Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Нова спроба задушити нашу мову

Автор svidomit132, мая 24, 2012, 15:27

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Conservator

кстати -

ЦитироватьЯк показує моніторинг Центру дослідження суспільства, з початку 2012 року на території України відбулося 30 протестів, на яких піднімалася проблема мови. Це складає трохи більше 2% від числа усіх протестних подій за період.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Svidur

Цитата: DarkMax2 от июня  6, 2012, 08:39
Я русскоговорящий украинец, который закончил украинскую школу и живет в русскоговорящей среде. Я никогда не видел ущемления прав русского и не понимаю неприязнь некоторых родителей к украинскоязычному образованию. Вся эта борьба является деструктивной. Можно сказать это деградация. Это борьба за право не знать украинского в Украине.
Если люди мыслят такими категориями как "насильственная украинизация Восточной Украины" (в одной статье видел), то это очень печально.
+ 1. Я україномовний українець, який закінчив російськомовну школу. Ніяких утисків також не помічаю, а от певні проблеми (не утиски, звісно) у ставленні до україномовних таки є. І все це не стосується політики і не викликає масштабних протестів, як правильно зазначає Консерватор.
Цитата: На от
Svidur, по идее надо гордиться, что в русский язык проникло и начинает приживаться слово из мовы . А не пытаться упрекать других в его употреблении, и тем более делать вид, что самого явления, которое породило слово не существует.
Слова носять зневажливий відтінок, а ввійшли у російську як засіб кепкування. В т.ч. вирази на зразок "мова": у багатьох випадках так пишуть, щоб не писати "язык", щоб зазначити що українська, мовляв, несправжня мова або діялект який. І вживають їх зазвичай доволі шовіністично налаштовані люди.

Poirot

Цитата: piton от июня  6, 2012, 00:42
Страна в принципе не может жить без Налогового кодекса...
Запросто. Совсем необязательно кодифицировать налоговые законы.
"Из-за плохой видимости через тепловизор прицела я увидел на расстоянии около 250 метров силуэт парнокопытного, внешне похожего на крупного кабана."

Poirot

Цитата: На от июня  6, 2012, 08:40
Svidur, по идее надо гордиться, что в русский язык проникло и начинает приживаться слово из мовы :)
могу ещё несколько подкинуть - "незалежность", "майдан", "самостийность", ну и собс-но "мова".
"Из-за плохой видимости через тепловизор прицела я увидел на расстоянии около 250 метров силуэт парнокопытного, внешне похожего на крупного кабана."

На

Цитата: Svidur от июня  6, 2012, 08:54
Слова носять зневажливий відтінок, а ввійшли у російську як засіб кепкування. В т.ч. вирази на зразок "мова": у багатьох випадках так пишуть, щоб не писати "язык", щоб зазначити що українська, мовляв, несправжня мова або діялект який. І вживають їх зазвичай доволі шовіністично налаштовані люди.
Вы не правы. Слова всего лишь отражают явления. И если эти явления уродливы, смешны и нелепы, то это в первую очередь проблема отнюдь не употребляющих эти слова.
Но проще конечно попенять на зеркало (типа, все вокруг шовинисты, а мы белые и пушистые да ещё и угнетённые), а не разбираться в ситуации.

DarkMax2

Цитата: Poirot от июня  6, 2012, 08:59
Цитата: На от июня  6, 2012, 08:40
Svidur, по идее надо гордиться, что в русский язык проникло и начинает приживаться слово из мовы :)
могу ещё несколько подкинуть - "незалежность", "майдан", "самостийность", ну и собс-но "мова".
мəйданы?
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Svidur

Цитата: На от июня  6, 2012, 09:30
Вы не правы. Слова всего лишь отражают явления. И если эти явления уродливы, смешны и нелепы, то это в первую очередь проблема отнюдь не употребляющих эти слова.
Но проще конечно попенять на зеркало (типа, все вокруг шовинисты, а мы белые и пушистые да ещё и угнетённые), а не разбираться в ситуации.
Ви не помітили, що явища є потворними, смішними та недолугими лише для однієї групи людей? Самі явища світу є "ніякими" - потворними або прекрасними їх робить наша оцінка (для нацистів євреї теж були "потворними" - і що? Це ж не означає, що думка цієї групи "відбиває явище"?). Це відносні поняття й не варто виставляти свою точку зору за істину. Дані мовні засоби є всього лише методом текстуального приниження. Серед українців таке теж побутує інколи. Просто я не вважаю, що це гідне розумної людини ставлення. Навпаки, я думаю, що цивілізовані люди завжди можуть домовитися стосовно деяких правил спілкування, щоб всім було комфортно.

RockyRaccoon

Я дивлюся, гарно на Українi живеться. Якщо щодо мов такi пристрастi киплять (кип'ять?), у Радi депутати морди б'ють, значить, усе iнше в повному порядку. Економiка розвивається сiмiмiльними кроками, комунальне господарство в вiдмiнному стану, цiни низькi, мiлiцiя ввiчлива, корупцiї нема, злочинцi всi в в'язницi, культура та освiта на вищему рiвню. Завидую вам. Нам би вашi проблеми!

На

Самое интересное, что страсти кипят только в виртуале, а в жизни мову пошли защищать только 30 свидомых. :)

Python

Цитата: Conservator от июня  6, 2012, 08:39
http://ua.korrespondent.net/business/economics/1356853-za-desyat-hvilin-do-zakrittya-zasidannya-vr-uhvalila-skandalnij-zakon-pro-pilgi-afgancyam-i-chornobil - а вот закон, которй Рада протянула под шумок с язковым з/п.
Цього й слід було чекати.
Цитата: Python от мая 24, 2012, 16:21
Інша небезпека — аналогічні законопроекти (точніше, шум навколо них) часто стають ширмою для прийняття сумнівних рішень економічного характеру, перерозподілу бюджету на користь впливових олігархів і т.п. Навіть якщо закону про мови прийнято не буде, країні буде завдано економічної шкоди, і народ на це ніяк не відреагує.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Kern_Nata

Цитата: do50 от июня  5, 2012, 15:56
Цитата: svidomit132 от июня  5, 2012, 15:27
Хам отрабатывает свои 30 серебреников
это вы мене?
кажуть, Хам - це прозвисько ("погоняло") нашего ...хм... президента на зоні, де, кажуть, він був неодноразово....
VOLĀNTĀ ALTE

piton

Цитата: DarkMax2 от июня  6, 2012, 08:39
Я русскоговорящий украинец, который закончил украинскую школу и живет в русскоговорящей среде. Я никогда не видел ущемления прав русского и не понимаю неприязнь некоторых родителей к украинскоязычному образованию. Вся эта борьба является деструктивной. Можно сказать это деградация. Это борьба за право не знать украинского в Украине.
Если люди мыслят такими категориями как "насильственная украинизация Восточной Украины" (в одной статье видел), то это очень печально.
Понятно, люди все разные. Одни спокойно относятся к снятию отпечатков пальцев, например. Или даже ратуют за такое. Для других это оскорбительно. Неприязнь к образованию может объясняться тем, что на родном инфа проще вливается, десу. И ведь это еще от местности зависит. Одно дело в Жмеринке русскоязычный, другое в Макеевке. А это город на тысячи квадратных километров, десятки (бывших) шахтерских поселков, где украинского в жизни мало, мягко скажем. Ей-ей, ничего нету плохого, если там его не знают. Однако же в суде, администрации, вузе - без украинского ты букашка. Как по мне, так это та же колониальная политика.
А на каком основании, собственно? Они виноваты, что предки жили в Российской империи, потом в СССР, потом в Украине? Или причина, что страна так называется? :) Так язык, он изменчив.
W

Python

Цитата: piton от июня  6, 2012, 11:23
Однако же в суде, администрации, вузе - без украинского ты букашка. ...  Они виноваты, что предки жили в Российской империи, потом в СССР, потом в Украине?
Але без володіння російською неможливо навіть телепередачі українського виробництва повноцінно дивитись. Хіба ми винні, що наша країна колись входила до російських володінь? По-моєму, ситуація тут симетрична: кожен у чомусь обділений.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Нет проблемы незнания украинского - есть проблема отторжения украинского языка закостенелыми "стариками".
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

LUTS

Цитата: На от июня  6, 2012, 10:11
Самое интересное, что страсти кипят только в виртуале, а в жизни мову пошли защищать только 30 свидомых. :)
Яких 30?
Це щось на кшталт, як повідомляли ваші ЗМІ в 2004-ому "На майдане собралось несколько сотен агрессивно настроеных молодчиков".
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Conservator

Цитата: На от июня  6, 2012, 10:11
Самое интересное, что страсти кипят только в виртуале, а в жизни мову пошли защищать только 30 свидомых.

как бы, около 2000. а батькивщиновцы после никакого отношения к акции протеста не имели, их туда уже после всего привезли. типа, чтоб флаги засветить.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

piton

Цитата: Python от июня  6, 2012, 11:33
Але без володіння російською неможливо навіть телепередачі українського виробництва повноцінно дивитись. Хіба ми винні, що наша країна колись входила до російських володінь? По-моєму, ситуація тут симетрична: кожен у чомусь обділений.
Ситуация (может) и симметрична, а вот методы разрешения явно ассиметричны. Телепрограму можно переключить. Я так вот вообще их не смотрю. А вот от державы родной нигде не спрячешься. На каком основании государство обеспокоено не просто фунционированием языка в своих органах, но и внедрением его во все сферы жизни, я так и не понял.

Цитата: DarkMax2 от июня  6, 2012, 11:35
Нет проблемы незнания украинского - есть проблема отторжения украинского языка закостенелыми "стариками".
Но это же ярлык. Чем эти старики хуже вас? Вы не принимаете русский в некоторых сферах и другим не дозволяете, получается.
W

RockyRaccoon

Цитата: piton от июня  6, 2012, 11:52
Но это же ярлык. Чем эти старики хуже вас? Вы не принимаете русский в некоторых
сферах и другим не дозволяете, получается.
Тем более, что старикам (в прямом смысле этого слова) выучить язык практически невозможно - память, увы, не та...

Python

Цитата: RockyRaccoon от июня  6, 2012, 10:03
Я дивлюся, гарно на Українi живеться. Якщо щодо мов такi пристрастi киплять (кип'ять?), у Радi депутати морди б'ють, значить, усе iнше в повному порядку. Економiка розвивається семимильними кроками, комунальне господарство в вiдмiнному стані, цiни низькi, мiлiцiя ввiчлива, корупцiї нема, злочинцi всi в в'язницi, культура та освiта на вищому рiвні. Заздрю вам. Нам би вашi проблеми!
Насправді навпаки: мовне питання — дуже зручний привід, щоб відволікти народ від проблем соціально-економічного характеру, які ніхто вирішувати не збирається. Просто питання мови — це питання самоповаги, з цим нічого не зробиш. Тим, хто при владі, вигідно тримати його в напіввирішеному стані і смикати за ниточки в потрібний момент.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Python

Цитата: RockyRaccoon от июня  6, 2012, 11:56
Цитата: piton от июня  6, 2012, 11:52
Но это же ярлык. Чем эти старики хуже вас? Вы не принимаете русский в некоторых
сферах и другим не дозволяете, получается.
Тем более, что старикам (в прямом смысле этого слова) выучить язык практически невозможно - память, увы, не та...
Як це стосується мови ВУЗів? :)
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

piton

Случаи, когда профессор уходил с работы и заменялся знатоком языка, известны.
W

RockyRaccoon

Дякую за виправлення помилок. Так i вивчу...
(А як казати: дякую Python'у або ?)

LUTS

Цитата: piton от июня  6, 2012, 12:06
Случаи, когда профессор уходил с работы и заменялся знатоком языка, известны.
Справді?
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Python

Цитата: RockyRaccoon от июня  6, 2012, 12:08
(А як казати: дякую Python'у або ?)
У давальному відмінку — Python'у або Python'ові. Або в кличному — Python'е.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

На

Цитата: Conservator от июня  6, 2012, 11:47
как бы, около 2000
Цитата: LUTS от июня  6, 2012, 11:40
Це щось на кшталт, як повідомляли ваші ЗМІ в 2004-ому "На майдане собралось несколько сотен агрессивно настроеных молодчиков".
2000 потусовались ДО принятия закона.
А ПОСЛЕ протестовало около 30 свидомитов из Батькивщины. Вот они как раз настоящие патриоты получается. :) Или они тупо опоздали? Тогда совсем печально для мовы. :(
А цитировал я новость от УНИАН. Они тоже "наши СМИ"?