Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Кубанская балачка

Автор стэпняк, октября 31, 2011, 14:52

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Python

Цитата: Conservator от ноября 13, 2011, 19:12
Цитата: Python от ноября 13, 2011, 16:43
Відмова від глорифікації — це одне, а демонізація — вже дещо інше.
зазвичай перше для прихильників відповідних явищ виглядає як друге.
Ну, мені більше імпонує нейтральна точка зору. Якої я, на жаль, не бачу — скрізь вимальовуються то козаки-герої, то козаки-людожери. Якщо ж розглядати історію як інструмент пропаганди (чим, фактично, вона й є), пропаганда конструкторів українського міфу виглядає конструктивнішою.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.


DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Conservator

Цитата: Python от ноября 13, 2011, 21:43
Ну, мені більше імпонує нейтральна точка зору.

власне, ті, хто підкреслює аналогічність явища козацтва схожим феноменам у Зах. Европі та в Азії (зокрема, морським піратам), його й сприймають невтрально (просто позитиву там дійсно було куди менше, ніж варварства й злочинів, особливо, коли дивитися на справу не з точки зору самих же козаків, а відсторонитися від них). инша справа, що ті, хто хоче бачити в козаках героїв, сприймають об'єктивне тлумачення їхнього узагальненого образу як блюзнірство.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Python

Порівняння з піратами не є нейтральним, зважаючи на уявлення про них як загалом шкідливе явище. І воно не є точним: пірати не мали великого впливу на континентальну політичну ситуацію (виняток можна знайти лише в історії фризів). Порівняйте це з українською ситуацією, де козаки були однією з передумов боротьби за незалежність від Польщі. Не було б козаків — можливо, не було б і України в сучасному сенсі. За своєю організацією українські козаки не так вже й відрізнялись від лісовчиків, яких у нас здебільшого змальовують чудовиськами. Однак, лісовчики та інші військові конфедерації для нас є явищем скоріш антисистемним, а козаки — явищем системотворчим, це теж слід мати на увазі. «Варварство» — вже риторика, бо якщо сучасну людину кинути в ті часи, вона «неварварів» просто не зустріне.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Conservator

Цитата: Python от ноября 14, 2011, 00:13
Порівняння з піратами не є нейтральним, зважаючи на уявлення про них як загалом шкідливе явище.

що поробиш, козацтво теж було загалом шкідливим, хоч як це комусь не подобається.

Цитата: Python от ноября 14, 2011, 00:13
пірати не мали великого впливу на континентальну політичну ситуацію (виняток можна знайти лише в історії фризів). Порівняйте це з українською ситуацією, де козаки були однією з передумов боротьби за незалежність від Польщі.

зате пірати суттєво впливали на політичну систему кольоній, зокрема, у обох Америках. так що явище цілком анальогічне.

Цитата: Python от ноября 14, 2011, 00:13
передумов боротьби за незалежність від Польщі.

фейспелм знову... ну не йшлося про це, проєктуєте ідеольогічні конструкти 19 ст. на двіста років до того...

Цитата: Python от ноября 14, 2011, 00:13
якщо сучасну людину кинути в ті часи, вона «неварварів» просто не зустріне.

зустріне. козаки з одного боку й державний апарат (хай і погано організований) із иншого, грабування всіх, хто трапиться під руку, в козаків - і струнка податкова система РП взагалі, цехи міських ремісників (до частини з них допускалися иншовірці!), відсутність єврейських погромів у більшості міст РП і т.д. так, багато в чому це варварство з сучасного погляду, але в порівнянні з козацтвом РП - це зразок ладу й цивілізованости, цими самими козаками зруйнований.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Вадько

Цитата: Nekto от ноября 13, 2011, 21:26
Цитата: Вадько от ноября 13, 2011, 17:18
е напогана така книга Петра Ткачэнки "Кубанський говор".

Вона е в Интэрнэти чы йийи нэ иснуе?

П.Н. Ткаченко. "Кубанский говор" http://files.mail.ru/U44BBG

Вадько

Цитата: DarkMax2 от ноября  3, 2011, 11:35
Хм, пано́ве куба́нці, а чому́ у бі́льшості з вас таке́ негати́вне ста́влення до Украї́ни?

Бильш ото пышыть таке:

Цитата: DarkMax2 от ноября 13, 2011, 17:20
діалект, що тут скажеш. авжеж легко.

Цитата: DarkMax2 от ноября  7, 2011, 15:11
Здається мені, що зараз таких балакучих у селі кубанському днем з вогнем не знайдеш.

... и тоди будуть дужэ позитивны "ста́влення".
:yes:

DarkMax2

Так, листаю книгу... пока все примеры чуть ли не на литературном украинском. Я на 50х страницах.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Так, пролистал :) Сябры доставили :) Не ожидал белорусского слова :) Вердикт: украинский с диалектизмами. На Западной Украине тоже такой словарик можно сварганить.
Потом еще почитаю - подробнее и без спешки.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Цитата: Вадько от ноября 14, 2011, 10:28
Цитата: DarkMax2 от ноября  3, 2011, 11:35
Хм, пано́ве куба́нці, а чому́ у бі́льшості з вас таке́ негати́вне ста́влення до Украї́ни?

Бильш ото пышыть таке:

Цитата: DarkMax2 от ноября 13, 2011, 17:20
діалект, що тут скажеш. авжеж легко.

Цитата: DarkMax2 от ноября  7, 2011, 15:11
Здається мені, що зараз таких балакучих у селі кубанському днем з вогнем не знайдеш.

... и тоди будуть дужэ позитивны "ста́влення".
:yes:
Те що русифікація Кубані пов'язана зі ставленням до українців ясно, проте якось Ви дивно це зв'язали через мої слова.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Віконниці
Віл
Вінок
... тощо :)

Чим відрізняється українська від балачки? Купкою слів? Така купка відрізняє слобожанську від галицької, проте це все українська.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

стэпняк

Цитата: DarkMax2 от ноября 14, 2011, 10:50
Так, пролистал :) Сябры доставили :) Не ожидал белорусского слова :) Вердикт: украинский с диалектизмами. На Западной Украине тоже такой словарик можно сварганить.
Потом еще почитаю - подробнее и без спешки.

Нэ знаю звидкыль його Ткачэнко узяв, я чув тилькы в варианти Шабры, шабэр.

Віконниці
Віл
Вінок
... тощо

Чим відрізняється українська від балачки? Купкою слів? Така купка відрізняє слобожанську від галицької, проте це все українська.


Само собою шо балачка найблыжэ до вкраинського особлыво южных диалэктив. А в Росии говорять шо цэ диалэкт руського, з вэлыкым додатком вкраинського. На Кубани ж вси щитають йии своим мисцным кубанськым языком, цэ и моя думка.

DarkMax2

Цитата: стэпняк от ноября 14, 2011, 11:52
Само собою шо балачка найблыжэ до вкраинського особлыво южных диалэктив. А в Росии говорять шо цэ диалэкт руського, з вэлыкым додатком вкраинського. На Кубани ж вси щитають йии своим мисцным кубанськым языком, цэ и моя думка.
Мова це не лише слова, але фонетика, граматика, тощо.
А стосовно слів: ось Вам http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Хочу наступного літа з'їздити до Кубані. Подивитися на власні очі що там і як.
Які там є цікаві місця?
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Conservator

Цитата: DarkMax2 от ноября 14, 2011, 12:18
Хочу наступного літа з'їздити до Кубані. Подивитися на власні очі що там і як.
Які там є цікаві місця?

Адигея.

Розкажіть адигам про пляни розширення кордонів України на схід :) А тоді рез-тами поділитесь :)

просто цікаво, чи живим випустять... ;)
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

DarkMax2

Цитата: Conservator от ноября 14, 2011, 12:21
Цитата: DarkMax2 от ноября 14, 2011, 12:18
Хочу наступного літа з'їздити до Кубані. Подивитися на власні очі що там і як.
Які там є цікаві місця?

Адигея.

Розкажіть адигам про пляни розширення кордонів України на схід :) А тоді рез-тами поділитесь :)
Адигея - це окрема республіка. До неї у мене немає претензій.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Абабурыться - Обуриться, обуритись, обуритися  (тут зайвий префікс "обі-").
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Conservator

Цитата: DarkMax2 от ноября 14, 2011, 12:31
Адигея - це окрема республіка. До неї у мене немає претензій.

а до здійснення Рос. імперією за допомогою розселення козаків геноциду місцевого нас-ня, спорідненого з абхазами та адигами (від якого і є тепер, що рештки адигів), є?
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

DarkMax2

Цитата: Conservator от ноября 14, 2011, 12:33
Цитата: DarkMax2 от ноября 14, 2011, 12:31
Адигея - це окрема республіка. До неї у мене немає претензій.

а до здійснення Рос. імперією за допомогою розселення козаків геноциду місцевого нас-ня, спорідненого з абхазами та адигами (від якого і є тепер, що рештки адигів), є?
Я можу когось воскресити?  :???
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Conservator

Цитата: DarkMax2 от ноября 14, 2011, 12:35
Я можу когось воскресити?  :???

можете не солідаризуватися зі злочинами минулого чи не використовувати їх у власних цілях.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

DarkMax2

Цитата: Conservator от ноября 14, 2011, 12:36
Цитата: DarkMax2 от ноября 14, 2011, 12:35
Я можу когось воскресити?  :???

можете не солідаризуватися зі злочинами минулого чи не використовувати їх у власних цілях.
знову Ви зі своїм козакофобством  :fp:
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Вадько

Цитата: DarkMax2 от ноября 14, 2011, 12:31
Адигея - це окрема республіка. До неї у мене немає претензій.
А до кого в вас на Кубани прэтэнзии?
Адыгея - цэ исторычны Майкопский, Лабинский, Катэринодарськый (частично)  отделы историчнои Кубанськои области.

Conservator

Цитата: Вадько от ноября 14, 2011, 12:53
Адыгея - цэ исторычны Майкопский, Лабинский, Катэринодарськый (частично)  отделы историчнои Кубанськои области.

ага, типу до приходу туди пізніших кубанських козаків адиги з черкесами і в инших районах Кубані не жили, ну-ну...
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр