Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Христос воскрес!

Автор дуге, апреля 23, 2011, 18:30

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

дуге

Шановні Форумчани !!! В переддень Великодня , у мене є питання ... Як буде на латині  - Христос Воскрес ! ... Во Істину Воскрес !
( Мене цікавить саме ця форма привітання ... мабуть існують регіони , де ціж слова мають іншу форму написання і звучання ).
                         З повагою і найщирішими побажаннями з нагоди Великодня !
                                                         Дякую.

agrammatos

Якби ви вчились так, як треба,
То й мудрість би була своя.
/ Тарас Шевченко/

дуге

З Святом Вас ! Вдячний за відповідь ... Єдине , по цій темі ... - закінчення '' е '' при перекладі якесь значення має , чи просто випадає ? І написання '' воістину '' - ( я зустрічаю '' во істину '' ) -значить і переклад можливий інший. Чи українсько-російський варіант загальновживаний.?
( ну , в вкладення , як завжди я не можу відкрити -буду вчитись ).

andrewsiak

Цитата: дуге от апреля 23, 2011, 19:51
З Святом Вас ! Вдячний за відповідь ... Єдине , по цій темі ... - закінчення '' е '' при перекладі якесь значення має , чи просто випадає ? І написання '' воістину '' - ( я зустрічаю '' во істину '' ) -значить і переклад можливий інший. Чи українсько-російський варіант загальновживаний.?
( ну , в вкладення , як завжди я не можу відкрити -буду вчитись ).

Закінчення - це закінчення аориста, тобто доконаного минулого часу. "Воистину" означає "насправді, в дійсності, дійсно"
той ще ся не вродив, щоб усім догодив.

дуге

Дякую за відповідь ! Чому у мене виникло питання ?
Як на мою думку ... Воскрес - теперішній час ; Воскресе - майбутній час ( чи я помиляюсь ? )
Якщо так , тоді і закінчення малиб бути різні. - Це останнє запитання ... більше тривожити не буду.
                             Усіх із Світлим Христовим Святом !!!


andrewsiak

Цитата: дуге от апреля 23, 2011, 20:46
Дякую за відповідь ! Чому у мене виникло питання ?
Як на мою думку ... Воскрес - теперішній час ; Воскресе - майбутній час ( чи я помиляюсь ? )
Якщо так , тоді і закінчення малиб бути різні. - Це останнє запитання ... більше тривожити не буду.
                             Усіх із Світлим Христовим Святом !!!

І те, і те - минулий час. Ви подумайте: як може бути майбутній час, якщо вітаються вже після того, як він воскрес (тобто у минулому)???
той ще ся не вродив, щоб усім догодив.

дуге

Дійсно! Вірно ! Зрозумів... З віком повільніше доходить . Крапка.
Всім вдячний за допомогу.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр