Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Дуже православна Україна

Автор DarkMax2, февраля 28, 2012, 16:27

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

hodzha

Цитата: Iskandar от февраля 28, 2012, 18:15
А нам мою думку, ви видаєте бажане за дiйсне...
так, я зрозумів. але все ж бажане, це не значить обов'язкове до виконання.  :donno:

hodzha

Цитата: Python от февраля 28, 2012, 18:18
А якщо дійсне насправді — це Літаючий Локсиновий Монстр? Це автоматично анулює канонічність усіх церков, що не практикують храмову проституцію.
це питання віри. якщо вам віра в подібні речі додає щастя - вірте на здоров'я. ;D свобода вибору, яким наділено кожного з нас включає свободу вибору того, у що вірити.  ;)

Svidur

Цитата: hodzha от февраля 28, 2012, 18:16
навіщо це людям, які і так вірять (а отже визнають існування) в:
Цитата: http://bohm.narod.ru/confess/sumb_fide.html
єдину, святу, християнську, соборну і апостольську церкву
Для політичної вигоди.

Iskandar

Цитата: Python от февраля 28, 2012, 18:18
А якщо дійсне насправді — це Літаючий Локсиновий Монстр? Це автоматично анулює канонічність усіх церков, що не практикують храмову проституцйію.

Ви про що? Я про чиннi православнi канони, з точки зору яких Ходжа вигадує собi окреме православ'я. Не подобається - не їж.

hodzha

Цитата: Svidur от февраля 28, 2012, 18:20
Для політичної вигоди.
таке вже було в історії віри - надмірна централізація влади в руках римського, царгородського чи московського єпископату. для людей, які визнають верховним Атаманом церкви і всього світу лише Бога-Спасителя, подібні речі виглядають безглуздям і єрессю.

Svidur

Цитата: hodzha от февраля 28, 2012, 18:24
таке вже було в історії віри - надмірна централізація влади в руках римського, царгородського чи московського єпископату. для людей, які визнають верховним Атаманом церкви і всього світу лише Бога-Спасителя, подібні речі виглядають безглуздям і єрессю.
Забачивши мудрість таку, усуваюся я.  :green:

hodzha

Цитата: Iskandar от февраля 28, 2012, 18:21
окреме православ'я
імхо ви все ж таки плутаєте усталений звичай і обов'язкову норму. звичаї у житті громади віруючих грають важливу роль, але все ж не треба абсолютизувати їх значення.

hodzha

Цитата: Svidur от февраля 28, 2012, 18:26
Забачивши - усуваюся
категорична відмова від синонімів - одна з ознак догматизму. адже вам відомо, що Бога у православ'ї прийнято вважати головою громади віруючих цілого світу (церкви), а староруське отаман (атаман) як раз і означає виборного голову певної громади. так само Ісус в перекладі означає Спас(итель), а Христос - Обраний, Обранець, Помазанник. В чому тоді проблема? :donno:

Python

ЦитироватьНе подобається - не їж.
Ну так багатьом не подобається — от і не їдять. У більшу святість «канонічного» перед «неканонічним» у наші дні мало хто вірить. Більше уваги звертають на добропорядність служителів церкви. Ну і той факт, що переважна більшість українських церковних споруд приписана до УПЦ МП, також впливає на вибір, до якої церкви ходити молитися. Обрядовість приблизно та ж сама, що в УПЦ КП, що в УПЦ МП, що в автокефальних, що в УГКЦ.

Факт визнання має більше значення для взаємодії між церквами, формування церковної ієрархії і т.д. Глава православної церкви не є посередником між людиною й Богом, через руки якого проходить «благодать», яку він може дати комусь чи не дати. Віруючі моляться не йому, а Богу, який і відповідає на їхні молитви.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Svidur

Цитата: hodzha от февраля 28, 2012, 18:36
категорична відмова від синонімів - одна з ознак догматизму. адже вам відомо, що Бога у православ'ї прийнято вважати головою громади віруючих цілого світу (церкви), а староруське отаман (атаман) як раз і означає виборного голову певної громади. так само Ісус в перекладі означає Спас(итель), а Христос - Обраний, Обранець, Помазанник. В чому тоді проблема? :donno:
Синоніми - це нормально. Не подобається конкретно ваш ідеолект. Маю право.

DarkMax2

поверхнево ви усі до церкви ставитесь. Я з Іскандером. Канонічність пов'язана з дійсністю таїнств.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Таїнства — це християнське шаманство.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Цитата: Python от февраля 28, 2012, 18:50
Таїнства — це християнське шаманство.
ви точно протестант.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Svidur

Цитата: DarkMax2 от февраля 28, 2012, 18:46
поверхнево ви усі до церкви ставитесь.
Бо все це не має значення. Цяцьки, яким затуляють очі людям.

Python

Я атеїст. Але якби був віруючим, то б, мабуть, до баптистів якихось примкнув.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

hodzha

Цитировать
багатьому не подобається — от і не їдять.
точно. а дехто на словах виключає таких людей з кола віруючих (тобто церкви), не маючи на це права - адже віру людини знає тілько пан Бог і формально включати чи виключати з громади має право лише він. тому якщо хтось вам на словах сказав, що ви неправославний - це ще нічого не значить.

Цитировать
Більше уваги звертають на добропорядність служителів церкви.
тут по різному. зараз схиляюсь до тієї точки зору, що по-перше всі люди грішні (а отже добропорядні лише до деякої міри), а по друге, незалежно від рівня добропорядності священника, якщо виконуються усі необхідні умови, всі таїнства (хрещення, вінчання, поховання, прощення гріхів після сповіді і покаяння) ним здійснені перед Богом будуть чинними, люди не мають через це страждати.

Цитата: Python от февраля 28, 2012, 18:37
той факт, що переважна більшість українських церковних споруд приписана до УПЦ МП, також впливає на вибір, до якої церкви ходити молитися. Обрядовість приблизно та ж сама, що в УПЦ КП, що в УПЦ МП, що в автокефальних, що в УГКЦ.
згадуються старі часи, в т.ч. ще до володимирівського хрещення, коли наші предки кочували по степах, лісах і горах Євразії, молилися просто неба, не мали ні храмів, ні ікон, а часто навіть і священників, однак вважали себе православними і по факту мабуть такими і були, хоч в грецьких літописах залишилися як язичники.

Цитировать
яку він може дати комусь чи не дати
можна провести певну аналогію між служителем церкви і напр. бібліотекарем. його завдання - забезпечити богослужіння храму (чи то пак - функціонування бібліотеки). якщо він замість цього почне навязуватися читачам бібліотеки і розказувати - цю книгу читай, а цю не читай, то це виглядатиме дещо дивно. якщо почитати історичні джерела, то ще в XVII ст. проповідь в храмі вважался єретичним нововведенням - туди приходили щоб помолитися, а питання віри обговорювали в індивідуальному порядку, адже це особиста справа кожного.  :donno:

hodzha

Цитата: Python от февраля 28, 2012, 18:53
атеїст. але якби був віруючим, то б, мабуть, до баптистів якихось примкнув.
здається баптисти ікон не шанують і втілення Бога-Спасителя вони здається якось по іншому тлумачать, що ніби Спаситель був, але його не можна вважати Богом, чи щось таке, хоч може я помиляюсь. а стосовно безбожжя - згадується анекдот, коли священник сказав, що в того бога, в якого не вірять атеїсти, він теж не вірить. поділяю думку, що якщо ви вірите в існування любові і життя (чи то пак об'єктивної реальності даної нам у відчуттях) - мабуть в тому чи іншому вигляді ви все одно визнаєте існування Бога. :???

Svidur

Цитата: hodzha от февраля 28, 2012, 18:59
здається баптисти ікон не визнають і втілення Бога-Спасителя вони здається якось по іншому тлумачать, що ніби Спаситель був, але його не можна вважати Богом, чи щось таке, хоч може я помиляюсь.  :donno:
Ні-ні, то ви плутаєте баптистів зі свідками Єгови. Свідки не вважають Ісуса Богом, у них якась особлива трактовка. А баптисти - то інша пісня зовсім. Про ікони лишень правильно.

DarkMax2

Цитата: Svidur от февраля 28, 2012, 18:52
Цитата: DarkMax2 от февраля 28, 2012, 18:46
поверхнево ви усі до церкви ставитесь.
Бо все це не має значення. Цяцьки, яким затуляють очі людям.
Насправді, для справжнього православного має бути це важливіше, аніж те, у якому місті чи країні сидить очільник церкви. На жаль, зараз таким ставленням користуються, аби урвати влади. Люди забувають про єдність тіла Христового у бажанні мати власного національного князька церкви.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Цитата: hodzha от февраля 28, 2012, 18:59
Цитата: Python от февраля 28, 2012, 18:53
Я атеїст. Але якби був віруючим, то б, мабуть, до баптистів якихось примкнув.
здається баптисти ікон не визнають і втілення Бога-Спасителя вони здається якось по іншому тлумачать, що ніби Спаситель був, але його не можна вважати Богом, чи щось таке, хоч може я помиляюсь.  :donno:
То вже деталі. Православні не визнають божественого походження Марії-Богородиці, католики —визнають, але кого це хвилює? Мені подобається ставлення цієї общини до моральних аспектів віри. Втім, можливо, це просто розрекламований образ баптиста.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Svidur

Цитата: DarkMax2 от февраля 28, 2012, 19:03
Насправді, для справжнього православного має бути це важливіше, аніж те, у якому місті чи країні сидить очільник церкви.
Значить, справжніх православних мізерна, жалюгідно невелика кількість.
Цитата: DarkMax2 от февраля 28, 2012, 19:03
На жаль, зараз таким ставленням користуються, аби урвати влади. Люди забувають про єдність тіла Христового у бажанні мати власного національного князька церкви.
Та не зараз. Завжди православна церква була фішкою в геополітичній грі, завжди. Церковою користувалися для політичних цілей як мінімум з 313 року н.е. (а якщо враховувати дрібну політику, то від самого початку існування християнства).

Conservator

Цитата: DarkMax2 от февраля 28, 2012, 16:39
Тільки у однієї є канонічність. Безблагодатні церкви це не жарти з теологічної точки зору. Для аполітичного вірянина вибору немає - має йти у канонічну церков, якщо щиро вірує.

нормальний вірянин до церкви не піде ні до якої.

поняття канонічности створене церковниками і для церковникіВ, някого зв'язку з "благодаттю" воно не має.

і взагалі, байдуже, наскільки "канонічне" мракобісся і звідки воно йде. боротися з ним треба. участь представників влади в церковних заходах і одержавлення релігійних свят лише однієї конфесії (те, що вони збігаються з ГК, ніц не змінює) - пряме порушення Конституції.

добре, що ініціятиви Ющенка з одурманювання дітей у школах провалилися. але ще трохи, і аналогічні дії почне й нинішня влада, яка ще більше заграє з церквою. так і до мавп'ячих процесів недалеко...

де 20-ті роки з "Товариствами войовничих безбожників", купою прекрасної атеїстичної преси (зараз як беру в бібліотеці її читати, так просто хочеться передруковувати окремими збірками й поширювати серед людей)...
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

hodzha

Цитата: Svidur от февраля 28, 2012, 19:02
Про ікони лишень правильно.
це і виглядає дивним. раніш в святість ікон я до речі теж не вірив. але одного разу ікона мені допомогла вирішити один міжособистісний конфлікт і значно покращила настрій, після цього я до них став ставитися з повагою і розглядати як цілком нормальний атрибут домашньої обстановки, який може дати людям такі блага, як щастя, добрий настрій і спасіння. якщо по простому, то все тоді вийшло так - я був страшенно злий на одну людину, поглянув на ікону, згадав про вчення Спасителя і замість сваритись, помирився з тою людиною. З того часу ікони для мене це і красиві картинки, і нагадування про існування християнського вчення і оберіг одночасно. :yes:

p.s. з іншого боку, знову таки з практичного досвіду, якщо людина в вашому оточенні неадекватно реагує на ікони - це може свідчити про певні психологічні проблеми, в присутності ікон подібні люди схильні себе виявляти, ікона знову таки виконує функцію оберега.  :donno:

p.p.s. тому мабуть, святі отці були праві, що до віровчень і людей, які відмовляють іконам в праві на існування варто ставитися дещо з осторогою.  :???

DarkMax2

Ех, Годжа, Годжа. У нашій релігії пастирі, а Вам з бібліаріями та отоманами треба окрему засновувати.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Нищити ікони — варварство, молитися їм — ідолопоклонство. ІМНО.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2