Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Magyarul

Автор SS, ноября 6, 2005, 18:16

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

DeSha

Цитата: autolyk от декабря  3, 2010, 20:15
Поговорка такая есть, «обсуждали уже не раз». Я намекнул, что Lei Ming Xia опять давно не давал уроков венгерского.
ezt nem tudtam :)

magyarul beszéljünk :yes:

Teknosbeka

Цитата: autolyk от декабря  3, 2010, 20:15
Поговорка такая есть, «обсуждали уже не раз».
Nagyon érdekes! Én sem ismertem.

És ki tudja, mikor "kéne"  kell használni, és mikor "kell"? A múlt időben "kéne"?
Vagy az "illik"-hoz közelebb?

autolyk

Цитата: Teknosbeka от декабря  3, 2010, 22:36
És ki tudja, mikor "kéne"  kell használni, és mikor "kell"?
Ha nem felejtettem el, "kell mennem" azt jelenti «мне надо идти», de "kéne mennem" azt jelenti «а не пойти ли мне».
Атэц Әүүәл not welcome in this topic

winter cat

Szia Ukrajnából! :)
Érdekesen, vannak-e itt az orosz nyelvű emberek, akik folyékonyan beszélnek magyarul. Mennyi idő alatt tanultatok meg ezt a nyelvet?

+380977874633

Ой, да можно добавить?

Интересная бесида.  :))) От я например вольно говорю на венгерском - так, как и на украинском и русськом - но помочь Вам трудно с какими-то правилами, потому-что у меня это всё инстинктивно и безощыбочно. Языки нужно прочуствовать а не только выучить.

Например некоторые города вообше говорятся с буквой "Т", например Pécs = Pécsett. Так и Győr может быть Győrött.

+380977874633

"kell mennem" azt jelenti «мне надо идти», de "kéne mennem" azt jelenti «а не пойти ли мне».

Ну от:

"kell mennem" = мне нужно илти.
"kéne mennem" = мне "бы" пойти.

kéne складывается с kell + ene (-na, -ne, -ana, -ene = условно, бы) от сюда: kellene.
"kéne" - это просто народный вариант от "kellene"

Например: он бы пошёл = ő elmenne. То есть "el" - прочь, "men" - от слова megy, и "-ne" - бы.

winter cat

Да, вы правы. Язык надо именно чувствовать. Но не всех есть возможность общаться с носителями, как у вас. Вы как и за сколько времени освоили язык?

winter cat

Úgy tudjátok, hogy jobban a nyelvet érezni nagyon fontosan hallni beszélőit.  :yes: Ha nincs olyan lehetőség, akkor lehet hallgatni dalokat ezen a nyelven. Azért nekem van a kérdésem: milyen jó magyar nyelvű zenéket ismertek? Egyelőre Fresh-t hallgatottam, csinos lányok.  ;up: Szintén nekem tetszik Unique és Desperado daljai. De valamit még szeretnék hallgatni.  :)

tanultorosz

A Neoton Familia együttese http://mpleer.ru/?sea=Neoton Familia  világhírű volt valaha. Oroszországon is. ABBA magyarul.
проверять гармонией

Poirot

"Из-за плохой видимости через тепловизор прицела я увидел на расстоянии около 250 метров силуэт парнокопытного, внешне похожего на крупного кабана."

winter cat

Цитата: tanultorosz от мая  7, 2011, 00:15
A Neoton Familia együttese http://mpleer.ru/?sea=Neoton Familia  világhírű volt valaha. Oroszországon is. ABBA magyarul.
Köszönöm szépen a figyelmedet, mivel már azt gondoltam, hogy csupán magammal beszélek.  :) Majd hallgatom ezt a nagyon dallamosan hangzó zenét.

PS: Oroszországban szólnak, de Magyarországon, Budapesten. Más országok és városai számára csak -ben/-ben használnak.

autolyk

PPS: A nevek a magyar városok m-re, n-re, ny-re, j-re, i-re végződik is.
Атэц Әүүәл not welcome in this topic

tanultorosz

проверять гармонией

winter cat

Цитата: tanultorosz от мая  7, 2011, 11:54
Цитата: winter cat от мая  7, 2011, 01:01
Oroszországban szólnak

Köszönöm! Csak tanulok magyarul.
Mióta tanulsz és hogyan?  :) A múlt évtől kezdve tanulok Szíj Enikő magyar nyelvkönyve segítségével. Szóval még nem nagyon jól ismerem a nyelvet, sőt a szótárral, mert Kijevben élek és itt senkivel beszélnem e gyönyörű gazdag nyelven  :donno:, úgyhogy egyelőre nem fejezem ki magamat folyékonyan.  :(

tanultorosz

Tanulok sokaig, de nem rendszeresen. Nagyon érdekes és mulatságos van a nyelv. Szíj Enikőt olvastam is, de könyvtári volt a tankönyv, adnom kellett vissza. Élek Magnitogorszkban. Ugyancsak egy magyart sem láttom a városomban. Ezért rosszul beszélek magyarul, de ici-picit fordítok magyarról oroszra. Írom a magyar fejedelmek és királyok életrajzait az orosznyelvű Wikipédiába. Nemrégen egy szócikkot az "István, a király"-névű rockoperáról írtom is be. Nagyon szép a zenemű.
проверять гармонией

winter cat

Úgy tudjátok, hogy Mark Twain nagyon nem kedvelt a német nyelvet, ami vele jegyzeteiben neveztette rendszertelennek, bonyolultnak és legmegtanulhatatlanabbnak. Nem tudom miért, minthogy nem tanultam németül, de érdekesen mit szólt volna a magyarról.  :)
Miért szerintetek a magyar nem olyan népszerű a külföldiek között, mint például az olasz vagy a német?  :???

tanultorosz

Извините, что пишу по-русски. Нет времени на поиски венгерского алфавита. Перевёл фразу с венгерского через онлайн-переводчик. До сих пор в шоке.

Оригинал:

IV. László, Kun László (1262. – Körösszeg, 1290. július 10.) Árpád-házból származó magyar király. Az 1272. szeptember 3. előtti koronázásától haláláig uralkodott. Apja V. István magyar király, anyja Erzsébet kun hercegnő volt. Kun László saját magát III. Lászlónak nevezte okleveleiben, mivel nem vette számba Imre király fiát.

Перевод:

IV. Ласло Ласло Кун (1262nd - Круг Сум, 1290-м 10 июля) из дома Арпада, короля Венгрии. 1272-м 3 сентября существовавшей до коронации его смерти. Sun, отец Стивен Кинг  Венгрии, мать принцессы Елизаветы кун. Кун Ласло III сам. Ласло называемые дипломы, потому что не посмотрел на сына царя, Имре.

Попробовал убрать из оригинала лишние точки. Получилось лучше:

Кун Ласло Ласло IV (1262 - Круг Сумма, 10 июля 1290). Арпад король Венгрии с околоплодником. 3 сентября 1272 до коронации его смерти он правил. Солнца отца Стефана, короля Венгрии, мать принцессы Елизаветы кун. Кун Ласло Ласло III называл себя дипломы, потому что не посмотрел на сына царя, Имре.

Так и не понял, откуда взялось солнце (sun)?
проверять гармонией

tanultorosz

И ещё один перл от онлайн-переводчика:

A gyilkosság közelebbi oka ismeretlen, és nem alaptalan a gyanú, hogy a közeli várúr, Borsa Kopasz részes volt a gyilkosságban.

Перевод:

Ближе убийства неизвестна, и подозрения не лишены оснований, что близко várúr, перец Лысый был вовлечен в убийство.
проверять гармонией


Драгана



winter cat

Цитата: DeSha от октября 31, 2011, 19:54
!!!
LURAGYAMKNŰJLÉSZEB
:???
Sajnos, nem tanultam még az ómagyar rovásírást és egyelőre nem tudok megérteni mi lehet leírva.  :donno:

DeSha

Цитата: winter cat от ноября  1, 2011, 11:56
Sajnos, nem tanultam még az ómagyar rovásírást és egyelőre nem tudok megérteni mi lehet leírva.
"Beszéljünk magyarul" ::)

winter cat

Nos, társalogjunk persze. Meg szeretném tudni, hogy mi volt megírva azon általad küldött most láthatatlan rovásírásban?

DeSha

Цитата: winter cat от декабря 21, 2011, 11:00
Meg szeretném tudni, hogy mi volt megírva azon általad küldött most láthatatlan rovásírásban?

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр