Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Передай для неї

Автор LUTS, сентября 13, 2012, 22:12

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

LUTS

Після того, як вступив до ВНЗ дізнався, що давальний відмінок в літературній мові не може утворюватись за допомогою прийменника "для". Нас місцевих почали поправляти немісцеві. До того, в школі наприклад, ніхто не виправляв. Займенники "їм", "йому", "їй" мною і людьми навколо мене практично не вживались, часом вживалось "мені". Й досі часом плутаюсь. Десь ще є подібне? Чи може це нормально і допустимо?
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

andrewsiak

Цитата: LUTS от сентября 13, 2012, 22:12
Після того, як вступив до ВНЗ дізнався, що давальний відмінок в літературній мові не може утворюватись за допомогою прийменника "для".
Давальний ні в якій мові (ні в літературній, ні в розмовній, ні в діалектній) не може "утворюватися"з прийменником для. Після для завжди стоїть родовий.
Чи ви кажете "для мені, для тобі, для ньому, для нам, для вам"?
той ще ся не вродив, щоб усім догодив.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Наскільки я розумію, між «передай їй» і «передай для неї» існує деяка семантична різниця: наприклад, якщо в першом випадку частіше мається на увазі, що той, кому це сказано, мусить передати щось безпосередньо сам, то в другому вже, ймовірно, присутні другі й треті руки. Можливе навіть їх поєднання: «Передай кур'єрові листа для директора» — давальний відмінок тут позначає найближчого отримувача (проміжного), «для» — кінцевого адресата.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

LUTS

Цитата: andrewsiak от октября  4, 2012, 01:32
Цитата: LUTS от сентября 13, 2012, 22:12
Після того, як вступив до ВНЗ дізнався, що давальний відмінок в літературній мові не може утворюватись за допомогою прийменника "для".
Давальний ні в якій мові (ні в літературній, ні в розмовній, ні в діалектній) не може "утворюватися"з прийменником для. Після для завжди стоїть родовий.
Чи ви кажете "для мені, для тобі, для ньому, для нам, для вам"?
Та ясно що так. Ну суть явища ж зрозуміла?
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

LUTS

Цитата: Python от октября 16, 2012, 16:23
Наскільки я розумію, між «передай їй» і «передай для неї» існує деяка семантична різниця: наприклад, якщо в першом випадку частіше мається на увазі, що той, кому це сказано, мусить передати щось безпосередньо сам, то в другому вже, ймовірно, присутні другі й треті руки. Можливе навіть їх поєднання: «Передай кур'єрові листа для директора» — давальний відмінок тут позначає найближчого отримувача (проміжного), «для» — кінцевого адресата.
Задумався. :??? Є таке.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

LUTS

Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр