччі фігурують. Той самий славетний отаман українських козаків-анархокомуністів дід Нестор Іванович Махно, царство йому небесне, не спішив себе козаком називати, хоча і по-батькові і по-матері (Махно-Михненко і Передерій) він самий справжній нащадок запорожців.

Цю ситуацію до речі сучасні "відновителі козацтва" і за сумісництвом доблесні борці з "козацтвом червоним" трактують на свій лад - нібито в радянському союзі козацтво взагалі ненавиділи і хотіли знищити і свого козацького коріння цуралися, що є неправда - досить  згадати численні згадки про Військо Запорізьке і Хмельниччину у радянській літературі.

А щодо тих нащадків людей, що самоназивались козаками в старі часи - як правило коли вони починають цікавитись історією регіону і своїм походженням - думка про козаків змінюється. Хоча є нездоровий ухил в іншу сторону - козацтво трактують то як окремий народ, то як військовий стан, забуваючи про трудових козаків-гречкосіїв, які хоч і вміли воювати та не дуже це діло любили, що ніяк не заважало їм самоназиватися козаками не дивлячись ні на царя, ні на панів ні на військовиків, ні на посіпак-реєстровиків. На Вороніжчині як і на Подніпров'ї історично багато людей нащадки козаків, які козаками ніде не писались, хоч і самоназивались, так само як і християнами, руськими та ін., а то й просто людьми. Тобто козацтво це їх історія і одна з історичних самоназв, але на відміну від донців-реєстровиків і військовиків вони від цієї теми не сильно фанатіли, бо у них було багато всяких інших тем.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.


Сергий

Цитата: DarkMax2 от декабря 19, 2014, 01:13
Дідько, Гѫџа прилетів на слово козак.
не лайся. а тема дійсно цікава. наприклад, той же Семен Михайлович Будьонний, царство йому небесне - нащадок українського козацько-християнського роду Буденних, його предки переселились з закріпаченого Подніпров'я на Подоння. а зараз йому і його червоним козакам часто відмовляють в праві на цю дідівську самоназву. для реєстровиків Імперії він як раз і був хохлом, іногороднім, городським, мужиком і т.д., словом людиною нижчого сорту, проти чого в принципі і боровся, можливо навіть не усвідомлюючи свого козацького коріння. А ще Вороніжчина - це Білгородська засічна лінія оборони Царства Московсько-Руського, де сільські християни змалку були привчені до військової справи, хоч може козаками себе називали не завжди, але вважали себе не нижче реєстровиків так точно, що і проявилось у вигляді масової підтримки Червоної Армії проти донців-реєстровиків у 1917-1923 рр. тому кажучи, що хтось не має права називатись козаком - добре подумайте, майте совість і людяність, бо за цю тему дуже багато людей принижувано і катовано і багато невинної крові пролито від самих початків козацтва в усіх можливих його проявах.

Jeremy

Я ж уже, здається, росказував про Буденного. Він якраз з некозаків -нижньодонців. У одну сільськуу школу Сальський р-н пригласили діда, красного партизана гражданської війни, що добре знав по молодости С.М.Б.
Вчителька
-Дедушка, вьі ж Будьонного Семьон-Михайловича знали, дружили с ним. Расскажите нам!
Дід
_ Сєньку? Аякже, ще й як знав!
Вчителька
-Ну так и расскажите что-нибудь интересное!
Дід
-О-о! Ми з Сєнькою ще й як каришували! Оце через Манич по очеретах, по плавнях ходили у Платовку у  таких-сяких козаків коней красти!
Вчителька
- спасибо, дедушка! А сейчас, дети.....
Платовка - ст. Платовська, тепер - Будьонновська, Пролетар. р-ну.

DarkMax2

У Годжи немає "не козаків". У нього всі люди "козаки Великого степу по Волі Божій".
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр