Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Дуже православна Україна

Автор DarkMax2, февраля 28, 2012, 16:27

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Conservator

Цитата: Svidur от февраля 28, 2012, 20:27
Може, не варто так пристрасно ставитися? Адже церква не можу відповідати за всіх своїх служителів.

у мене є особисті причини ставитися саме так. і якби ж то в тому окремі "служителі" були замішані, а то одразу цілий ряд із кількох єпархій...
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

DarkMax2

консерватор і тут мене не здивував. Все ж нік Ваш не про Вас.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

hodzha

Цитата: Conservator от февраля 28, 2012, 20:26
а як прийти втомленим
не знаю - у вас буває в житті таке, що хочеться побути наодинці, щоб ніхто не заважав, подумати про щось своє, про життя і про свої вчинки (в т.ч. про свої гріхи)? якщо так - то посеред великого міста, такого як напр. Київ, православний храм це одне з місць де це можна зробити, де є певна гарантія, що ніхто тебе не відволікатиме (бо кожен там зайнятий собою).  :donno:

Conservator

Цитата: hodzha от февраля 28, 2012, 20:31
не знаю - у вас буває в житті таке, що хочеться побути наодинці, щоб ніхто не заважав, подумати про щось своє? якщо так - то посеред великого міста, такого як напр. Київ, православний храм це одне з місць де це можна зробити, де є гарантія, що ніхто тебе не відволікатиме (бо кожен там зайнятий собою).

та я можу в переповненому метрі зосередитися так, ніби наодинці з собою перебуваю. куди краще, ніж у храмі, де смердить воском та ладаном, наче в трупарні.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

hodzha

Цитата: Conservator от февраля 28, 2012, 20:36
в переповненому метрі
не знаю. мені там тісно, людей і шуму навколо забагато.

Svidur

Можна медитувати на свіжому повітрі.  ::)

Conservator

Цитата: hodzha от февраля 28, 2012, 20:42
не знаю. мені там тісно, людей і шуму навколо забагато.

у натовпі самотність відшукати куди легше насправді. коли її хочеться.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Conservator

Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

hodzha

Цитата: Conservator от февраля 28, 2012, 20:46
Цитата: hodzha от февраля 28, 2012, 20:42
не знаю. мені там тісно, людей і шуму навколо забагато.
у натовпі самотність відшукати куди легше насправді. коли її хочеться.
естетика страждає. в храмі зазвичай тихіше, немає шумів, максимум спокійний спів, немає різкого миготіння штучного освітлення і т.д. спостерігати за тим як горять свічки - це в певному сенсі теж насолода, можна порівняти з тим, як спостерігати за тим, як горить багаття в лісі вночі, а ви стоїте поряд і спостерігаєте, краса та й усе, вогонь ніби живе своїм життям, мешканцю квартири з електроплитою цього не зрозуміти.

Conservator

Цитата: hodzha от февраля 28, 2012, 20:52
максимум спокійний спів, немає різкого миготіння штучного освітлення і т.д. спостерігати за тим як горять свічки - це в певному сенсі теж насолода, можна порівняти з тим, як спостерігати за тим, як горить багаття в лісі вночі, а ви стоїте поряд і спостерігаєте.

для мене це все має зворотній ефект. цей притишений спів відволікає від роздумів куди більше за ненав'язливі шуми чи завчені напам'ять оголошення громадського транспорту. і запах міста в метрі чи просто на запружених вулицях куди приємніший за сморід церкви.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

hodzha

Цитата: Svidur от февраля 28, 2012, 20:43
Можна медитувати на свіжому повітрі.
одне іншому не заважає. інколи так приємно вийти з будівлі, де ви зараз знаходитесь і просто постояти під відкритим небом, подивитись на те як біжать по небу хмари (вдень) чи світять місяць і зорі (вночі). стосовно віри - згадаймо, що стародавні люди молились Богу просто неба, ще до того, як на нашій землі з'явились перші храми, зокрема наші предки - жителі євразійських степів, в т.ч поляни - засновники Києва.

hodzha

Цитата: Conservator от февраля 28, 2012, 20:56
зворотній ефект
і як на вашу думку, з чим це в першу чергу пов'язано? з психологією чи фізіологією?  :???

Conservator

Цитата: hodzha от февраля 28, 2012, 20:59
і як на вашу думку, з чим це в першу чергу пов'язано? з психологією чи фізіологією?

психологія - псевдонаука.

з фізіологією, звісно.

і взагалі, миро, ладан і т.п. - канцерогени, часте відвідування церков може викликати захворювання на рак.

треба зобов'язати вивішувати такі таблички перед входами в православні церкви :)
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Svidur

Цитата: hodzha от февраля 28, 2012, 20:56
згадаймо, що стародавні люди молились Богу просто неба
І правильно робили. Природа - найкраще, що можна вибрати для таких речей.

hodzha

Цитата: Svidur от февраля 28, 2012, 21:05
І правильно робили. Природа - найкраще, що можна вибрати для таких речей.
а в домі (особливо в непогоду чи за інших несприятливих обставин) такого хіба не можна робити? До речі, цікаво, чи не тому довгий час наші предки, жителі Скіфії, землероби і скотарі, не хотіли приймати візантійську форму християнства, бо відрізнялися форми богослужінь - просто неба і в храмах? Адже лише при Володимирі бачимо массове будівництво храмів, а православна спільнота існувала на Україні і раніше. :???

LUTS

Цитата: hodzha от февраля 28, 2012, 21:11
Цитата: Svidur от февраля 28, 2012, 21:05
І правильно робили. Природа - найкраще, що можна вибрати для таких речей.
а в домі (особливо в непогоду чи за інших несприятливих обставин) такого хіба не можна робити? До речі, цікаво, чи не тому довгий час наші предки, жителі Скіфії, землероби і скотарі, не хотіли приймати візантійську форму християнства, бо відрізнялися форми богослужінь - просто неба і в храмах? Адже лише при Володимирі бачимо массове будівництво храмів, а православна спільнота існувала і раніше. :???
Тому що Скіфська влада не визнавала свободу совісті.  ;D
А взагалі де скіфи, і де візантійська форма християнства?
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

hodzha

Цитата: LUTS от февраля 28, 2012, 21:23
Тому що Скіфська влада не визнавала свободу совісті.  ;D
А взагалі де скіфи, і де візантійська форма християнства?
У скіфів бачимо первісний, патріархальний, родоплемінний лад з усіма плюсами і мінусами. Всілякі роди і клани, племінні вожді-отамани і старшини-старійшини, тимчасові союзи племен, кожен член роду - вільна людина, але мусить коритися загальній владі і т.д. Більшість населення - кочівники, а значить ніяких храмів, ікон, книг і т.д., православне вчення про Бога-Спасителя передається в усній формі, моляться просто неба, можливо навіть не злізаючи з коня (коли в поході) і т.д. Кожен член роду - вільна людина, але є членом роду. Отже побутує "язичництво" - дуже важко формально прийняти "нову віру", це має зробити цілий рід. А в Римському царстві в той самий час - храми, ікони, книги, співи і т.д. - все те, що вражало перших русичів, в т.ч. князя Володимира і княгиню Ольгу.  :donno:

LUTS

Цитата: hodzha от февраля 28, 2012, 21:35
Цитата: LUTS от февраля 28, 2012, 21:23
Тому що Скіфська влада не визнавала свободу совісті.  ;D
А взагалі де скіфи, і де візантійська форма християнства?
У скіфів бачимо первісний, патріархальний, родоплемінний лад з усіма плюсами і мінусами. Всілякі роди і клани, племінні вожді-отамани і старшини-старійшини, тимчасові союзи племен, кожен член роду - вільна людина, але мусить коритися загальній владі і т.д. Більшість населення - кочівники, а значить ніяких храмів, ікон, книг і т.д., православне вчення про Бога-Спасителя передається в усній формі, моляться просто неба, можливо навіть не злізаючи з коня (коли в поході) і т.д.  А в Римському царстві в той самий час - храми, ікони, книги, співи і т.д. - все те, що вражало перших русичів, в т.ч. князя Володимира і княгиню Ольгу.  :donno:
А слов'яни колись були кочівниками?
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

hodzha

Цитата: LUTS от февраля 28, 2012, 21:37
А слов'яни колись були кочівниками?
Судячи з усього так, так само як і усі інші скіфи - і землероби і скотарі, і осідлі і кочівники, і поляни і древляни. В ті часи мабуть всі по великому рахунку були кочівниками, хоча б по психології, так само як і сучасні люди, особливо в Полі - побудували село-хуторець або город-січ, пожили, дай Бог, одне-два чи кілька поколінь і під тиском чергового переселення чи нападу нового племінного союзу знялися і переселилися на інше місце.  Не кажучи вже про постійну службу у княжих дружинах. Провести все життя на родинному хуторі - це ідиллія. Поділ на "кочівників" і "осідлих" попри всю привабливість часто досить штучний і умовний, імхо. В усі часи з часів стародавньої Скіфії і до часів Війська Запорізького, землероб легко стає скотарем, скотар землеробом, торговець -воїном, воїн- ремісником і т.д., залишаючись при цьому вільною людиною, козаком.  В Україні простий люд здавна добре знав багато професій, це відмічають джерела різних часів. :???

Svidur

Цитата: hodzha от февраля 28, 2012, 21:43
Цитата: LUTS от февраля 28, 2012, 21:37
А слов'яни колись були кочівниками?
Судячи з усього так, так само як і усі інші скіфи
Далі не читав.

hodzha


svidomit132

А я таки не помилився, щодо деяких завсідників форуму, бо ж про них Ісус казав:
"О роде зміїнний ..." 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

LUTS

Цитата: svidomit132 от февраля 29, 2012, 12:00
А я таки не помилився, щодо деяких завсідників форуму, бо ж про них Ісус казав:
"О роде зміїнний ..." 8-)
Хто ж це?
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

svidomit132

Цитата: LUTS от февраля 29, 2012, 13:03
Цитата: svidomit132 от февраля 29, 2012, 12:00
А я таки не помилився, щодо деяких завсідників форуму, бо ж про них Ісус казав:
"О роде зміїнний ..." 8-)
Хто ж це?
А Ви почитайте уважно,
маленька підказка: таким в церкві стає зле 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Conservator

Цитата: svidomit132 от февраля 29, 2012, 13:08
А Ви почитайте уважно,
маленька підказка: таким в церкві стає зле

;D дякую за комплімент :)

до речі, змійок та инших плазунів (пардон, їх уже не існує, як я вчора дізнався, тож завропсидів за винятком птахів) обожнюю, рідня, що скажеш... :eat:
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)