Author Topic: *Ще раз про російську мову України  (Read 11947 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline engelseziekte

И тут Остапа понесло.

Offline From_Odessa

Ви вважаєте, що не було географічно плавного переходу від української до російської? Тобто подорожуючий з України до Росії чув навколо себе українську мову, аж раптом у наступному місті - російську? Такого не буває ніде. Прикладів - безліч. Наприклад, жителі іспанської провінції Галісія, що примикає до Португалії, говорять на своєму суржику - суміші іспанської та португальської мови.
Кстати, Воллигер_Менш как-то писал, что там где-то и правда не было плавного перехода, но я не уверен. Как и не знаю, прав ли он. Хотелось бы его послушать в этой теме.

Так само, як нині суржиком вважається закарпатський діалект
Да? Никогда не слышал, чтобы его называли суржиком. Когда я сталкивался с употреблением этого термина, то им называли совсем другое.

Не побачив, у якому я розділі, вибачаюсь, що писав російською.

Online DarkMax2

• UeArtemis
Нас троє з України працювало в одній німецькій фірмі - двоє з Західної України, один з Харкова. Харків"янин розмовляв російською, я з земляком - українською. Харків"янин презирливо висловлювався про нас, називав нас бандерівцями. Мій земляк не залишався у боргу, називав його москалем. Так у нас час від часу виникали суперечки. Мені це набридло. Одного разу мій земляк без причини обізвав харків"янина москалем. Я сказав йому
- Чого ти причепився до людини, що він тобі поганого зробив?
- Якби людина, а то ж москаль.
Незважаючи на таку відповідь, харків"янин більше ніколи не ображав ні мене, ні мого земляка.
Варта було зробити один крок назустріч, як суперечки припинились.
Східняки мають причини не любити западенців, не будучи москалями.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III

З моїх снів ти утичеш над ранок,
Терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі мокрі від сліз.

Offline engelseziekte

Серйозно?

Offline LUTS

Які?
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Online DarkMax2

• UeArtemis
Які?
Переінакшування українства на західний манер.
Нашу частку української культури добиває не тільки Москва, але і Львів.

Offline engelseziekte

До чого тут окремі люди?

Online DarkMax2

• UeArtemis
До чого тут окремі люди?
Людське єство таке.

Offline engelseziekte

Так тоді то не причини, а відмазки, чи як назвати :)

Offline Andrej82

По-моєму, навіть «московський акцент» вже нікому не ріже слух (хоча років 10 тому людині могли прямим текстом сказати, що так говорять тільки в Підмосков'ї).

Слабо верится.  В пол-России режет, а в Украине нет?

Online DarkMax2

• UeArtemis

Offline RockyRaccoon

• ^^^^^^^^^^^
По-моєму, навіть «московський акцент» вже нікому не ріже слух (хоча років 10 тому людині могли прямим текстом сказати, що так говорять тільки в Підмосков'ї).

Пол-России по населению или территории?
Мне лично в Самаре не только не режет, но, кажется, абсолютно ничем не отличается от нашего.
-<<<+>>>--<<<+>>>--<<<+>>>--<<<+>>>-

Offline Andrej82

Пол-России по населению или территории?
Мне лично в Самаре не только не режет, но, кажется, абсолютно ничем не отличается от нашего.

Сложно сказать.  Сибирь > 50% по территории, так что скорее по населению.  Про города-миллионники надо отметить, что большинство населения в них не происходит из окружающего региона и в них царит стандартный литературный вариант языка, как среднее арифметическое lingua franca.

Offline Сергий

• Казак
всьо это прєдрассудкі. інтэрнэт всьо змішає і соєдыныть, савсєм па-новаму расставів акцэнты...

Offline Andrej82

всьо это прєдрассудкі. інтэрнэт всьо змішає і соєдыныть, савсєм па-новаму расставів акцэнты...

Якая прыгожая трасянка :)

Offline Сергий

• Казак
спасыбі, мэні тожэ да впадобы... мы вступаєм в новую эпоху, яка патрэбує новава алфавіта

Offline Python

• Moderator
  • *
  • Aluarium agent
спасыбі, мэні тожэ да впадобы... мы вступаєм в новую эпоху, яка патрэбує новава алфавіта
⍺∧⌽⍺∨⍳⊤∪ (wiki/uk) APL !!!
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Які?
Переінакшування українства на західний манер.
Нашу частку української культури добиває не тільки Москва, але і Львів.
До певної міри так. Але це наслідок не стільки підступної змови західняків, як загальної ослабленості сучасного східноукраїнства на тлі відносно благополучного стану української мови на Західній Україні. Якщо українська мова не домінує у вашому місті — будьте готові, що її вам почнуть завозити з тих регіонів, де вона домінує, разом з тамтешніми культурними стереотипами. До речі, дивно, що досі ніхто особливо не скаржиться на тиск англійської мови — адже останнім часом вона стає такою собі підміною української мови для тих, кого чимось не влаштовує російська. Українця-східняка знов занурюють у борщ/горілку/вишиванку/іншу стереотипну традиційщину, а все прогресивне подається під соусом «цивілізуйся — вчи English». Поки що лише тенденція, що зароджується, але...
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Offline alant

« Reply #120on: January 15, 2017, 20:46 »
"Также само" - украинизм? Употребляется лишь в Украине?
Я уж про себя молчу

Online Poirot

« Reply #121on: January 15, 2017, 20:52 »
Да, уже обсуждали с From_Odessa.
"Каменный век закончился не потому, что камни кончились, а потому, что появились новые технологии" (с)

Offline alant

« Reply #122on: January 15, 2017, 21:25 »
Да, уже обсуждали с From_Odessa.
Я забыл
Я уж про себя молчу

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.
Name: Email:
Verification:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image
Type the letters shown in the picture:
√49 Напишите ответ строчными буквами:
«Сто одёжек, все без застёжек» — что это?: