Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Нова спроба задушити нашу мову

Автор svidomit132, мая 24, 2012, 15:27

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

svidomit132

Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Alone Coder


svidomit132

Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

serge-kazak

Ганебно звичайно. Але чого ви переживаєте? Піде з посади нинішній український отаман - всі подібні "удосконалення" повідміняють.

svidomit132

Цитата: serge-kazak от мая 24, 2012, 15:45
Ганебно звичайно. Але чого ви переживаєте? Піде з посади нинішній український отаман - всі подібні "удосконалення" повідміняють.
Я не переживаю - констатую факти, наша мова і не таких хамів пережила 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Python

Цитата: Alone Coder от мая 24, 2012, 15:30
Наконец-то дают права русскому?
Мені не хочеться розводити тут політичну дискусію, але якоїсь дискримінації від свого формального безправ'я українські розсіяни не відчувають. Російська мова захищена в Конституції як мова однієї з національних меншин і міжнародна мова. На практиці, цього досить, щоб у деяких регіонах дискримінованими почувались не росіяни та російськомовні, а українці з рідною українською мовою.

Історично склалось так, що там, де російськомовних процентів 10, вони поводяться так, ніби їх усі 90. Обговорюваний законопроект має на меті закріпити цю ситуацію офіційно.

Інша небезпека — аналогічні законопроекти (точніше, шум навколо них) часто стають ширмою для прийняття сумнівних рішень економічного характеру, перерозподілу бюджету на користь впливових олігархів і т.п. Навіть якщо закону про мови прийнято не буде, країні буде завдано економічної шкоди, і народ на це ніяк не відреагує.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Цитата: svidomit132 от мая 24, 2012, 15:31
Цитата: Alone Coder от мая 24, 2012, 15:30
Наконец-то дают права русскому?
Скорее хамскому 8-)
Наші націоналісти на 80% складаються з класичних хамів.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Цитата: serge-kazak от мая 24, 2012, 15:45
Ганебно звичайно. Але чого ви переживаєте? Піде з посади нинішній український отаман - всі подібні "удосконалення" повідміняють.
А вже прийняли? Хоч би ні :(
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Цитата: Python от мая 24, 2012, 16:21
Цитата: Alone Coder от мая 24, 2012, 15:30
Наконец-то дают права русскому?
Мені не хочеться розводити тут політичну дискусію, але якоїсь дискримінації від свого формального безправ'я українські розсіяни не відчувають. Російська мова захищена в Конституції як мова однієї з національних меншин
Не тільки. Ще наділена "особливим" статусом, якого немає у інших мов меншин.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Conservator

Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Python

Цитата: DarkMax2 от мая 24, 2012, 16:33
А вже прийняли? Хоч би ні :(
Рано чи пізно нинішня влада прийме щось подібне. Не подобається — голосуйте за інші партії ;)
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Цитата: Python от мая 24, 2012, 16:39
Цитата: DarkMax2 от мая 24, 2012, 16:33
А вже прийняли? Хоч би ні :(
Рано чи пізно нинішня влада прийме щось подібне. Не подобається — голосуйте за інші партії ;)
Це влада хоче перед виборами показати, що таки виконує обіцянки.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Цитата: DarkMax2 от мая 24, 2012, 16:43
Цитата: Python от мая 24, 2012, 16:39
Цитата: DarkMax2 от мая 24, 2012, 16:33
А вже прийняли? Хоч би ні :(
Рано чи пізно нинішня влада прийме щось подібне. Не подобається — голосуйте за інші партії ;)
Це влада хоче перед виборами показати, що таки виконує обіцянки.
Ну так і обіцянки не просто так даються. Голосуючи, виборець підтверджує, що хотів би здійснення цих обіцянок — ось влада й намагається задобрити виборця.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Цитата: Python от мая 24, 2012, 16:51
Цитата: DarkMax2 от мая 24, 2012, 16:43
Цитата: Python от мая 24, 2012, 16:39
Цитата: DarkMax2 от мая 24, 2012, 16:33
А вже прийняли? Хоч би ні :(
Рано чи пізно нинішня влада прийме щось подібне. Не подобається — голосуйте за інші партії ;)
Це влада хоче перед виборами показати, що таки виконує обіцянки.
Ну так і обіцянки не просто так даються. Голосуючи, виборець підтверджує, що хотів би здійснення цих обіцянок — ось влада й намагається задобрити виборця.
Я, виборець, проти цієї обіцянки. :(
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

dagege

А что за закон о языке принимают в Раде?
Kazak tili (töte : قازاق ٴتىلى‎) — Kazakstan Respübliginın memlekettik tili, sonımen katar Resey, Özbekstan, Kıtay, Moŋgoliyə jəne t.b. elderde turatın kazaktardıŋ ana tili.

Conservator

Цитата: dagege от мая 24, 2012, 16:58
А что за закон о языке принимают в Раде?

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=41018 - сегодня выносится на первое чтение.

одни из самых массовых акций протеста за последние годы в Киеве (даже не по массовости больше, а по числу известных лиц-неполитиков). и самое массовое блокирование трибуны Рады за несколько лет.

вообще, закон вряд ли будет принят. даже если сегодня примут, то он зависнет и второе чтение не пройдет. скорее всего, даже вынесен на рассмотрение во второй раз не будет.

Главное экспертное управление Рады рекомендует принять в первом чтении и отправить на доработку, причем предлагает изменения, которые почти полностью переписывают законопроект. Комитет по вопросам культуры и духовности внес предложение об отклонении законопроекта в первом чтении.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Алмас

Я, син вчительки російської мови (стаж - 41 рік), україномовний (чи кому завгодно - "балачковий") кубанець
стверджую, що такої хамської політики, як у нас в Росії щодо української мови мало де в світі щодо якоїсь мови сьогодні знайдеш.
Хто до нас з томагавком прийде, той од томагавка й томагавкнеться..(Кубанська приказка).

DarkMax2

Цитата: Алмас от мая 24, 2012, 17:18
Я, син вчительки російської мови (стаж - 41 рік), україномовний (чи кому завгодно - "балачковий") кубанець
стверджую, що такої хамської політики, як у нас в Росії щодо української мови мало де в світі щодо якоїсь мови сьогодні знайдеш.
Душа болить за Кубань, хоча рідна мені Слобожань.
Вважаю, що там необхідно налагодити україномовне телерадіомовлення, ввести викладання української літературної мови з ознайомчим курсом кубанського діалекту. Російське телебачення є всюди, російську вивчають по усьому СНД, а де наш Український мір™?
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

serge-kazak

Цитата: DarkMax2 от мая 24, 2012, 18:01
Цитата: Алмас от мая 24, 2012, 17:18
Я, син вчительки російської мови (стаж - 41 рік), україномовний (чи кому завгодно - "балачковий") кубанець
стверджую, що такої хамської політики, як у нас в Росії щодо української мови мало де в світі щодо якоїсь мови сьогодні знайдеш.
Душа болить за Кубань, хоча рідна мені Слобожань.
Вважаю, що там необхідно налагодити україномовне телерадіомовлення, ввести викладання української літературної мови з ознайомчим курсом кубанського діалекту. Російське телебачення є всюди, російську вивчають по усьому СНД, а де наш Український мір™?

починати все одно треба з самоокозачення населення і регіону, що потроху і відбувається, знизу а не згори. якщо люди визнають право кожного говорити тою мовою, якою він хоче, то з козацьким суржиком-балачкою і літературною українською теж не буде проблем.

Lodur

Цитата: serge-kazak от мая 24, 2012, 18:13
Цитата: DarkMax2 от мая 24, 2012, 18:01
Душа болить за Кубань, хоча рідна мені Слобожань.
Вважаю, що там необхідно налагодити україномовне телерадіомовлення, ввести викладання української літературної мови з ознайомчим курсом кубанського діалекту. Російське телебачення є всюди, російську вивчають по усьому СНД, а де наш Український мір™?
починати все одно треба з самоокозачення населення і регіону, що потроху і відбувається, знизу а не згори. якщо люди визнають право кожного говорити тою мовою, якою він хоче, то з козацьким суржиком-балачкою і літературною українською теж не буде проблем.
Забредал я пару раз на кубанские местные форумы. Случайно. Проблема в том, что сами кубанцы (ну, основная масса, если судить по тем самым форумам) считают себя русскими, а свою балачку - русским языком. С чего бы им учить украинский литературный?
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

dagege

Цитата: Conservator от мая 24, 2012, 17:16
Цитата: dagege от мая 24, 2012, 16:58
А что за закон о языке принимают в Раде?

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=41018 - сегодня выносится на первое чтение.

одни из самых массовых акций протеста за последние годы в Киеве (даже не по массовости больше, а по числу известных лиц-неполитиков). и самое массовое блокирование трибуны Рады за несколько лет.

вообще, закон вряд ли будет принят. даже если сегодня примут, то он зависнет и второе чтение не пройдет. скорее всего, даже вынесен на рассмотрение во второй раз не будет.

Главное экспертное управление Рады рекомендует принять в первом чтении и отправить на доработку, причем предлагает изменения, которые почти полностью переписывают законопроект. Комитет по вопросам культуры и духовности внес предложение об отклонении законопроекта в первом чтении.
консерватор, если бы я розумил украинский, я бы самостоятельно ознакомился с законом и не задавал вопросов.

А так как я украинским не владею, то закономерен мой вопрос о чём этот закон.

Вы не ответили. А что там протест, блокирование рады и прочее меня не интересует.

О чём сам закон?
Kazak tili (töte : قازاق ٴتىلى‎) — Kazakstan Respübliginın memlekettik tili, sonımen katar Resey, Özbekstan, Kıtay, Moŋgoliyə jəne t.b. elderde turatın kazaktardıŋ ana tili.

Lodur

Цитата: dagege от мая 24, 2012, 18:42О чём сам закон?
О том, что русскоязычные и остальные языковые меньшинства могут на территории своего проживания обучаться в школах на своём языке, и говорить на нём же официально, везде вплоть до Верховной Рады.
На практике это означает, что большая часть жителей украинских городов являющихся де факто русскоязычными, а на восточной Украине - не только городов, могут больше не учить украинский, ибо нафих теперь не нужно будет.
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

Python

ЦитироватьНа практике это означает, что большая часть жителей украинских городов являющихся де факто русскоязычными, а на восточной Украине - не только городов, могут больше не учить украинский, ибо нафих теперь не нужно будет.
Тільки от «де-факто російськомовними» даний законопроект пропонує вважати і ті населені пункти, де 90% населення російськомовними не є.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

dagege

Цитата: Lodur от мая 24, 2012, 18:57
Цитата: dagege от мая 24, 2012, 18:42О чём сам закон?
О том, что русскоязычные и остальные языковые меньшинства могут на территории своего проживания обучаться в школах на своём языке, и говорить на нём же официально, везде вплоть до Верховной Рады.
На практике это означает, что большая часть жителей украинских городов являющихся де факто русскоязычными, а на восточной Украине - не только городов, могут больше не учить украинский, ибо нафих теперь не нужно будет.
В таком случае я поддержу украиноговорящих. Такой закон неприемлем. Если такой закон вводится, то надо оговаривать миллион нюансов. Неважно сколько языков в стране. Должен быть один, на котором все говорят и договариваются. Получается крымскотатарец может прийти в раду и вещать на своём крымскотатарском.

Я всё понимаю, но даже в россии до такого маразма не дошли.
Kazak tili (töte : قازاق ٴتىلى‎) — Kazakstan Respübliginın memlekettik tili, sonımen katar Resey, Özbekstan, Kıtay, Moŋgoliyə jəne t.b. elderde turatın kazaktardıŋ ana tili.

Lodur

Цитата: dagege от мая 24, 2012, 19:03В таком случае я поддержу украиноговорящих. Такой закон неприемлем. Если такой закон вводится, то надо оговаривать миллион нюансов. Неважно сколько языков в стране. Должен быть один, на котором все говорят и договариваются. Получается крымскотатарец может прийти в раду и вещать на своём крымскотатарском.

Я всё понимаю, но даже в россии до такого маразма не дошли.
Ну, там написано, что Рада (и все другие государственные органы) должны обеспечить перевод крымским татарам и другим. По мне, так бесполезная трата денег.

Даже моя мама, коренная русская, ни сном ни духом, что выходя замуж за украинца, когда-то может оказаться гражданкой страны с неродным языком, хоть и ворчала, пока ещё работала - с помощью словарей, и т.д., выучила укранский на уровне достаточном, чтобы составлять документацию. Потому что один государственный язык и его обязательное использование для составления официальных документов на территории государства - это нормально, в общем-то. Да и Украина не Швейцария.
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)