Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Шаблони словозмін

Автор Sirko, апреля 11, 2011, 10:29

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Sirko

Поділ іменників на відміни і групи, прикметників на групи і дієслів на способи і дієвідміни, поданий у чинному правописі, взагалі не дозволяє здійснювати правильну словозміну. Трохи краще з цим справа у статті про українську граматику у Вікіпедії, в частині, яка стосується іменників і прикметників.
Як мені видається, найбільш розробленою є система шаблонів словозмін, основана на концепції Залізняка А.А. і пристосована до української мови, яка використовується у Вікісловнику. Але вона там має певні особливості:
ЦитироватьОсобенности по сравнению со словарем Зализняка:
для возвратных глаголов заведены отдельные шаблоны, хотя тип спряжения указан, как у ААЗ
для гл. совершенного и несовершенного вида сделаны раздельные системы шаблонов, хотя тип спряжения везде указывается, как у ААЗ.

Де можна знайти шаблони словозмін українських дієслів без "покращень" у вигляді розділення на зворотні/незворотні та доконані/недоконані дієслова? Чи, хоча б, оригінальні шаблони до словника Залізняка?

Drundia

В Українському мовно-інформаційному фонді розробили понад 2000 парадигматичних класів для всіх відмінюваних повнозначних частин мови...

Sirko

Цитата: Drundia от апреля 11, 2011, 20:27
В Українському мовно-інформаційному фонді розробили понад 2000 парадигматичних класів для всіх відмінюваних повнозначних частин мови...

А де на них можна подивитися? На його сайті парадигм я не знайшов... А "Словники України 3.0" так само розділює зворотні/незворотні і доконані/недоконані дієслова...

Чи, з огляду на те, що
ЦитироватьВид включає декілька підкатегорій, так званих родів дії, що виражають відтінки значень результативності (ви́ходити, достоятися), фази (побігти, відгриміти), кількості (блиснути, постукувати), інтенсивності (начитатися, наспівувати, попонагинатися). Загалом в українській мові виділяють близько двох десятків родів дії, кожен з яких включає дієслова або доконаного, або недоконаного виду. Майже всі дієслова утворюють видові пари, але регулярних протиставлень за родом дії у рамках будь-якого лексичного значення утворити не можна, тому він не вважаються граматичною категорією.
генерування усіх похідних форм дієслова є неможливим?

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр