Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Нова спроба задушити нашу мову

Автор svidomit132, мая 24, 2012, 15:27

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Алмас

Панове українці! Та не бійтеся ви російської мови, бо в Росії її скоро не буде. Амбець їй настає! Це добре видно на Кубані. Хіба це мова - у вустах молоді набір матюків та кілька слів для зв'язки.Москва хотіла, щоб ми всі перейшли на російську, а воно, ба, як виходить. Нові інформаційні технології багато чого змінюють. Йдімо в інет й висловлюймо там свої думки й ідеї.10 років - і з російською мовою стане те, що вчора було з українською.Друге -
десь протягом останніх 50 років збільшення числа росіян і, особливо, російськомовних, йшло за рахунок асимиляції українців та україномовних. А теперонька цей процес //затих.москва відчинила двері для закавказців (крім грузинів) та середньоазіатів. Але асимилювати їх - то занадто важка проблема.Чим більше цих так би мовити гастарбайтерів, тим більше ми згадуємо свою мову. Але я не бажаю зла росіянам і російській мові.Боже збав! Але перша порада така - не підлаштовуйтеся і не вистилайтеся перед ними хоча б тут і не збивайтеся на російську, бо всі, хто сюди заглядає знають мову. Сильний поважає сильного!
Хто до нас з томагавком прийде, той од томагавка й томагавкнеться..(Кубанська приказка).

DarkMax2

Реалії такі, що поляки, що їдуть до України, вчать російську.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Conservator

Цитата: piton от мая 25, 2012, 10:32
А сейчас вообще редко где запрещают говорить. Ну не принято. Даже зулусам времен аппартеида.

Svidur имеет в виду, что их вполне обсуживали на русском всюду.

Цитата: serge-kazak от мая 25, 2012, 10:30
Знайомий з людьми, які хочуть, щоб основною мовою викладання в школі була російська. Їх не багато, але є. Проти української вони теж нічого не мають.

у російських школах так і є. я в такій навчався.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Conservator

Цитата: DarkMax2 от мая 25, 2012, 10:39
Реалії такі, що поляки, що їдуть до України, вчать російську.

поляки, які їдуть до Києва, - ні.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Alone Coder

Извините, а зачем нужен украинский? Если хотите дистанцироваться от России, говорите по-английски, полезнее будет.

DarkMax2

Цитата: Alone Coder от мая 25, 2012, 10:45
Извините, а зачем нужен украинский? Если хотите дистанцироваться от России, говорите по-английски, полезнее будет.
:fp: мы просто хотим сберечь наши культурное наследие и идентичность.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Conservator

Цитата: DarkMax2 от мая 25, 2012, 10:52
мы просто хотим сберечь наши культурное наследие и идентичность.

он троллит :)
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Alone Coder

Цитата: DarkMax2 от мая 25, 2012, 10:52
мы просто хотим сберечь наши культурное наследие и идентичность.
Украинское культурное наследие почти всё написано на русском языке. А что не на русском, давно переведено на русский.

DarkMax2

ЦитироватьНародный депутат Украины Андрей Парубий ("Наша Украина – Народная самооборона") заявляет, что в пятницу, согласно регламенту работы Верховной Рады Украины, парламент не будет возвращаться к рассмотрению законопроекта об основах языковой политики.

"Согласно регламенту, он (украинский парламент) не может возвратиться к этому вопросу", - сказал А.Парубий журналистам в четверг, напомнив, что председатель Верховной Рады Владимир Литвин закрыл пленарное заседание сессии в четверг.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Цитата: Alone Coder от мая 25, 2012, 10:56
Цитата: DarkMax2 от мая 25, 2012, 10:52
мы просто хотим сберечь наши культурное наследие и идентичность.
Украинское культурное наследие почти всё написано на русском языке. А что не на русском, давно переведено на русский.
Первый пункт - лоль
Второй - перевод всегда хуже оригинала.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Conservator

Цитата: Alone Coder от мая 25, 2012, 10:56
Украинское культурное наследие почти всё написано на русском языке.

не мелочитесь, говорите, что нет такого вообще ;D

Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Alone Coder

Почему же, всемирно известны украинские писатели Гоголь, Булгаков, Ильф-Петров, Носов и т.д. Отрицать их было бы большой ошибкой.

Алмас

Цитата: DarkMax2 от мая 25, 2012, 10:39
Реалії такі, що поляки, що їдуть до України, вчать російську.
Такі-сякі ляхи! А це тому, що Польща колись-то "добріла" (в усіх планах) рахунком України та Білорусі.Та хіба ж вони так скоро навчаться сприймати Україну? Навряд.....А білоруси-католики у краснодарському костелі Св.Ліборія пшекають і читають "Ойче наш" та "Матко бозко"...30% "польських прізвищ - це насправді українські й білоруські.А скільку остаточно підігнано під "польску" - хтозна! Росіян з українськими прізвищами куди менше! (Звичайно, у відсотковому відношенні).
Хто до нас з томагавком прийде, той од томагавка й томагавкнеться..(Кубанська приказка).

DarkMax2

Цитата: Alone Coder от мая 25, 2012, 11:00
Почему же, всемирно известны украинские писатели Гоголь, Булгаков, Ильф-Петров, Носов и т.д. Отрицать их было бы большой ошибкой.
Только хотел сказать, что Вы просто кроме Гоголя не знаете никого  ;D
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Conservator

Цитата: Алмас от мая 25, 2012, 11:01
А це тому, що Польща колись-то "добріла" (в усіх планах) рахунком України та Білорусі.Та хіба ж вони так скоро навчаться сприймати Україну?

даруйте, ви багато поляків особисто знаєте?
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Alone Coder

Кстати, великий украинский писатель Станислав Лем писал на польском. Украинского он вроде бы даже и не знал, а по-русски говорил вполне свободно.

Lodur

Цитата: piton от мая 25, 2012, 10:16В чем суть нынешнего москофильства?
Я москвофiл. Як вперше потрапив в це мiсто, так i закохався в нього. :) Рахую, що хто б що не казав, це справдi перлина Росiї та колиска росiйської культури. I дуже люблю московську архiтектуру. Маю на увазi стару Москву. Вона не така офицiозна i великодержавна, як у Пiтерi. Тому i залишився тут мешкати.
На мою думку, це й є справжнє «москвофiльство». :) А те, що так звуть, то просто мрiї. На рiвнi iльфо-петровського «Заграница нам поможет». Глупощi. Або цiничне полiтиканство.
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

DarkMax2

Цитата: Alone Coder от мая 25, 2012, 11:07
Кстати, великий украинский писатель Станислав Лем писал на польском. Украинского он вроде бы даже и не знал, а по-русски говорил вполне свободно.
А украиноязычных писателей в природе нет, да?  ::)

"Не ради сліз, i розпачу, й скорботи, i не в ознаку гіркого прокляття, вони вже прокляті і так всіма на світі, задля слави нашого роду..." писав мій улюблений письменник. Відгадайте хто  ::)
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Цитата: Conservator от мая 25, 2012, 11:04
Цитата: Алмас от мая 25, 2012, 11:01
А це тому, що Польща колись-то "добріла" (в усіх планах) рахунком України та Білорусі.Та хіба ж вони так скоро навчаться сприймати Україну?

даруйте, ви багато поляків особисто знаєте?
я 3х
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Алмас

Цитата: Alone Coder от мая 25, 2012, 10:56
Цитата: DarkMax2 от мая 25, 2012, 10:52
мы просто хотим сберечь наши культурное наследие и идентичность.
Украинское культурное наследие почти всё написано на русском языке. А что не на русском, давно переведено на русский.
Хто Вам нашепотів на вушко, що оті перелічені письменники дуже добре відомі в світі і такі вже великі? Там забули ще Анну Ахматову, Максиміліана Волошина, Михайла Зощенка, Короленка і так далі, і так далі. Але половину з них я не читав (уявіть собі - і Булгакова), а більшість з них для мене просто гарні, талановиті російські письменники.У моій душі великі - це Шевченко, Франко, Леся, Нечуй-Левицький. А російські письменники "великі" мало не всі підряд - на Вашу думку - тому, що Ви росіянин. І це нормально.А ще авторам, які пишуть державною мовою робить "розкрутку" держава...А ще вчителям російської мови в совєтських школах виплачували надбавку , а всіх національних мов - дзуськи!
Нагадаю, шо мама моя була 41 рік викладачем рос.мови, а я закінчив цю саму школу.Кубань, Росія.
Хто до нас з томагавком прийде, той од томагавка й томагавкнеться..(Кубанська приказка).

DarkMax2

Задорнов как-то сказал хорошую вещь: "нельзя селить двух русских в одну комнату в английской школе - вся школа заговорит на русском". Вот в чем опасность этого закона.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

serge-kazak

Цитата: Conservator от мая 25, 2012, 10:43
Цитата: DarkMax2 от мая 25, 2012, 10:39
Реалії такі, що поляки, що їдуть до України, вчать російську.
поляки, які їдуть до Києва, - ні.
Знаю поляка, який вчить українську і кохається в Україні, її історії і культурі. Подорожує і має друзів по всій Україні.  :???

serge-kazak

Цитата: Алмас от мая 25, 2012, 10:33
Панове українці! Та не бійтеся ви російської мови, бо в Росії її скоро не буде. Амбець їй настає! Це добре видно на Кубані.
Цікавий погляд. Пане Алмас, а як ви ставитесь до ідеї обсчославянського суржика/балачки? До зближення україноруської і великоруської шляхом запозичень в обидва боки (лексики, граматики)?  ;)

Алмас

Цитата: Conservator от мая 25, 2012, 11:04
Цитата: Алмас от мая 25, 2012, 11:01
А це тому, що Польща колись-то "добріла" (в усіх планах) рахунком України та Білорусі.Та хіба ж вони так скоро навчаться сприймати Україну?

даруйте, ви багато поляків особисто знаєте?
Признаюся, що небагато. Але мав сусідів-українських поляків із Старокостянтинова.Вони самі були такої думки.А ще говорили, що Польща так тяжко сприймає той факт, що 2/3 українських поляків та католиків за рідну мову визнають українську.Гарні люди!А ще одна полька у нас живе, яка виросла у Москві, з вірменським прізвищем, але так вболіває за українщину - не висказати словами.Співає у місцевому хорі (похвалюся - дві пісні на мої слова) і раз-позраз закликає:"Надо больше, полностью переходить на местній фольклор!"...от воно виходить, що я начебто нападаюсь на поляків, а скажіть (всі українці) як такички-так ви там проковтнули Бортчиного "Тараса Бульбу"? Там виходить, що прокляті ляхи залили кров'ю всю Малоросію, голови летять в усі боки, пшекають тільки по-польському (де таке у Гоголя?),
але ж зате козаки та "інчиє черкаси" говорять виключно російською.Щоправда, може, в Україні якийсь інший варіант крутили.І, що найцікавіше, в цьому неподобстві брали участь українські актори! Продалися...Так якої української мови ви хочете?..А поляків ще знаю - більше, як три.
Хто до нас з томагавком прийде, той од томагавка й томагавкнеться..(Кубанська приказка).

RockyRaccoon

Цитата: DarkMax2 от мая 25, 2012, 10:52


ЦитироватьИзвините, а зачем нужен украинский? Если
хотите дистанцироваться от России, говорите по-английски, полезнее
будет.
мы просто хотим
сберечь наши культурное наследие и идентичность
Неодноразово читав, що схiднi українцi не переходили на росiйську мову, а завжди на ней говорили. Вона для них рiдна мова, їх культурна спадщина i iдентичнiсть. Був (була?) цеп дiалектiв, якi щодалi бiльше вiдрiзнялися вiд росiйської зi сходу на захiд. (Вiддав дань поваги української мовi, зараз можна перейду на росiйську? Бо у нас у Самарi якщо i маю знайомих українцiв, так усi росiйськомовнi, а сам я москаль. Важко менi шукати в словникi (-цi?) Звиняйте за помилки).  Так вот, ничего не утверждаю - как я могу утверждать? Но это вполне возможно. Зачем лишать часть украинцев (украинцев! Про русских речь не веду даже!) родного языка? А может, вам по примеру Югославии, где из сербскохорватского возникли сербский, хорватский, боснийский и черногорский, взять да назвать русский язык на территории Украины (то есть "украинский вариант русского языка"), скажем, "восточноукраинским языком"? Бо там и "г" фрикативное, и "шо", и много чего. И не обидно будет никому - ни западным, ни восточным. И не драться в Раде до вызова швидкої допомоги. А украинский язык теперь уже не "помре".
Может быть, идея на первый взгляд фрическая, но если подумать...