Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Ненависть до суржика

Автор DarkMax2, декабря 28, 2011, 08:21

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

hodzha

Цитата: Python от января  6, 2012, 01:01
Ваші слова лише підтверджують мою думку

ні, просто ні одна людина не може тримати під контролем всю соціальну мережу. вона може лише спробувати її зруйнувати або спробувати переконати інших людей в своїй особливій корисності для громади. оті "пани" нас (маються на увазі всі громадяни) в цілому - теж не можуть так просто проконтролювати. тому вони зосереджуються на тих, хто для них становить найбільшу загрозу. саме тому найкраще їм опиратись всією громадою, а не пробувати строїти із себе героя.  :down:

Python

Цитироватьвище ми вже говорили, що проти системи йти - марна справа. треба змінювати її саму, зсередини, запускаючи в ній одні процеси (будівні) і уповільнюючи інші (руйнівні).
Проти системи йти треба — вже хоча б для того, щоб не дати їй залишити нас без засобів впливу на неї. Інша річ, варто надавати перевагу тим методам, які не викличуть бурхливої захисної рекації системи.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

hodzha

Цитата: Python от января  6, 2012, 01:14
бурхливої захисної рекації системи.
це не ви йдете проти системи - це вони ідуть проти системи, з цього треба починати. не ми, а вони відбилися від громади і намагаються їй навязувати власну волю. так, проти цього рабства треба йти, тільки я проти того, щоб його називати системою.

Python

Цитата: hodzha от января  6, 2012, 01:16
Цитата: Python от января  6, 2012, 01:14
бурхливої захисної рекації системи.
це не ви йдете проти системи - це вони ідуть проти системи, з цього треба починати. не ми, а вони відбилися від громади і намагаються їй навязувати власну волю. так, проти цього рабства треба йти, тільки я проти того, щоб його називати системою.
Відбитися може одна людина, і її дії не матимуть великих наслідків. Якщо відбивається цілий суспільний прошарок, це вже ознака роботи системи.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Artemon

Цитата: Python от января  6, 2012, 00:47Кожен займає в суспільстві те місце, до якого зміг дорватись. Сама система побудована так, що виживає та рибка, яка з'їла інших рибок — тих, хто на вершині ієрархії, це особливо стосується.
Не засмучуйте мене такими постами. Ви знаєте, кого визнано людиною року за версією одного з найавторитетніших світових журналів? Світ таки змінюється, Інтернет уже так просто не поконтролюєш.

Чорноволу, звісно, не дали свого часу стати президентом, але я впевнений, що ця високодуховна людина йшла до власти зовсім не з описаних у вас міркувань. Як і Ататюрк. Як і Ганді. Таких менше, але нащо казати, що їх зовсім нема?
За разнообразие в мире языков: //vk.com/lingvomir
    [li]Чёрное и белое - лишь условные абстракции. Но жить, навешивая ярлыки, куда проще.[/li]
    [li]Green ideas и глокая куздра сообщают, что главное – принцип. Слова меняются, модели остаются.[/li]
    [li]Хорошо кишинёвскому сыну тайца и египтянки.[/li]
    [li]Ругая эсперанто, предлагайте альтернативы. Многие в вашей стране смотрят голливудские фильмы без перевода?[/li]
    [li]Живой язык = мёртвый конланг + армия и флот.[/li]
    [li]Центру нужны единое мнение, единый язык и смиренные налогоплательщики.[/li]

Python

ЦитироватьЧорноволу, звісно, не дали свого часу стати президентом, але я впевнений, що ця високодуховна людина йшла до власти зовсім не з описаних у вас міркувань.
Те, що він до неї не зміг дійти, лише підтверджує мою думку.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

oveka

Ататюрк йшов до влади з чіткою метою будувати державу і цього хотіли турки, бо вони такі.
І він будував її, прикладаючи політичну волю. А противників було доста.
Чорновіл йшов до влади з ідилічними поглядами і наші люди не хотіли і не хочуть будувати
державу, бо ми такі. От поговорити ...
І він не зміг політичну волю перетворити в чин. Чого варта "Злагода". З ким? При побудові
держави не злагоду шукають, а будують державу. І міл'ярдерів не називають любими друзями.

hodzha

чесно кажучи мені не дуже подобається ні той ні другий. ці люди занадто багато брали на себе відповідальності за життя суспільства і інших людей. прості форумчани значно цікавіші.  :donno:

Zavada

Цитата: hodzha от декабря 28, 2011, 10:54
а я протестую проти такого відношення до суржику.

Цитата: hodzha от декабря 28, 2011, 11:18
відноситися до інших людей як рівних...

відношення людини до суржику

Ставлення ("відношення" — застаріле).             

Цитата: hodzha от декабря 28, 2011, 11:18
по відношенню до звичайних людей
Не по відношенню,  а щодо.



В трамваях, на улицах – всюду подряд
Висит и гремит безобразный мат.
Но только не гневайтесь так сурово –
Теперь это – «гласность», «свобода слова»!
Эдуард Асадов

hodzha

Цитата: Zavada от января 26, 2012, 13:53
Цитата: hodzha от декабря 28, 2011, 10:54
а я протестую проти такого відношення до суржику.

Цитата: hodzha от декабря 28, 2011, 11:18
відноситися до інших людей як рівних...

відношення людини до суржику

Ставлення ("відношення" — застаріле).             

Цитата: hodzha от декабря 28, 2011, 11:18
по відношенню до звичайних людей
Не по відношенню,  а щодо.

дякую. ось про це і кажеться. що занадто - то не здраво. навіщо морочити собі і іншим голову подібними речами, коли можна спілкуватися більш свобідно і всі один одного добре зрозуміють?  :donno:

Zavada

Цитата: hodzha от января 26, 2012, 21:52навіщо морочити собі і іншим голову подібними речами, коли можна спілкуватися більш свобідно і всі один одного добре зрозуміють?  :donno:
на вішчо вчити йакі-то правела йак шчо і так можно поняти друг друга?  :green:
В трамваях, на улицах – всюду подряд
Висит и гремит безобразный мат.
Но только не гневайтесь так сурово –
Теперь это – «гласность», «свобода слова»!
Эдуард Асадов

hodzha

Цитата: Zavada от января 26, 2012, 22:25
Цитата: hodzha от января 26, 2012, 21:52навіщо морочити собі і іншим голову подібними речами, коли можна спілкуватися більш свобідно і всі один одного добре зрозуміють?  :donno:
на вішчо вчити йакі-то правела йак шчо і так можно поняти друг друга?  :green:

по різному буває, інколи їх таки треба вчити, бувають ситуації, когда дотримання усередненого мовного стандарту має значення, але постійно про нього згадувати - це морочити голову собі і іншим. не знаю, чи бували у вас такі ситуації, коли людина готова ладна заради стандарту настрій спортити - у мене бували, з того часу взяв собі за правило гарного тону говорити помірно нелітературно. загалом індивідуальні особливості мови для мене є доброю ознакою, це значить, що переді мною людина вільна і хоч трохи мислить не так як усі. :donno:

Python

Цитата: Zavada от января 26, 2012, 13:53
Цитата: hodzha от декабря 28, 2011, 10:54
а я протестую проти такого відношення до суржику.

Цитата: hodzha от декабря 28, 2011, 11:18
відноситися до інших людей як рівних...

відношення людини до суржику

Ставлення ("відношення" — застаріле).             

Цитата: hodzha от декабря 28, 2011, 11:18
по відношенню до звичайних людей
Не по відношенню,  а щодо.
Ви бажаєте, щоб найактивніший пропагандист суржику на цьому форумі писав зовсім без суржику? :)
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Python

ЦитироватьСтавлення ("відношення" — застаріле). 
А з іншого боку, застаріла норма — теж норма. ІМНО, Леся Українка — достатньо авторитетний зразок для наслідування, а її мова занадто близька до сучасної літературної, щоб записувати її в архаїку.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Swet_lana

А от я не люблю, коли замість я вважаю, говорять я рахую.
От не люблю - і все!

engelseziekte

Хіба «рахую» в значенні «вважаю» рахується вважається суржиком?

Ноэль

Цитата: piton от января  2, 2012, 08:24
Жаль, Люгат ушел. В этом вопросе он москофилом был.

Вы ошибаетесь. Никогда он не был москвофилом. Просто вырос в суржикоязычной местности и не испытывает к суржику такой зоологической ненависти, недостойной, прямо скажем, для культурного человека.

Lugat

Цитата: Swet_lana от января 27, 2012, 19:57
А от я не люблю, коли замість я вважаю, говорять я рахую.
От не люблю - і все!
А воно й є неправильним. Рахувати — це від «рахунок», позаяк тут з цифрами маємо справу. А вважати — це... вважати.  :green: Тут не суржикізм, а неграмотність.

hodzha

Цитата: Lugat от января 27, 2012, 20:18
Цитата: Swet_lana от января 27, 2012, 19:57
А от я не люблю, коли замість я вважаю, говорять я рахую.
От не люблю - і все!
А воно й є неправильним. Рахувати — це від «рахунок», позаяк тут з цифрами маємо справу. А вважати — це... вважати.  :green: Тут не суржикізм, а неграмотність.
а я проти. в суржику поняття неграмотність відсутнє - просто тому, що правила відсутні, точніше кожен має право встановлювати їх сам, надаючи словам того чи іншого змісту. проблема лише в тому - чи зрозуміє вас співрозмовник. стосовно даного слова - по перше "рахувати" - можна розглядати як близьке за змістом до слова "думати" ("думати над числами" -> "думати"), можна привести багато слів, які в процесі історичного розвитку мов подібним чином видозмінювали свій зміст. по друге "рахувати" - це працювати з числами (знаками), обчислювати, а отже визначати, прогнозувати зміст якоїсь події чи явища. критерій грамотності для мене практика, якщо його вживають в мові - значить його "можна" вживати, це "правильно". :donno:

Ноэль

Цитата: engelseziekte от января 27, 2012, 20:05
Хіба «рахую» в значенні «вважаю» рахується вважається суржиком?

Не те значення переклали українською


engelseziekte

Не раз читав, що вжиток «рахую» в цьому значенні має корені в Галичині, де «вважати» має значення «бути обережним» (як, власне, і в моїй рідній, західноукраїнській говірці). Хіба доцільно в такому разі відносити це до сфери суржику чи недоперекладеного канцеляриту?

Lugat

До речі: в народі «я рахую» не кажуть. Ні разу не чув. Вперше ми почули цей вираз у трансляціях Верховної Ради. Це так говорять «навчені українці», які все ще в голові перекладають російські фрази на українську мову.

Ноэль

Цитата: engelseziekte от января 27, 2012, 21:15
Не раз читав, що вжиток «рахую» в цьому значенні має корені в Галичині, де «вважати» має значення «бути обережним» (як, власне, і в моїй рідній, західноукраїнській говірці). Хіба доцільно в такому разі відносити це до сфери суржику чи недоперекладеного канцеляриту?

Та то можна шо хоч написати, заднім числом. Іван Степанович з трибуни обмовилися - і пішло гулять, як брехня по селу. А причина звичайна: хтось не дуже сумлінно вичитав рос. текст промови, перегнаний через машперекладачку. "Считаю - рахую" - типова помилка тодішнього Пролінгофіса.

engelseziekte

А як ж тоді кажуть ті, в ідіолекті яких за «вважати» закріплено інше значення?

piton

Цитата: bellachiara от января 27, 2012, 20:12
Вы ошибаетесь. Никогда он не был москвофилом. Просто вырос в суржикоязычной
местности и не испытывает к суржику такой зоологической ненависти,
Там речь шла о русскоязычной фантастике.
:) Действительно, москофилом украинца можно обидеть. :D
W