Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Є/Ї в українській обсценній лексиці

Автор DarkMax2, февраля 3, 2013, 00:35

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Волод

Добре! Мовні традиції можуть бути неоднакові в різних місцях країни.
Те що може призвести до хуку у Краснодарі буде сприйнято як коливання повітря у Москві.
Та моє запитання було про те, чи є в російській мові такі слова які викликали б у Москві таку саму реакцію, яку викликають звичайні «російські» матюки у Краснодарі?

Lodur

Цитата: Волод от января 15, 2015, 13:55Та моє запитання було про те, чи є в російській мові такі слова які викликали б у Москві таку саму реакцію, яку викликають звичайні «російські» матюки у Краснодарі?
Люди дуже різні навіть у Москві. За "*б твою мать" можна й тут зубів не долікуватися. Сам бачив таке. Не кажучи вже про численні кавказські диаспори, і так далі.
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

oveka

Когда-то в детстве был в армии:
- Садыков (узбек) почему вы разговариваете на узбецком, а при этом материтесь на русском?
Материтесь на узбецком!
- Нееет! Могут и убить!

Pawlo

Цитата: Jeremy от января 15, 2015, 10:21
В армии, когда (иногда) кто-то обещал "сделать" меня, невозмутимо спрашивал:"Чо, нравлюсь тебе? Вообще, парнями интересуешься?" Обычно смеялись, извинялись. Некоторые краснели. Ещё как-то воспринимаю слова "п...тый", "ох....тельный" (хороший), а вот однокоренные антонимы - ни в Красную Армию звучат.
я кстати тож люблю иронизировать над тем как у нас сочетаются ярая ненависть к голубім и угрозы однополого сексуаььного насилия
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Sandar

Цитата: Jeremy от января 15, 2015, 00:35
Хотів сказать, а тепер не скажу! Деграданти! Ху, який сором, який позор! Опустили маму-Україну в очах всього цівілізованого світу (моїх) нижче потоптаної трави. У такий день замісто щедрівок-посівалок таке неподобство всі згадують. Фу! Чи й засну?
:-\

Sandar

Цитата: Pawlo от января 15, 2015, 19:28
Цитата: Jeremy от января 15, 2015, 10:21
В армии, когда (иногда) кто-то обещал "сделать" меня, невозмутимо спрашивал:"Чо, нравлюсь тебе? Вообще, парнями интересуешься?" Обычно смеялись, извинялись. Некоторые краснели. Ещё как-то воспринимаю слова "п...тый", "ох....тельный" (хороший), а вот однокоренные антонимы - ни в Красную Армию звучат.
я кстати тож люблю иронизировать над тем как у нас сочетаются ярая ненависть к голубім и угрозы однополого сексуаььного насилия
;up:

Bhudh

Ненависть в лагерном сознании не к голубым, а к пассивным.
И то не ненависть, а презрение к подчинённости.
И угроза звучит именно как угроза подчинить и опозорить, сделав "подчинённым по определению".
Пиши, что думаешь, но думай, что пишешь.
MONEŌ ERGŌ MANEŌ.
Waheeba dokin ʔebi naha.
«каждый пост в интернете имеет коэффициент бреда» © Невский чукчо

Python

Цитата: Sandar от января 15, 2015, 23:29
Цитата: Jeremy от января 15, 2015, 00:35
Хотів сказать, а тепер не скажу! Деграданти! Ху, який сором, який позор! Опустили маму-Україну в очах всього цівілізованого світу (моїх) нижче потоптаної трави. У такий день замісто щедрівок-посівалок таке неподобство всі згадують. Фу! Чи й засну?
:-\
Ну, я ще пам'ятаю широке обговорення (десь на початку 2000-х) такої проблеми, що українська мова не може зайняти повноцінно всі ніші, бо в ній, бачте, нема матюків, сленгу та іншої атрибутики спілкування продвинутої молоді. Нині, як бачимо, ця проблема минулого відпала, звідкись повиростали «парубоцькі коломийки» і т.д. Порівнюючи загальну картину тоді й тепер, можу сказати, що в «інтелігентних» україномовних колах стали матюкатися більше (при тому, що тема сексу стала, можливо, більш табуйованою порівняно з розгульними 90-ми).
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

До речі, я от найшов у Грінченка жоломіґу - "кіску" ту саму, а от що ще таке є там? Хтось щось цікаве знаходив?
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Ще таке питання щодо «парубоцьких коломийок» виникло. Якщо галичани здебільшого використовують евфемізм «грати» з тією ж функцією (і практично таким же рівнем обсценності), то чому для коломийки обрали менш поширений там матюк? Грає/грання теж у віршик цілком вписуються. Виникає питання: чи не маємо ми справу з фейком або адаптацією коломийки для східняків, незнайомих із західноукраїнськими евфемізмами?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Lodur

Цитата: Python от января 17, 2015, 16:42Нині, як бачимо, ця проблема минулого відпала, звідкись повиростали «парубоцькі коломийки» і т.д.
Ну, що до тієї пісеньки, початок котрої я вище навів - я знайшов запис. Він сучасний, що за співак Мамон Анатолій не знаю, не чув ніколи (я, взагалі-то, таким не дуже цікавлюсь), слова всі покручені, та ще й замість матюків він вставляє якісь нескладухи ("катав на мотоциклі", тощо), але це безумовно вона:
http://ololo.fm/search/Мамон Анатолий/Три Червонця Cover Version
Якщо пісню досі хтось співає, то десь же ж вона ходить по людях.
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

Python

Не факт, що ходила увесь цей час. Може бути й авторським новотвором, стилізованим під народну творчість.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Lodur

Цитата: Python от января 17, 2015, 22:23
Не факт, що ходила увесь цей час. Може бути й авторським новотвором, стилізованим під народну творчість.
Ну, якщо новотвір - то не раніше кінця 1970-х, коли я вперше почув її.
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

Jeremy

Цитата: Bhudh от января 16, 2015, 01:19
Ненависть в лагерном сознании не к голубым, а к пассивным.
И то не ненависть, а презрение к подчинённости.
И угроза звучит именно как угроза подчинить и опозорить, сделав "подчинённым по определению".
В подавляющем большинстве случаев, никакие это не пассивные (гомосексуалисты), а именно опущенные гетеросексуалы. А вот "опускатели" почти все "активные" гомосексы, а зачастую и латентные пассивы.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр