Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Українська мова

Автор Feruza, октября 20, 2011, 12:17

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

DarkMax2

Цитата: engelseziekte от февраля 18, 2014, 12:30
Цитата: DarkMax2 от февраля 18, 2014, 12:25Де нема?
Ну ось, бачите, у Львівській, Одеській, Хмельницькій щонайменше.
А у вас є? Ця ідентифікація навколо Харкова сформована? У вас, здається, єдина область, де в облцентрі проживає більше половини населення, якщо не враховувати Київ.
Так ми ж серце Слобожанщини :) Авжеж, сформована ідентифікація.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

From_Odessa

Ага, я правий був в своїх думках про Харкивщіну )

engelseziekte

Цитата: DarkMax2 от февраля 18, 2014, 13:56Авжеж, сформована ідентифікація.
Так навколо Харкова сформована чи навколо області? Взагалі наскільки Харків і область автономні одне від одного і т.д.?

DarkMax2

Цитата: engelseziekte от февраля 18, 2014, 14:22
Цитата: DarkMax2 от февраля 18, 2014, 13:56Авжеж, сформована ідентифікація.
Так навколо Харкова сформована чи навколо області? Взагалі наскільки Харків і область автономні одне від одного і т.д.?
Харківська область дуже централізована. А щодо першого питання: не розумію протиставлення.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

alant

Цитата: DarkMax2 от февраля 18, 2014, 14:39
Харківська область дуже централізована.
Депутати Харківської облради - меншканці Харкова, скільки з них працювали за межамі міста?
Я уж про себя молчу

engelseziekte

Цитата: DarkMax2 от февраля 18, 2014, 14:39А щодо першого питання: не розумію протиставлення.
Ну ось для мене більш-менш очевидно, що харківчани про себе говорять як про харківчан, а не жителів Харківської області (виправте мене, якщо це не так).
А щодо того, як жителі області можуть асоціювати себе не з областю, а з її центром:
Цитата: From_Odessa от февраля 18, 2014, 11:50Деяки люди з області можуть називати себе одеситами, але то ідентифікація по місту, а не по регіону.
У нас такого просто не може бути, бо Ужгород якось не сприймається як пуп Закарпаття. Зрештою, в ньому навіть 10% населення області не проживає.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Lodur

Цитата: From_Odessa от февраля 18, 2014, 11:50Ну й ще є Крим. Не знаю, яка ситуація там, чи є кримська (не кримсько-татарська) ідентифікація.
Не знаю, як зараз, а за радянськi часи була.
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

Drundia

Цитата: From_Odessa от февраля 18, 2014, 09:23
Так, Рокі там каже, що розділ цей не дуже активний, тому треба сюди писати ) До того ж я хочу частіше практикувати українську, захотілося останнім часом :)
Це що, такий «синдром українського еміґранта»? Удома — ні, а як поїхали — то тягне до солов'їної.

From_Odessa

Цитата: Drundia от февраля 18, 2014, 22:54
Це що, такий «синдром українського еміґранта»? Удома — ні, а як поїхали — то тягне до солов'їної.
Ні. Мені просто хочеться практикувати. А ситуація не змінилась - середовище таке, як й було, поза мережею.

Pawlo

Цитата: engelseziekte от февраля 18, 2014, 11:41
Закарпаття як культурний регіон ідеально співпало з межами області,

ви шо? а мармаронщина а лемковина?





Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

engelseziekte

Цитата: Pawlo от февраля 19, 2014, 11:04ви шо? а мармаронщина а лемковина?
Вони не входять у закарпатський культурний регіон. 99% закарпатців взагалі не підозрює про наявність русинських сіл за румунським чи словацьким кордонами, яка тут може бути спільність?

LUTS

Цитата: engelseziekte от февраля 19, 2014, 15:32
Цитата: Pawlo от февраля 19, 2014, 11:04ви шо? а мармаронщина а лемковина?
Вони не входять у закарпатський культурний регіон. 99% закарпатців взагалі не підозрює про наявність русинських сіл за румунським чи словацьким кордонами, яка тут може бути спільність?
На Мармарощині ж гуцули, а не русини. Чи є і русини?
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

engelseziekte

Цитата: LUTS от февраля 19, 2014, 16:36На Мармарощині ж гуцули, а не русини. Чи є і русини?
На Мараморощині взагалі гуцули в маленькій меншості. Павло говорив конкретно про румунську частину — там теж не гуцули проживають.

LUTS

Цитата: engelseziekte от февраля 19, 2014, 19:40
Цитата: LUTS от февраля 19, 2014, 16:36На Мармарощині ж гуцули, а не русини. Чи є і русини?
На Мараморощині взагалі гуцули в маленькій меншості. Павло говорив конкретно про румунську частину — там теж не гуцули проживають.
В меншості серед інших? Це я знаю.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

engelseziekte

Цитата: LUTS от февраля 19, 2014, 20:02В меншості серед інших? Це я знаю.
Мараморощина взагалі велика, тим більше в порівнянні з невеликим ареалом гуцулів на Закарпатті (~24 села за Чорною Тисою, крайній схід області).

Pawlo

Цитата: LUTS от февраля 19, 2014, 16:36
Цитата: engelseziekte от февраля 19, 2014, 15:32
Цитата: Pawlo от февраля 19, 2014, 11:04ви шо? а мармаронщина а лемковина?
Вони не входять у закарпатський культурний регіон. 99% закарпатців взагалі не підозрює про наявність русинських сіл за румунським чи словацьким кордонами, яка тут може бути спільність?
На Мармарощині ж гуцули, а не русини. Чи є і русини?
ну етнічно гуцули теж відносяться до русинського субетносу але оскіки серед гуцулів навіть не виника зараз питання про якусь окрему неукраїнську ідентичность то як праивло русинами називають не всіх представників русинського субетносу а тіки тих серед яких окрім української також присутня і альтерантивна окрема ідентичність
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Pawlo

Цитата: engelseziekte от февраля 19, 2014, 15:32
Цитата: Pawlo от февраля 19, 2014, 11:04ви шо? а мармаронщина а лемковина?
Вони не входять у закарпатський культурний регіон. 99% закарпатців взагалі не підозрює про наявність русинських сіл за румунським чи словацьким кордонами, яка тут може бути спільність?
ну це мабуть зараз через кордон зв1язки слабкі а були б усі в в складі одної країни думаю уявляення про спільність було б сильніш
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Lodur

Цитата: тамара35 от декабря 10, 2014, 10:44Сучасні українські автори публікуються тут: http://www.dnipro-ukr.com.ua
Проза та поезія, драма, інтерв'ю з відомими драматургами, режисерами і акторами, критика та творчість найкращих митців світової літератури – все це знайдеться на сторінках журналу «ДНІПРО».
Взагалі-то, це реклама. Для таких об'яв є окремий розділ форуму: http://lingvoforum.net/index.php/board,27.0.html
І там вже існує тема про цей журнал: Журнал "Дніпро"
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

orklyn

Цитата: engelseziekte от февраля 18, 2014, 14:53
У нас такого просто не може бути, бо Ужгород якось не сприймається як пуп Закарпаття. Зрештою, в ньому навіть 10% населення області не проживає.
Як то не пуп? Хіба єпископську резиденцію перенесли до Пацканьового?

Бекзод джан

Доброго дня!
Я хочу розмовляти українською мовою. але ще знаю дуже невелико
دونیا  بڑی رفتار سے بدل رہی ہے

Sirko

Цитата: Бекзод джан от июля 15, 2016, 09:28
Доброго дня!
Я хочу розмовляти українською мовою. але ще знаю дуже невелико
невелико - це з нємнога?  :)

Python

Цитата: Бекзод джан от июля 15, 2016, 09:28
Доброго дня!
Я хочу розмовляти українською мовою. але ще знаю дуже невелико небагато
Невелико — так не кажуть
Невеликий = той, що має невеликий (малий) розмір
Небагато = невелика кількість, мало
Небагатий = бідний :)
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Lodur

8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

Бекзод джан

Цитата: Sirko от июля 15, 2016, 23:06
Цитата: Бекзод джан от июля 15, 2016, 09:28
Доброго дня!
Я хочу розмовляти українською мовою. але ще знаю дуже невелико
невелико - це з нємнога?  :)
Так))
دونیا  بڑی رفتار سے بدل رہی ہے

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр