Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Ударение в слове "гарбуз"

Автор Awwal12, апреля 28, 2011, 09:22

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

SIVERION

Алмас, почути у піснях можна що завгодно:   вОда, бджОла, дівчИна/дівчинА
There is no conversation more boring than the one where everybody agrees (Michel de Montaigne) ;[пол:мужской]

Conservator

Цитата: SIVERION от мая 28, 2012, 20:32
вОда, бджОла, дівчИна/дівчинА

нормальні наголоси в багатьох говорах же. про сто що в СУЛМ унормувався не такий
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

SIVERION

Соnsеrvаtor , тютЮн, кавУн, скакУн, жупАн, горЮн, горІх, бобЕр, ведмІдь,орЕл, казАн, водА, хоча є сОкіл, сОнях, сОда, мОда, але я колись рахував і виходило що  слів з наголосом на другу голосну набагато більше ніж на першу
There is no conversation more boring than the one where everybody agrees (Michel de Montaigne) ;[пол:мужской]

Conservator

Цитата: SIVERION от мая 28, 2012, 21:05
сОда, мОда,

це запозичення, вони випадають із ряду.

більше, звісно, але передусім у південно-східних та північно-східних діялектах і, звісно, у СУЛМ.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Алмас

Горлянкою у нас теж називають зілля (горло полощуть - "ангіну як рукою зніме" - брехня, перевірено), але не живучку, а ту, що по-рос. "черноголовка", дуже подібна, з тієї ж родини Губоцвітних.
Хто до нас з томагавком прийде, той од томагавка й томагавкнеться..(Кубанська приказка).

Харьковчанин

Ударение в слове "гарбуз"
Как харьковчанин заявляю, что слово "гарбуз" в значении "арбуз" не используется (хотя от единичных случаев никто не застрахован). Я говоря по-русски использую слово "гарбуз" - сказать "тыква" язык не поворачивается (точно также и свекла - говорю буряк). Арбуз - 50/50 могу сказать арбуз, могу - кавун. То что слышу вокруг примерно соответствуют вышенаписаному.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр