Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Галичина, Галатия, Галисия...

Автор Любитель, октября 12, 2005, 17:35

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Nekto

Один черт расказывал, что вроде бойки обижаются, когда их так называют, предпочитают "верховинці"... :) А прозвище их вроде от "бойи" - да... Не уверен... 8-)

Bhudh

Цитата: "Nekto" от Один черт расказывал
[flood]Э-э-э, прошу прощения, после какого стакана?..[/flood]
Пиши, что думаешь, но думай, что пишешь.
MONEŌ ERGŌ MANEŌ.
Waheeba dokin ʔebi naha.
«каждый пост в интернете имеет коэффициент бреда» © Невский чукчо

Nekto

Цитата: Iskandar от октября 13, 2005, 14:28
Не знаю, как насчет последних, но Галичина здесь совершенно ни при чем.

По Трубачеву О.Н. при чем. А галка-палка - то народная этимология...

Kostobok

IamRORY
відповідаю по порядку
що іраномовних Боїсків сватають на предків бойків я взяв з однієї статті про бойків
яку зможу віднайти
данський хроніст 12 ст. Саксон Граматик  називає Боя сином jдіна від рутенської королеви Рінди і сам Бой король рутенів ТОБТО РУСИНІВ теж можу дати посилання
аякже вас забув спитати якщо хочете відміряю цю відстань вашою або ж своєю кровію
дільняк зальойданий теж мені вшехукраїнець
я як бойко заставляю рахуватися з собою на відстані яку сам визначу
Отак

IamRORY

Цитата: Kostobok от апреля 14, 2009, 18:00
що іраномовних Боїсків сватають на предків бойків я взяв з однієї статті про бойків
яку зможу віднайти
Ну так віднайдіть.

Цитата: Kostobok от апреля 14, 2009, 18:00
данський хроніст 12 ст. Саксон Граматик  називає Боя сином jдіна від рутенської королеви Рінди і сам Бой король рутенів ТОБТО РУСИНІВ теж можу дати посилання
Авжеж, дайте.

Цитата: Kostobok от апреля 14, 2009, 18:00
аякже вас забув спитати якщо хочете відміряю цю відстань вашою або ж своєю кровію
дільняк зальойданий теж мені вшехукраїнець
:uzhos:

Цитата: Kostobok от апреля 14, 2009, 18:00
я як бойко заставляю рахуватися з собою на відстані яку сам визначу
Отак
:'(



Kostobok

IamRORY
Ось маєш витяг про боїсків. Першим про це написав Багринець у 1892р.
Более научно обоснованными гипотезами являются так называемые - «кельтская» и «скифская». И. Вагилевич (Wahilewic, 1841), Я. Головацкий (1884), О. Партицкий (1894) и их последователи выводили название бойки от кельтского племени бойев (бонов), живших в VI в. до н.э. - I в.н.э. на обширной территории Австрии, Чехии (отсюда Богемия), Германии, и, как полагали сторонники данной гипотезы, Бойковщины. В.М. Багринец, напротив, считал предками бойков скифское племя боисков, кочевавших в степях и лесостепях Поднестровья (1892). Несмотря на позитивные моменты перечисленных гипотез (опиравшихся на данные не только лингвистики, но и историографии), они остаются на уровне домыслов, так как современная историография, археология и лингвистика не подтверждают факт проживания бойев или боисков на рассматриваемой территории. Кроме того, приход сюда славян состоялся гораздо позднее чем разгром бойев и уход боисков (I в.н.э.) (Худаш, 1995).
а тепер посилання
http://planetadisser.com/see/dis_203115.html
З іншого про боїсків відомо з Йордана, що вони жили в Скитії біля моря і були підкоренені готським королем Германаріхом
Всех скифов, забранных еще при вступлении, они принесли в жертву победе, а остальных, покоренных, подчинили себе. Лишь только они перешли громадное озеро, то — подобные некоему урагану племен — захватили там алпидзуров, алцилдзуров, итимаров, тункарсов и боисков 387, сидевших на побережье этой самой Скифии. Аланов , хотя и равных им в бою, но отличных от них [общей] человечностью, образом жизни и наружным видом, они также подчинили себе, обессилив частыми стычками. Когда геты увидели этот воинствующий род — преследователя множества племен, они испугались и стали рассуждать со своим королем, как бы уйти от такого врага. Германарих, король готов хотя, как мы сообщили выше, и был победителем многих племен, призадумался, однако, с приходом гуннов.
ось посилання на статтю Германарих
http://ru.wikipedia.org/wiki/Германарих
Щодо Боя то згодом я викладу кацапський переклад того уривка Саксона Граматика, де він пронього згадує.

IamRORY

Шановний Костобоку, Вам відомо про таке явище, як міфологія? Так ось, усе, що Ви навели, належить до сучасної міфології, яка зумовлена міркуваннями історичного та соціального престижу. Які боїски у Карпатах, який, у біса, бог Один, га? Є нормальне пояснення походження назви "бойки", але воно настільки приземлене, що ну аж ніяк не підходить до ідеї самостійного бойківського народу із славетними предками: це звичайнісеньке прізвисько від виразу "бо є". Так само за особливостями своєї мови названі лемки (лемчаки, лемаки), лишаки, йони тощо.

Kostobok

IamRORY
з вашого боку я не почув жодного тверезого зауваження
яке відношення до сучасної мітології має писанина про Боя дана Саксона Граматика, що помер 1216 р.
я не казав що боїски були у Карпатах, а що їх сватають на ту роль і показав хто - Багринець.
а щодо іраномовності боїсків то варто знати що 1-3 ст. між Тисою і Дунаєм жили сарматські племена язигів і вони сюди дісталися через карпатські перевали бо Дакія до 272 р. загороджувала шлях долиною Дунаю, зокрема яблунецький він же татарський, яким на Угорщину нападали і печеніги і половці і монголо-татари.
Біля згаданого перевалу є цікавий гідронім Салатрук яикй відповідає поширеному царському імені серед іранців Санатрук (його носив один парфянський, три вірменські та кілька східноіранських царів і цар Хатри).
Крім цього літописні хорвати були спочатку іраномовним племенем що визнаноно багатьма істориками і у Галичині є чимало хорватських топонімів та сарматських поховань (у її східній частині).
Ваше нормальне пояснення нашого єтноніма тупе і безглузде. Все пішло від ідйота Верхратського, якому ще Іван Франко (етнічний бойко що написав свої перші твори нашов мовов) слушно закидав йому абсурдність цього твердження БОЙЄ у розумінні ТАК. Мій батько з Рожнїтівського а мати з Скільського тобто східна і центральна частина  північнокарпатської УКРАЇНИ БОЙКІВ. І ні вони ні мої рідні не бойкають. Бойкання носить дуже локальний характер ( наприклад хлопця з Ільника дражнили і кпинили з нього у сусідньому селі, яке теж є бойківське можу дати посилання) і не може бути предметом передражнювання між бойками та лемками, оскільки бойкання як зазначали фахівці більше властиве бойкам, що межуютьз гуцулами. А гуцули що також гуцкають? Де здоровий глузд. Неможна заперечувати що бойко людське імя , бо син болгарського комуняки Димитрова називається Бойко. Вно дуже поширене серед балканських словян , як колись так і тепер.
Лемки від лем,  а Степана Худаша читали власне імя Лем теж засвідчено в історичних джерелах, як і кельти лемовії, жили поблизу Татр. а може  не знаєте що існувало словянське племя Лемузи (Лемуси) в середньовічній Чехії, що їх також дражнили їх сусіди??? Передразнювання присутнє передусім у словаків, це вони понадавали призвіськ через мовні особливості як своїм етнографічним групам так і сусіднім з ними українським польським моравським. Словаки навіть вигорлятських бойків прозивають пуйденяками, але ті у себе у Словаччині.
Порада моя вам проста не йдіть за штампами кацапсько-совітської етнографії бо вона тупа. Приклад щодо бойків раданські вчені вперто відкидали факти присутності нашого племені у лівобережжі верхнього Сяну, а поляки завжди писали що ми там були, бо потім нас під час АКЦІЇ ВІСЛА виселили кацапи і браття-українські яничари. ОСЬ ПРО ЦЕ ДРУГА ЧАСТИНА СПІВАНКИ
ВОНИ НАС ВИВОЗЯТЬ І Д ДНІПРУ НА МЛАКИ
НАШУ РІДНУ ЗЕМЛЮ ВІДДАЮТЬ ПОЛЯКАМ
А вже про існування словацьких бойків і радянські вчені взагалі ні пари з вуст, ще й зробили бойків Перечинського району лемками. Нонсенс українське населення словаки до Лаборця у Словачиині це бойки, а позаду них анклав лемків у басейнах Туррї та Лютої. Треба ж було якось виправдатися що віддали українські землі до Остурні в Татрах, і коштом бойківського безперервного масиву засвідчити присутність лемків в радаській Україні. Трикляті собірателі рускіх земель.

IamRORY

Костобоку! Терміни тупість і безглуздість залиште собі. Вам хочеться фантастики - будь ласка. Подальше спілкування з Вами припиняю як безнадійне.

UWWRM

IamRORY
Я дуже тішуся до дійняв таки своїми доказами
Звичайно якщо макітра не варить та вам варто стулити писок
бо нічого з етнографії мого племені ви не знаєте крім заяложених радянських постулатів про бойків
затямте раз і назавжди бойки не бойкають, але битися вміют файно остання війна це яскраво довела ми трималися проти вас східняків та кацапів до початку 1960-х рр. Я вірю відродження України піде саме з наших теренів, а не з козацьких степів. Недаремно у нашій мові слово покозачитися означає люто посварититися з кимось або через щось.
Фантазер саме ви і то недійдавий, нездалий та пинявий.

Kostobok

amRORY
Я дуже тішуся до дійняв таки своїми доказами
Звичайно якщо макітра не варить та вам варто стулити писок
бо нічого з етнографії мого племені ви не знаєте крім заяложених радянських постулатів про бойків
затямте раз і назавжди бойки не бойкають, але битися вміют файно остання війна це яскраво довела ми трималися проти вас східняків та кацапів до початку 1960-х рр. Я вірю відродження України піде саме з наших теренів, а не з козацьких степів. Недаремно у нашій мові слово покозачитися означає люто посварититися з кимось або через щось.
Фантазер саме ви і то недійдавий, нездалий та пинявий.

IamRORY

Цитата: SIVERION от марта 24, 2009, 18:45
Както жили.горный народ .занимались скотоводством в основном.в крепацтве небыли

ЦитироватьНа третий день отец Федор стал проповедовать птицам. Он почему-то склонял их к лютеранству.
– Птицы, – говорил он им звучным голосом, – покайтесь в своих грехах публично!
На четвертый день его показывали уже снизу экскурсантам.
– Направо – замок Тамары, – говорили опытные проводники, – а налево живой человек стоит, а чем живет и как туда попал – тоже неизвестно.
– И дикий же народ! – удивлялись экскурсанты. – Дети гор!
© И. Ильф, Е. Петров

5park

:fp:

Predrag

Підтримую користувача Костобока. Часто здається, що люди, які обговорюють для себе такі важливі теми, як походження бойків, лемків чи гуцулів, користуються наперед сформованими шаблонами з радянської літератури, яка гіпотетично не могла об,єктивно висвітлити цю тему, бо бойки стоять найближче до кельтів, а не до рускіх. Довгі переносні хати, любов до страв з борошна, ромбовидні узори, суворість,  вуса і довгі коси у воїв - усе це спільні прекмети, які свідчать про давність українського племені. Само собою, що за часів існування кельтів - ніяких славян, а тим більше рускіх - і близько не було. Тому, слушно зауважив Костобок, потрібно вивчати книги тих самих словацьких вчених чи балканських, де описані правдиві погляди. Це допоможе пролити на цю тему світло.   
MULTA RENASCENTUR, QUAE JAM CECIDERE

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр