Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Нова спроба задушити нашу мову

Автор svidomit132, мая 24, 2012, 15:27

0 Пользователи и 2 гостей просматривают эту тему.

svidomit132

Що це за напади політкоректності?
Невже хами образилися :???
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Python

Та ні. Просто попередній варіант звучав, як на мій смак, надто істерично і тому непереконливо. Крім того, український політсленг за межами України майже ніхто не знає, і деякі відвідувачі форуму сприймають слово «хами» не як «Партія Регіонів», а чомусь як закид на свою адресу, що спотворює зміст: маються ж на увазі не всі російськомовні чи, тим більше, рядові російські громадяни, а цілком конкретна організація.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Kern_Nata

Цитата: Python от июня 22, 2012, 15:51
рядові російські громадяни
їх вже вишукували у колони? і де куди вони прямують?
VOLĀNTĀ ALTE

serge-kazak

а ось що відбувалось в нинішній Росії в Курській губернії на початку XX ст.:

Цитата: http://www.ostrogozhsk.ru/history/index.php?id=159
Дня 25 мая состоялся здесь первый украинский съезд Острогожского уезда, на который съехались представители 15 волостей, общества «Просвита», кооперативов и т.п., всего 21 представитель. Съезд этот вынес несколько постановлений и начал собирать пожертвования в Украинский национальный фонд.
Из постановлений основные были:
1) Связаться с Харьковом, как центром всей Слобожанщины.
2) Немедленно приступить к подготовке украинизации народных школ путем организации курсов, влияния на земство и т.д.
3) Признать украинскую желто-голубой флаг и др.

«Заслушав доклад об организации краевого органа власти на Украине лишь для пяти губерний - украинский съезд части Воронежчины и Крестьянский съезд Острогожского уезда Воронежчины, признавая себя украинцами, делает заявление Центральной раде и Российскому временному правительству, что разделение Украины и непризнание Слобожанщины есть путь контрреволюционный, протестуем и добиваемся, чтобы украинская часть Слобожанщины была присоединена к автономной Украине».

svidomit132

Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

piton


Цитата: svidomit132 от июня 27, 2012, 10:21
Ластівки прилетіли :(
Цитата: svidomit132 от июня 27, 2012, 10:21

Травка зеленеет,
Солнышко блестит;
Ласточка с весною
В сени к нам летит.

С нею солнце краше
И весна милей...
Прощебечь с дороги
Нам привет скорей!
W

Kern_Nata

"на русском говорЯт столько-то тысяч" чи "на русском говорИт столько-то тысяч"?
Га? Як вірніше?
VOLĀNTĀ ALTE

QLeeBin

Цитата: Kern_Nata от июня 27, 2012, 11:02
"на русском говорЯт столько-то тысяч" чи "на русском говорИт столько-то тысяч"?
Га? Як вірніше?
Не пытайтесь заболтать вопрос о статусе русского языка.

svidomit132

Цитата: Kern_Nata от июня 27, 2012, 11:02
"на русском говорЯт столько-то тысяч" чи "на русском говорИт столько-то тысяч"?
Га? Як вірніше?
Як на мій розсуд "говорит" було би грамотніше, та хто цим переймається ::)

Та й сама постановка питання " Так нужен ли нам русский язык" грішить семантичною помилкою, ніби автори відділяють себе від тих 780К "говорящих".
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

serge-kazak

Цитата: svidomit132 от июня 27, 2012, 11:11
Та й сама постановка питання
у постановці питання взагалі відчувається якийсь сумнів і невпевненість, так ніби автори невпевнені у потрібності великоруської мови як такої. не знаю як їм, але знаю, що мені і багатьом іншим українцям вона потрібна (як мінімум, як частина історико-культурної спадщини всього людства), хоч схоже, що при вивченні ми обійдемось без їхньої допомоги. Іншими словами - даний плакат ображає мої почуття по відношенню до російської мови і думаю не лише мої.

LUTS

Цитата: QLeeBin от июня 27, 2012, 11:08
Цитата: Kern_Nata от июня 27, 2012, 11:02
"на русском говорЯт столько-то тысяч" чи "на русском говорИт столько-то тысяч"?
Га? Як вірніше?
Не пытайтесь заболтать вопрос о статусе русского языка.
Та не буде у неї ніякого статусу. Нема про що говорити :smoke:
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

serge-kazak

Цитата: LUTS от июня 28, 2012, 00:14
Та не буде у неї ніякого статусу. Нема про що говорити :smoke:
Мабуть вони хочуть, щоб ми з москалями через це посварилися. Думаю у них такого дождатись терпіння не хватить, наш народ і не таких обламував. Якщо люди схочуть - будуть на ній говорити, а якщо не схочуть - не будуть. :what:

LUTS

Цитата: serge-kazak от июня 28, 2012, 01:03
Мабуть вони хочуть, щоб ми з москалями через це посварилися.
Їм це ні до чого. Та й куди вже далі?
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Kern_Nata

Дивно, як "вони" так відверто й безсоромно розписалиля за всю область; якщо центром міста прогулюються російськомовні туристи - це ще не означає! Колись доводилося бувати у Очакові, там нормальний такий суржик та українська з російською :)

ЦитироватьНаселение (2011)    1,18 млн человек

Национальный состав
    украинцы − 1 034,4
    русские − 177,5
Звідки взялися оті 750 тисяч?
VOLĀNTĀ ALTE

Svidur

Цитата: Kern_Nata от июня 28, 2012, 10:16
Дивно, як "вони" так відверто й безсоромно розписалиля за всю область; якщо центром міста прогулюються російськомовні туристи - це ще не означає! Колись доводилося бувати у Очакові, там нормальний такий суржик та українська з російською :)
Навіть коли російська мова чутна усюди, то ще не значить, що такі плакати будуть актуальними. Сам чув, як у нашому суцільно російськомовному місті один дядько обіцяв деяким агітаторам "за русскій язик" від ПР морди понабивати :) Російською обіцяв, ясна річ.

DarkMax2

А ще є спроба задушити літературну українську :( усякими СТБ
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

piton

Цитата: Kern_Nata от июня 28, 2012, 10:16
Дивно, як "вони" так відверто й безсоромно розписалиля за всю область; якщо центром міста прогулюються російськомовні туристи - це ще не означає!
Мабуть это результаты ответов о родном языке по последней переписи? Как законопроект требует.
W

Kern_Nata

Цитата: piton от июня 28, 2012, 10:41
результаты ответов о родном языке по последней переписи
Останній перепис населення в Україні проводився у 2001 році... Хіба вони самі якесь опитування проводили; але ж замовник опитування отримує ті результати, на які очікує :)
VOLĀNTĀ ALTE

piton

Цитата: Kern_Nata от июня 28, 2012, 10:45
Останній перепис населення в Україні проводився у 2001 році...
Ну и что? Переписи нечасто проводят. Кстати, по этой переписи процент родного русского вырос, несмотря на то, что процент украинцев вырос также. Это после 10 лет независимости.
W

LUTS

Цитата: piton от июня 28, 2012, 11:05
Цитата: Kern_Nata от июня 28, 2012, 10:45
Останній перепис населення в Україні проводився у 2001 році...
Ну и что? Переписи нечасто проводят. Кстати, по этой переписи процент родного русского вырос, несмотря на то, что процент украинцев вырос также. Это после 10 лет независимости.
Русифікація Східних і Південних регіонів продовжується і зараз. Нічого дивного.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Маркоман

Цитата: LUTS от июня 28, 2012, 13:00
Русифікація Східних і Південних регіонів продовжується і зараз. Нічого дивного.
Так вам и надо.
Раб Кремляди и Первого канала

LUTS

Цитата: Маркоман от июня 28, 2012, 13:03
Цитата: LUTS от июня 28, 2012, 13:00
Русифікація Східних і Південних регіонів продовжується і зараз. Нічого дивного.
Так вам и надо.
Кому вам? Нам тут русифікація не загрожує вже дуже давно.  :P Єдину російську школу зробили українською, бо жодного російського класу не набиралося. Що коїться в Криму та на Сході мене мало обходить.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

На

Ну что господа свидомиты, закон принят. Я правда не понял, во втором чтении или окончательно. На этот раз оабоченные судьбой мовы изобразили трепыхания: Голосование за данный закон происходило во время драки, поэтому депутаты сами не поняли, за что голосовали. Поскольку оппозиция сломала микрофоны, не было слышно, что ставит на голосование председательствующий на заседании первый вице-спикер Адам Мартынюк. :D
Но тем не менее проголосовало за 248 депутатов из 364, зарегистрированных в зале. Что наводит на нехорошие (для свидомитов) мысли.
В общем и Янык удивил последовательностью и организацией процесса. И националисты своей импотенцией.  :)
http://www.unian.net/news/512681-verhovnaya-rada-prinyala-yazyikovoy-zakon-regionalov-video.html

Taciturn_

Прочел статью. По всему видно, что моворадеям для начала нужно научиться вести себя. Чего им и желаю.

Python

Чесно кажучи, не мав сумнівів, що ВР його прийме. Погано тільки, що лукашенківська мовна модель, яку намагаються в нас запровадити, може закінчитись великою різнею за межами Верховної Ради...
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2