Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Ненависть до суржика

Автор DarkMax2, декабря 28, 2011, 08:21

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

DarkMax2

а невіддана дружина дає багато гуглю?
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Lodur

Цитата: svidomit132 от апреля  4, 2012, 15:23А я вже був повірив , що Фасмера за хобот, тут волочить уже ніхто не буде, мабуть таки я помилявся, але до чого тут слони? :??? :)
Вам же нiхто не забороняє волочити сюди Грiнченка. :donno: Чому я не можу на Фасмера поcлатися? :-[
Все ж таки шукати паралелi в неспорiднених мовах, пiдозрюючи переймання, якщо є схожi слова в спорiднених - якось не айс.
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

svidomit132

Цитата: DarkMax2 от апреля  4, 2012, 15:26
Цитата: svidomit132 от апреля  4, 2012, 12:56
Цитата: DarkMax2 от апреля  4, 2012, 12:47
Цитата: Demetrius от апреля  4, 2012, 12:38
Цитата: svidomit132 от апреля  4, 2012, 12:32
Українець не каже "вірний пес"
Щось мені здається, що за Вашими критеріями в Україні більшість населення не українці. :eat:
може просто вірний собака? :)
P.S. А до церкви не вірні ходять, а віряни.
Рекомендую в даному контексті дослідити значення слова "невірний" :green:
Ви вже прийняли іслам?
Іслам з огляду на закони Шаріату для мене неприйнятний, занадто люблю свинське мясо та інші корисні продукти.
Імхо для атеїстів вірний та невірний не можуть мати релігійного відтінку, вони ж бо знають все із праць  засновників марксизму-ленінзму.
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

svidomit132

Цитата: Lodur от апреля  4, 2012, 15:38
Цитата: svidomit132 от апреля  4, 2012, 15:23А я вже був повірив , що Фасмера за хобот, тут волочить уже ніхто не буде, мабуть таки я помилявся, але до чого тут слони? :??? :)
Вам же нiхто не забороняє волочити сюди Грiнченка. :donno: Чому я не можу на Фасмера поcлатися? :-[
Все ж таки шукати паралелi в неспорiднених мовах, пiдозрюючи переймання, якщо є схожi слова в спорiднених - якось не айс.
Та не звертайте уваги, так думки висловлені вголос :UU:
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

serge-kazak

Цитировать
Імхо для атеїстів вірний та невірний не можуть мати релігійного відтінку, вони ж бо знають все із праць  засновників марксизму-ленінзму.
Атеїсти (безбожники) існування Бога на словах ніби заперечують, але разом з тим вживають у своїх вченнях таких понять як - істина, правда, життя, матерія, закон, знання, благо, добро, щастя і т.д., практично ті самі поняття, що і у вченнях богословської філософії. Критерієм істинності для них як правило виступають не праці марксизму-ленінізму (тим більш що далеко не всі атеїсти - марксисти), а саме життя. Тим-то вірний і невірний в рамках безбожжя теж може застосовуватись, причому часто в більш зрозумілому сенсі ніж в богослів'ї.  :donno:

Python

Цитата: svidomit132 от апреля  4, 2012, 15:45
Імхо для атеїстів вірний та невірний не можуть мати релігійного відтінку, вони ж бо знають все із праць  засновників марксизму-ленінзму.
Марксизм — атеїстична релігія, але не всі атеїсти є марксистами. Деякі атеїсти на Великдень і крашанки варять, і «Христос воскрес!» замість «добрий день» кажуть (беру себе для прикладу).

Щодо «невірний», тут узагалі цікавий зсув значення відбувся: невіруючий/іновірець -> поганий -> миршавий. Тобто, «порося невірне» — не просто порося, що не прийняло православ'я, і навіть не порося, що не служить вірою-правдою своєму господареві, а худе, хворобливе, недоглянуте.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

serge-kazak

Цитата: Python от апреля  4, 2012, 16:09
Марксизм — атеїстична релігія, але не всі атеїсти є марксистами. Деякі атеїсти на Великдень і крашанки варять, і «Христос воскрес!» замість «добрий день» кажуть (беру себе для прикладу).
Щось мені здається, тут зі значеннями понять трохи переплутано. Атеїст - безбожник, марксист - прихильник вчення Маркса. Обоє можуть святкувати ті чи інші свята, визнавати Спасителя вчителем людства, а його вчення про життя у суспільстві - вірним. Марксист може навіть вірити в Бога (вважаючи напр., що суперечність між марксистським безбожжям і богослівською філософію - вдавана). Саме такий тип марксистів імхо переважав серед населення українських сіл XIX-поч. XX ст. :donno:

Python

Безумовно, якщо дати всьому на світі дуууже загальне визначення, то можна з упевненістю сказати, що всі люди вірять у «щось». Тільки ж чим детальніше ми розглядаємо це «щось», тим більше різних думок, що суперечать одна одній.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

svidomit132

Цитата: serge-kazak от апреля  4, 2012, 16:06
Цитировать
Імхо для атеїстів вірний та невірний не можуть мати релігійного відтінку, вони ж бо знають все із праць  засновників марксизму-ленінзму.
Атеїсти (безбожники) існування Бога на словах ніби заперечують, але разом з тим вживають у своїх вченнях таких понять як - істина, правда, життя, матерія, закон, знання, благо, добро, щастя і т.д., практично ті самі поняття, що і у вченнях богословської філософії. Критерієм істинності для них як правило виступають не праці марксизму-ленінізму (тим більш що далеко не всі атеїсти - марксисти), а саме життя. Тим-то вірний і невірний в рамках безбожжя теж може застосовуватись, причому часто в більш зрозумілому сенсі ніж в богослів'ї.  :donno:
Справа не в богослівї як в такому, а  у світоглядних відмінностях.
Діалог сучасності:
-Ти мені віриш?
-Людям довіряють, а вірять в Бога.
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Svidur

Цитата: serge-kazak от апреля  4, 2012, 16:13
Щось мені здається, тут зі значеннями понять трохи переплутано. Атеїст - безбожник, марксист - прихильник вчення Маркса. Обоє можуть святкувати ті чи інші свята, визнавати Спасителя вчителем людства, а його вчення про життя у суспільстві - вірним. Марксист може навіть вірити в Бога (вважаючи напр., що суперечність між марксистським безбожжям і богослівською філософію - вдавана). Саме такий тип марксистів імхо переважав серед населення українських сіл XIX-поч. XX ст. :donno:
Маячня. Марксизм невідривний від атеїзму, оскільки вважає релігійну віру ознакою хибної свідомості. Більше того, де ви знайшли марксистів серед населення українських силі початку ХХ століття? Козаки-марксисти?  ;D
Скоріше так - марксист обов'язково атеїст, але атеїст не обов'язково марксист.

serge-kazak

Цитата: Python от апреля  4, 2012, 16:19
Безумовно, якщо дати всьому на світі дуууже загальне визначення, то можна з упевненістю сказати, що всі люди вірять у «щось». Тільки ж чим детальніше ми розглядаємо це «щось», тим більше різних думок, що суперечать одна одній.

Повністю погоджуюсь. Мене тут швидше непокоїть, що в сучасній Україні в суспільстві нав'язується певна підміна понять і в результаті під такими поняттями як "козак", "коммуніст", "марксист", "атеїст", "руський", "монгол", "ординський", "татарин" і т.д. розуміються зовсім не ті речі, які розумілись в старі часи. Коли ж ми повертаємо цим поняттям ті значення, які у них були від первісно (в ті чи інші епохи), то суспільні процеси минулого і наша історія стають більш прозорими, так само як і те, хто саме і де з політиків займався і займається маніпуляціями і пересмикуванням фактів.  :donno:

Python

Цитировать-Ти мені віриш?
-Людям довіряють, а вірять в Бога.
Вірити можна й людині, і це не те ж саме, що вірити в людину чи довіряти людині:
• Я вірю цій людині = я вірю, що ця людина каже правду (як правило, йдеться лише про слова)
• Я довіряю цій людині = я не чекаю якогось обману чи підступу від цієї людини (йдеться про стосунки з людиною взагалі)
• Я вірю в цю людину = я покладаю великі надії на цю людину, впевнений у цій людині (звучить пафосно й неорганічно, тому вживається рідко)
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

svidomit132

Ну от ми і докотилися до певної межі.
Власне стара як світ дилема:  "Світогляд визначає буття" чи все таки "Буття визначає світогляд"?
Нагадаю,що  в класичному діалектичному матеріалізмі "Бытие определяет сознание" .

П.С.Доки ваше буття буде визначати ваш світогляд, доти ви і будете блукати в потемках 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

serge-kazak

Цитата: Svidur от апреля  4, 2012, 16:27
Маячня. Марксизм невідривний від атеїзму, оскільки вважає релігійну віру ознакою хибної свідомості. Більше того, де ви знайшли марксистів серед населення українських силі початку ХХ століття? Козаки-марксисти?  ;D
Скоріше так - марксист обов'язково атеїст, але атеїст не обов'язково марксист.

Це мені нагадало жарт про православного священника, який на початку XX ст. їхав в одному купе зі студентом і той йому почав пропагувати атеїзм. Так от він йому відповів: "молодий чоловіче, в того бога в якого ви не вірите - я теж не вірю". Те, що марксизм пробує описати і пояснити життя (об'єктивну дійсність) - це думаю питань не викликає. Богослів'я теж намагається пояснити об'єктивну дійсність, тільки дещо з інших позицій. Марксизм критикує певний тип богослів'я і певні погляди, але заперечити його не може, натомість просто пропонуючи своє богослів'я (своє розуміння дійсності і життя). Крім того варто розрізняти погляди і вчення Маркса і його послідовників, які називаються марксистами.

Так українські сільські козаки-марксисти. Люди, які вірили в Бога, але разом з тим вважали, що Маркс прав у тому, що прийшов час реформувати суспільство, що вчення Маркса пропонує повернення до християнських принципів, що Маркса людям теж послав Бог і т.д. Марксизм вивчався і обговорювався простим сільським людом ще задовго до 1917 року. Те, що після 1917 року в суспільстві захопили владу молоді зелені марксисти-атеїсти, що відкинули православне (християнське, мусульманське, іудейське і т.д.) вчення своїх дідів-прадідів, заочно розчарувались в ньому, будучи погано з ним знайомим, ще нічого не означає. Чимало з них до речі потім в цьому розкаялись і життя закінчили віруючими в Бога людьми, а от ярлик "марксист" для позначення безбожника залишився надовго. :donno:

Python

ЦитироватьВласне стара як світ дилема:  "Світогляд визначає буття" чи все таки "Буття визначає світогляд"?
Питання ускладнюється ідентичністю називного й знахідного відмінків у іменників-неістот ІІ відміни.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

svidomit132

Цитата: Python от апреля  4, 2012, 16:36
Цитировать-Ти мені віриш?
-Людям довіряють, а вірять в Бога.
Вірити можна й людині, і це не те ж саме, що вірити в людину чи довіряти людині:
• Я вірю цій людині = я вірю, що ця людина каже правду (як правило, йдеться лише про слова)
• Я довіряю цій людині = я не чекаю якогось обману чи підступу від цієї людини (йдеться про стосунки з людиною взагалі)
• Я вірю в цю людину = я покладаю великі надії на цю людину, впевнений у цій людині (звучить пафосно й неорганічно, тому вживається рідко)
Я просто процитував те з чим стикаюся доволі часто. У нас все таки люди ходять до церкви регулярно, і слухають проповіді священників уважно, хоча при бажанні це можна списати на  "галицький менталітет"  8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

serge-kazak

Цитата: svidomit132 от апреля  4, 2012, 16:42
Ну от ми і докотилися до певної межі.
Нагадаю,що  в класичному діалектичному матеріалізмі "Бытие определяет сознание" .

Ні до чого ми не докотилися. Як на мене - ми обговорюємо життя, так як воно виглядає з точки зору кожного з нас. Стосовно "классичності" - тут питання - кого вважати класиками, і чи були вони взагалі. Не факт, що автори радянських підручників з філософії насправді правильно трактували марксизм і добре знали всі його напрямки (не кажучи вже про те, що окремі напрямки, такі як український народний сільський марксизм, так само як народний марксизм інших регіонів і народів "країни Рад" та ін. вони схоже свідомо замовчували). Радянські підручники скоріше варто розглядати як політичне замовлення тих чи інших радянських отаманів, які хотіли бачити в підручниках свою версію вчення.  :donno:

svidomit132

Цитата: Python от апреля  4, 2012, 16:46
ЦитироватьВласне стара як світ дилема:  "Світогляд визначає буття" чи все таки "Буття визначає світогляд"?
Питання ускладнюється ідентичністю називного й знахідного відмінків у іменників-неістот ІІ відміни.
"Світогляд визначається буттям"чи все таки "Буття визначається світоглядом"
так зрозуміліше :???
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Python

Однак, щоб вірити Богу, необхідно, щоб Бог говорив до того, хто вірить у нього, а це вже якось підозріло...

А приклад таки добре ілюструє галицький менталітет: релігійність+грамарнацизм ;)
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

serge-kazak

Цитата: svidomit132 от апреля  4, 2012, 16:50
Я просто процитував те з чим стикаюся доволі часто. У нас все таки люди ходять до церкви регулярно, і слухають проповіді священників уважно, хоча при бажанні це можна списати на  "галицький менталітет"  8-)

Вірити в Бога і ходити до храму (читати святі писання, вивчати богослів'я) - це дещо різні речі. Це як в математиці - є аксіоми, а є теореми. Можна багато слухати про теореми і перевіряти правильність їх доведень, однак наскільки відповідають аксіоми реальному життю і чи варто застосовувати відповідну теорію на практиці - кожен вирішує на власний розсуд. Варіанти два - або вірити або не вірити. :???

Python

Цитата: svidomit132 от апреля  4, 2012, 16:53
"Світогляд визначається буттям"чи все таки "Буття визначається світоглядом"
так зрозуміліше :???
Якщо буття визначається світоглядом, то, ймовірно, це уявне буття. Які ще можуть бути варіанти?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

svidomit132

Цитата: serge-kazak от апреля  4, 2012, 16:51
Цитата: svidomit132 от апреля  4, 2012, 16:42
Ну от ми і докотилися до певної межі.
Нагадаю,що  в класичному діалектичному матеріалізмі "Бытие определяет сознание" .

Ні до чого ми не докотилися. Як на мене - ми обговорюємо життя, так як воно виглядає з точки зору кожного з нас. Стосовно "классичності" - тут питання - кого вважати класиками, і чи були вони взагалі. Не факт, що автори радянських підручників з філософії насправді правильно трактували марксизм і добре знали всі його напрямки (не кажучи вже про те, що окремі напрямки, такі як український народний сільський марксизм, так само як народний марксизм інших регіонів і народів "країни Рад" та ін. вони схоже свідомо замовчували). Радянські підручники скоріше варто розглядати як політичне замовлення тих чи інших радянських отаманів, які хотіли бачити в підручниках свою версію вчення.  :donno:
Парадокс полягає в тому, що після скурпульозного вивчання діамату, марксистсько-ленінської філософії та цариці всіх тодішніх псевдофілософських наук "Історіі КПРС",
в сухому осаді у мене залишилась хіба що стійка відраза до них.
А на рахунок народного марксизму почитайте Нестора Махна- доволі сумбурно і з присмаком анархізму.
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

svidomit132

Цитата: Python от апреля  4, 2012, 16:58
Цитата: svidomit132 от апреля  4, 2012, 16:53
"Світогляд визначається буттям"чи все таки "Буття визначається світоглядом"
так зрозуміліше :???
Якщо буття визначається світоглядом, то, ймовірно, це уявне буття. Які ще можуть бути варіанти?
Dum spiro spero :???
П.С.Бог таки говорив до Моїсея , і всі вважають його пророком а не шизофреніком.
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

serge-kazak

Цитата: svidomit132 от апреля  4, 2012, 17:05
Парадокс полягає в тому, що після скурпульозного вивчання діамату, марксистсько-ленінської філософії та цариці всіх тодішніх псевдофілософських наук "Історіі КПРС", в сухому осаді у мене залишилась хіба що стійка відраза до них.
А на рахунок народного марксизму почитайте Нестора Махна- доволі сумбурно і з присмаком анархізму.

Людина протягом свого життя може не раз змінити свою думку на протилежну. І знову ж таки - на землях Російської імперії і СРСР жили сотні тисяч, якщо не мільйони коммуністів, марксистів, анархістів і людей, знайомих з діалектичним матеріалізмом. Кожен з них розумів ці вчення по своєму, причому відмінності були суттєві (ваші слова - теж цьому підтвердження) і міг протягом життя не раз змінити свою думку про них. Питання, чому ми маємо вивчати ці вчення виключно по Історії КПРС чи спогадам Нестора Махна? Вчення не подобається - чому? Чи це вчення невірне? чи вчення вірне, але неприйнятне для конкретної людини в конкретних умовах?  :donno:

Ті самі анархо-коммуністи, а точніше звичайні селяни, що воювали у махновські армії. В радянських підручниках про них як крім про бандитів не згадували, а анархізм розглядали виключно як безлад і абсолютне зло. І що виявляється - чимало з цих людей були досить таки адекватними і будували те, що ми б зараз назвали громадянське суспільство з розподілом влади. Деякі напр. висловлюють думки, що сучасна Україна ближче саме до махновського ідеалу, а не до петлюрівського. А якщо до коммуністичного, козацького, марксистського теж? При чому - одночасно? :donno:

Svidur

Цитата: serge-kazak от апреля  4, 2012, 16:46

Так українські сільські козаки-марксисти. Люди, які вірили в Бога, але разом з тим вважали, що Маркс прав у тому, що прийшов час реформувати суспільство, що вчення Маркса пропонує повернення до християнських принципів, що Маркса людям теж послав Бог і т.д. Марксизм вивчався і обговорювався простим сільським людом ще задовго до 1917 року. Те, що після 1917 року в суспільстві захопили владу молоді зелені марксисти-атеїсти, що відкинули православне (християнське, мусульманське, іудейське і т.д.) вчення своїх дідів-прадідів, заочно розчарувались в ньому, будучи погано з ним знайомим, ще нічого не означає. Чимало з них до речі потім в цьому розкаялись і життя закінчили віруючими в Бога людьми, а от ярлик "марксист" для позначення безбожника залишився надовго. :donno:
:fp:Вони не знали про існування Маркса у своїй більшості. І, до речі, Маркс нічого не писав про реформування суспільства, очевидно, ви не знайомі з його працями. Як уявляєте собі селянина, який би читав хоча б марксистську публіцистику (не соціялістичну, а марксистську) ? В основному марксизм був забавкою інтелігенції, вона ж, попри все, вела перед і у партіях.