Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

*Ще раз про російську мову України

Автор Yitzik, сентября 29, 2013, 17:43

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.


From_Odessa

Цитата: maratonisto от апреля 20, 2014, 12:48
Ви вважаєте, що не було географічно плавного переходу від української до російської? Тобто подорожуючий з України до Росії чув навколо себе українську мову, аж раптом у наступному місті - російську? Такого не буває ніде. Прикладів - безліч. Наприклад, жителі іспанської провінції Галісія, що примикає до Португалії, говорять на своєму суржику - суміші іспанської та португальської мови.
Кстати, Воллигер_Менш как-то писал, что там где-то и правда не было плавного перехода, но я не уверен. Как и не знаю, прав ли он. Хотелось бы его послушать в этой теме.

From_Odessa

Цитата: maratonisto от апреля 19, 2014, 22:17
Так само, як нині суржиком вважається закарпатський діалект
Да? Никогда не слышал, чтобы его называли суржиком. Когда я сталкивался с употреблением этого термина, то им называли совсем другое.

From_Odessa

Не побачив, у якому я розділі, вибачаюсь, що писав російською.

DarkMax2

Цитата: maratonisto от апреля 20, 2014, 14:05
Нас троє з України працювало в одній німецькій фірмі - двоє з Західної України, один з Харкова. Харків"янин розмовляв російською, я з земляком - українською. Харків"янин презирливо висловлювався про нас, називав нас бандерівцями. Мій земляк не залишався у боргу, називав його москалем. Так у нас час від часу виникали суперечки. Мені це набридло. Одного разу мій земляк без причини обізвав харків"янина москалем. Я сказав йому
- Чого ти причепився до людини, що він тобі поганого зробив?
- Якби людина, а то ж москаль.
Незважаючи на таку відповідь, харків"янин більше ніколи не ображав ні мене, ні мого земляка.
Варта було зробити один крок назустріч, як суперечки припинились.
Східняки мають причини не любити западенців, не будучи москалями.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.


LUTS

Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

DarkMax2

Цитата: LUTS от ноября  4, 2014, 13:42
Цитата: DarkMax2 от ноября  4, 2014, 12:59
Східняки мають причини не любити западенців, не будучи москалями.
Які?
Переінакшування українства на західний манер.
Нашу частку української культури добиває не тільки Москва, але і Львів.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.


DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

engelseziekte


Andrej82

Цитата: Python от октября  3, 2013, 15:25
По-моєму, навіть «московський акцент» вже нікому не ріже слух (хоча років 10 тому людині могли прямим текстом сказати, що так говорять тільки в Підмосков'ї).

Слабо верится.  В пол-России режет, а в Украине нет?

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

RockyRaccoon

Цитата: Andrej82 от января 10, 2017, 06:28
Цитата: Python от октября  3, 2013, 15:25
По-моєму, навіть «московський акцент» вже нікому не ріже слух (хоча років 10 тому людині могли прямим текстом сказати, що так говорять тільки в Підмосков'ї).

Слабо верится.  В пол-России режет, а в Украине нет?
Пол-России по населению или территории?
Мне лично в Самаре не только не режет, но, кажется, абсолютно ничем не отличается от нашего.

Andrej82

Цитата: RockyRaccoon от января 10, 2017, 15:41
Цитата: Andrej82 от января 10, 2017, 06:28
Цитата: Python от октября  3, 2013, 15:25
По-моєму, навіть «московський акцент» вже нікому не ріже слух (хоча років 10 тому людині могли прямим текстом сказати, що так говорять тільки в Підмосков'ї).

Слабо верится.  В пол-России режет, а в Украине нет?
Пол-России по населению или территории?
Мне лично в Самаре не только не режет, но, кажется, абсолютно ничем не отличается от нашего.

Сложно сказать.  Сибирь > 50% по территории, так что скорее по населению.  Про города-миллионники надо отметить, что большинство населения в них не происходит из окружающего региона и в них царит стандартный литературный вариант языка, как среднее арифметическое lingua franca.

Сергий

всьо это прєдрассудкі. інтэрнэт всьо змішає і соєдыныть, савсєм па-новаму расставів акцэнты...

Andrej82

Цитата: Сергий от января 10, 2017, 18:40
всьо это прєдрассудкі. інтэрнэт всьо змішає і соєдыныть, савсєм па-новаму расставів акцэнты...

Якая прыгожая трасянка :)

Сергий

Цитата: Andrej82 от января 10, 2017, 19:02
Цитата: Сергий от января 10, 2017, 18:40
всьо это прєдрассудкі. інтэрнэт всьо змішає і соєдыныть, савсєм па-новаму расставів акцэнты...
Якая прыгожая трасянка :)
спасыбі, мэні тожэ да впадобы... мы вступаєм в новую эпоху, яка патрэбує новава алфавіта

Python

Цитата: Сергий от января 10, 2017, 19:04
Цитата: Andrej82 от января 10, 2017, 19:02
Цитата: Сергий от января 10, 2017, 18:40
всьо это прєдрассудкі. інтэрнэт всьо змішає і соєдыныть, савсєм па-новаму расставів акцэнты...
Якая прыгожая трасянка :)
спасыбі, мэні тожэ да впадобы... мы вступаєм в новую эпоху, яка патрэбує новава алфавіта
⍺∧⌽⍺∨⍳⊤∪ (wiki/uk) APL !!!
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Python

Цитата: DarkMax2 от ноября  4, 2014, 13:54
Цитата: LUTS от ноября  4, 2014, 13:42
Цитата: DarkMax2 от ноября  4, 2014, 12:59
Східняки мають причини не любити западенців, не будучи москалями.
Які?
Переінакшування українства на західний манер.
Нашу частку української культури добиває не тільки Москва, але і Львів.
До певної міри так. Але це наслідок не стільки підступної змови західняків, як загальної ослабленості сучасного східноукраїнства на тлі відносно благополучного стану української мови на Західній Україні. Якщо українська мова не домінує у вашому місті — будьте готові, що її вам почнуть завозити з тих регіонів, де вона домінує, разом з тамтешніми культурними стереотипами. До речі, дивно, що досі ніхто особливо не скаржиться на тиск англійської мови — адже останнім часом вона стає такою собі підміною української мови для тих, кого чимось не влаштовує російська. Українця-східняка знов занурюють у борщ/горілку/вишиванку/іншу стереотипну традиційщину, а все прогресивне подається під соусом «цивілізуйся — вчи English». Поки що лише тенденція, що зароджується, але...
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

alant

"Также само" - украинизм? Употребляется лишь в Украине?
Я уж про себя молчу

Poirot

Цитата: alant от января 15, 2017, 19:46
"Также само" - украинизм? Употребляется лишь в Украине?
Да, уже обсуждали с From_Odessa.
"Из-за плохой видимости через тепловизор прицела я увидел на расстоянии около 250 метров силуэт парнокопытного, внешне похожего на крупного кабана."

alant

Цитата: Poirot от января 15, 2017, 19:52
Цитата: alant от января 15, 2017, 19:46
"Также само" - украинизм? Употребляется лишь в Украине?
Да, уже обсуждали с From_Odessa.
Я забыл
Я уж про себя молчу

DarkMax2

ЦитироватьУкраїнська російська, або слобожанська мова, не є російською московською з точки зору культурного продукту, який виробляється цією мовою. Я вважаю, що ми можемо нарешті завдяки цьому питанню закрити зону копірайту на російську мову та на переклади книжок з інших мов, й закрити кордони для ввезення книжок із Росії. А також запропонувати російським видавцям відкрити видавництва російською чи слобожанською мовою, але виконуючи при тому закони України. І зробити на законодавчому рівні правопис слобожанської мови (ми побачимо, що вона відрізняється від мови, якою розмовляють москвичі чи у Петербурзі) та зафіксувати мовний стандарт в Україні, у тому числі й для книговидання. Це дасть можливість людям, яким важко спілкуватися українською, відчувати себе носіями слобожанської мови, а це не мова агресора.
Україна – більше, аніж мова? Але чи вона можлива без мови?
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Vlad26t

Російська мова, яка існує в Донбасі та Криму, це те саме, що російська мова, яка існує на Слобожанщині?

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр