Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Нова спроба задушити нашу мову

Автор svidomit132, мая 24, 2012, 15:27

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Yitzik

Читаю "Империю положительной деятельности" Терри Мартина. Очень умно пишет о том, что история так ничему и не научила нынешних лидеров. Наступают на те же грабли.
Paran Quenya ar quetin Esperanto!

Лукас

А я и без Мартина знаю про это. Никогда не учились и учиться не будут.
«Победоносил, победоносю и победоносить буду». Георгий Победоносец
«Я мстю, и мстя моя будет ужасной» - объявил бобёр лесу.
«Бог чува Србе», али је рок трајања истиче!

Алмас

Цитата: RockyRaccoon от июня 13, 2012, 11:47

Цап меле, цап меле,коза пiдбирає,
А малéнькi козенятки на скрипочкi грають...)
Цап меле, цап меле, коза підсипає,
А маленьке козенятко на скрипочку грає! (куб. варіант)
Коза підсипає зерно в отвір верхнього жорна. Знайшов у горах велике кругле жорно, приховав, а "притаркати до хати" сам не можу.
Хто до нас з томагавком прийде, той од томагавка й томагавкнеться..(Кубанська приказка).

Conservator

ЦитироватьУкраїнців найбільше хвилюють матеріальні проблеми - безробіття, криза, ціни на продукти.

Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного спільно Центром ім.Разумкова і фондом "Демократичні ініціативи".

Ідеологічні питання - статус російської мови, конфлікт в церкви, НАТО - замикають перелік значущих питань.

Якщо в 2004 році статус російської мови цікавив 8,9% українців, то в 2012-м - 3,9%. При цьому в списку з 33 питань він виявився на 31-му місці.

Замикають перелік "подолання конфлікту релігійних конфесій" (3,1%) і "вступ України в НАТО" (2,9%).

На перших місцях у списку подолання безробіття (59,3%), подолання кризи в економіці, економічне зростання (51,8%), підвищення загального рівня зарплат, пенсій, стипендій (51,5%), зниження цін на продукти і товари першої необхідності (43,3%) і т.п.

Усього респонденти могли вибрати не більше 10 значущих для них питань з переліку.

Дослідження було проведено з 31 травня по 6 червня 2012 року. Було опитано 2009 респондентів віком від 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим.

Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

http://www.pravda.com.ua/news/2012/06/14/6966721/
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

nivtirB

Цитата: svidomit132 от июня 14, 2012, 11:29
Цитата: На от июня 13, 2012, 21:20
Янык продолжает удивлять.
В общем хорошая новость для свидомитов: Языковой законопроект будут проталкивать в день игры Украина-Англия
Он будет проголосован в Верховной Раде во втором чтении 19 июня.
  http://www.unian.net/print/509211 :)
Буде проголосований чи не буде проголосований- одному Богу відомо.
Що посієш те й пожнеш, як відомо з драконових зубів не виростає пшениця, перший врожай будемо збирати років за 5. 8-)

В якiй країні?
Наносите пользу и причиняйте добро!

Python

Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Conservator

Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

DarkMax2

Подруга читала законопроект. Каже, не такий він і поганий, хоча усе одно вона проти.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Kern_Nata

"Але поки суди не винесуть свої рішення... я не маю влади робити це (наюбати помилування)", - сказав Янукович.
http://www.pravda.com.ua/news/2012/06/15/6966766/
третій абзац знизу... що воно таке - "наюбати"?
VOLĀNTĀ ALTE

Python

Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Conservator

Цитата: DarkMax2 от июня 15, 2012, 11:02
Подруга читала законопроект. Каже, не такий він і поганий, хоча усе одно вона проти.

Я читав його ще у 2011 році. Він потребує забагато фінансових ресурсів для повної реалізації (а врахувати ж, що це - постійні витрати). Одна вимога обов'язкового публікування актів вищих органів влади України російською (ст. 10) чого варта+дублювання усіма реґіональними мовами конкретного реґіону розпоряджень місцевої влади...
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

svidomit132

Факт залишається фактом: за сумнівні преференції російській мові заплатять усі- і у прямому і у переносному значеннях. :umnik:
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

serge-kazak

Цитата: svidomit132 от июня 15, 2012, 13:41
Факт залишається фактом: за сумнівні преференції російській мові заплатять усі- і у прямому і у переносному значеннях. :umnik:

думаю, все що робиться - робиться на краще. в суспільстві ця проблема (неврегульованість статусу російської літературної мови) існувала з початком незалежності, зараз її поступово вирішать. думаю скоро українській мові знов буде приділятись більше уваги, а російська буде розвиватись на рівні з іншими мовами нацменшинств + їй буде приділятись увага як одній з важливих мов міжнародного спілкування у регіоні і нашому історико-культурному надбанню (націоналісти не враховують, що на Чернігівщині в східноукраїнських степах ця руська мова була присутня нарівні з українською від самих початків - середньовічної Русі). єдине, що погано в цій ситуації - це моральне насилля і образа почуттів громадян. і в цьому винувата непрофесійність нинішніх отаманів - з цим більшість людей погоджується (і тих хто за посилення значення російської мови в нашому громадському житті і ті хто проти). хай ці отамани досиджують свій срок - так чи інакше їх звідти попросять. а стосовно мови - якщо російська потіснить англійську в якості мови міжнародного спілкування в регіоні і світі - думаю більшість жителів України проти не буде. :???

Python

Цитата: serge-kazak от июня 15, 2012, 14:08
думаю прийде час українській мові буде приділятись більше уваги
Ну так коли ж нарешті? Коли нинішні школярі на пенсію повиходять, чи ще пізніше?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

serge-kazak

Цитата: Python от июня 15, 2012, 14:13
Цитата: serge-kazak от июня 15, 2012, 14:08
думаю прийде час українській мові буде приділятись більше уваги
Ну так коли ж нарешті? Коли нинішні школярі на пенсію повиходять, чи ще пізніше?
все від людей залежить. поки люди відчувають себе некомфортно спілкуючись українською у повсякденному житті і на роботі - діла не буде. і як це не парадоксально звучить, але те, що відбулося - в цьому плані на користь українській мові. думаю після цього українською говоритимуть ще більше людей (навіть російськомовних) - навіть чисто з принципу протиріччя. а зміна відношення до української мови у побуті одразу потягне зміну відношення і наших рівнях. мене зараз більше непокоїть порушення прав і свобод україномовних в Росії і світі, адже тепер нам вже не мають права закидати, що у нас порушуються права російської.  :???

svidomit132

Існування у Львові вулиці Руської не дає ніяких підстав стверджувати що етнос який в даний час іменує себе прикметником "русскіє" замешкував терени Галичини починаючи з середньовіччя а не з 1939року як є насправді. :umnik:
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Python

Цитата: serge-kazak от июня 15, 2012, 14:08
думаю, все що робиться - робиться на краще. в суспільстві ця проблема (неврегульованість статусу російської літературної мови) існувала з початком незалежності, зараз її поступово вирішать.
У мене складається  враження, що вирішувати її ніхто не збирається. Доки носії обох мов почуваються обділеними, ними можна легко маніпулювати. Тому закони, що прийматимуться, будуть спрямовані на створення нової напруги, несучи фактичну дискримінацію обох мов у різних галузях. Те, що на Україні практично нема україномовних телеканалів (лише двомовні) — теж проблема, про яку не слід мовчати. Нас цілеспрямовано намагаються довести до такого стану, коли ми почнемо кидатись одне на одного, щоб потім спрямувати цю енергію на свої турбіни. Рано чи пізно таку Україну доведеться розділити — її чекає майбутнє або Чехословаччини, або Югославії.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

serge-kazak

Цитата: svidomit132 от июня 15, 2012, 14:17
Існування у Львові вулиці Руської не дає ніяких підстав стверджувати що етнос який в даний час іменує себе прикметником "русскіє" замешкував терени Галичини починаючи з середньовіччя а не з 1939року як є насправді. :umnik:
в часи Російської імперії чимало українців, які працювали в державних установах використовували великоруську в побуті, в XVI-XVII ст. чимало росіян тікало на Україну, серед них багато козаків, старообрядців, людей з відомих родів і т.д., людей, які були непогано освічені по тим часам, особливо на Чернігівщину, Слобожанщину і є предками сучасних українців, які там живуть. Більш ранні часи - там взагалі говорили про єдину руську мову і все, хоч регіонально у побуті вона сильно різнилася. це наша історія, навіщо від неї відмовлятись. Українське культурне і історичне надбання з давніх давен виражено багатьма мовами світу від старожитніх арамейської, грецької і латини (в часи Скіфії) до сучасної англійської, навіщо нам про нього забувати чи його знищувати? уявіть, що українське культурне надбання це аналог нашого лінгвофоруму - з кучею розділів, тем на багатьох мовах, знищення всіх російськомовних повідомлень на ньому як на мене нічого доброго не дасть.  :donno:

svidomit132

Активне проникнення московської говірки в Українські терени почалось лише з 1655 року з введенням у полкові міста Гетьманщини московських гарнізонів , а це таки середина 17 століття і аж ніяк не 16. :umnik:
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

serge-kazak

Цитата: svidomit132 от июня 15, 2012, 14:29
Активне проникнення московської говірки в Українські терени почалось лише з 1655 року з введенням у полкові міста Гетьманщини московських гарнізонів , а це таки середина 17 століття і аж ніяк не 16. :umnik:
по моїм даним воно було і раніше. у вільні степи Лівобережжя і ліси Полісся тікало чимало біженців від царської сваволі - і простих крестьян, і купців, і козаків і іменитих боярських і князівських нащадків зі своєю родиною і слугами. звичайні люди їх приймали по дружньому і не робили з їх присутності великої трагедії, люди близькі по мові, та ще й єдиновірці. а з ними поширювалась їх мова, звичаї, книжки і погляди на віру і т.д. Нащадки цих людей приймали участь у Визвольній Війні, багато їх було потім в Чернігівському і Стародубському полках Війська Запорізького. Присутність людей великоруських на Сході нічим не відрізняється від присутності людей польських, литовських, німецьких на Заході або людей румунських, грецьких і тюркських на Півдні. :donno:

svidomit132

Спорадичні емігрантські потоки не спричиняли значного впливу на загальний стан речей, до речі російські переселенці в Україні завжди жили осібно і старалися не змішуватися з автохтонами. :umnik:

П.С. От і тепер вони побачили загрозу що вже через два покоління їхні нащадки втратять московську ідентичність і пробують цьому запобігти через закон про мовну політику.
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

serge-kazak

Цитата: svidomit132 от июня 15, 2012, 14:36
Спорадичні емігрантські потоки не спричиняли значного впливу на загальний стан речей
по різному бувало. по моїм даним все ж ці потоки час від часу ставали досить таки значними і досить сильно змінювали склад населення, особливо на Лівобережжі, в часи розвалу царства Ординського в XIV ст. напр. на наших землях оселилося дуже багато "татар". хто ці люди були насправді - чи то тюрки, чи то слов'яни, чи то православні християни чи то смиренні мусульмани - до сих пір невідомо, але судячи з усього вони теж стали предками сучасних українців, українських козаків Лівобережжя і Наддніпрянщини.

Цитировать
до речі російські переселенці в Україні завжди жили осібно і старалися не змішуватися з автохтонами. :umnik:
не став би я робити таких узагальнень. ті, які не змішувались 500 років назад - змішались 400 років назад, ті які не змішувались 400, змішались 300 і так далі. і українці і росіяни часто знали обидві мови і користувались без великих проблем, або навіть швидше ці люди мали великий словарний запас і єдину мову-суржик, яку при потребі можна було наблизити і до української і до російської (перехідні діалекти). про окрему великоруську общину на Україні заговорили досить таки недавно.  :donno:

svidomit132

Є факти а є інтерпретація фактів- треба їх розрізняти, а небажання асимілюватися у росіян закладене мабуть на генетичному рівні, правда в цьому вони далеко не одинокі, вірмени та євреї демонструють аналогічну стійкість до асиміляції тому в даному випадку розводитись про природнє взаємопроникнення культур мабуть не варто.
Прикладів росіян які прожили в Україні 20 і більше років та не вивчили мови автохтонів навіть на базовому рівні -хоч греблю гати. І власне причина не в складності чи недоступності, а саме в менталітеті. :umnik:
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Python

Цитата: serge-kazak от июня 15, 2012, 14:17
поки люди відчувають себе некомфортно спілкуючись українською у повсякденному житті і на роботі - діла не буде.
Поставте собі питання: чому? Які об'єктивні причини продовження існування цього комплексу?
Мені здається, серед головних — те, що люди просто не бачать прикладів повноцінного використання цієї мови. Українцям нав'язується думка про тотальну побутову двомовність України, при цьому її класовий характер прийнято замовчувати. Що є реалізацією наших культурних потреб — «українська» мова реклами з російськими «тарґовимі маркамі» (бо, бачте, українська мова сама по собі здатна принизити рекламодавця)? Чому фільм, знятий на Україні в наш час — це гарантовано фільм не українською мовою (навіть хвалена патріотика «Тойщопройшовкрізьвогонь»)? Українці просто не бачать українців, що говорять з українцями українською мовою, не приховуючи цього, і це осідає в підсвідомість нових поколінь. Українська русифікація ще гірша за радянську: тоді її виправданням була лише дружба народів, нині ж нам промивають мізки куди глибше, намагаючись переконати нас, що це наше власне бажання.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

svidomit132

Я би ще додав що політика русифікації з плином років стає дедалі агресивнішою, і вже навіть не намагається прикриватися фіговим листком про дружбу народів, нам прямим текстом заявляють що ми ніхто і звуть нас ніяк, а наша мова це непорозуміння яке освіченим людям вивчати не варто.

П.С. Спостерігаю останнім часом за нашестям донецьких переселенців до Львова -демонстративна зверхність та ізольованість від оточуючого соціуму, аж до категоричної заборони власним дітям гратися з місцевими дітьми. Мабуть зайве говорити якою мовою вони спілкуються.
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.