Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

toki pona

Автор Alchemist, июня 11, 2010, 11:38

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Вадимий

извините, я только вчера вечером начал учить, а у нас ещё утро еле кончилось, поэтому вопрос: я правильно понял?
«очень хорошо! что \о чём\ ты хочешь говорить на токипоне?»
mi sona pona ala pona?

Вадимий



Вадимий


Toivo

Цитата: Вадимий от марта  8, 2012, 08:16
mi kama sona e toki pona tan ni: mi nasa toki :)
mi ken ala toki e ni: mi sona lili e toki pona tan seme... toki pona li pona tawa mi tan ni: toki pona li jo e nimi lili la mi ken kepeken e wan nimi taso li lukin ala e lipu mute nimi sama. :)

Вадимий

Не все слова знаю, понимание уже уехало :) Лень разбираться. Не составите перевод? Я соотнесу слова и запомню.

Toivo

Цитата: Вадимий от марта  8, 2012, 08:29
Не все слова знаю, понимание уже уехало :) Лень разбираться. Не составите перевод? Я соотнесу слова и запомню.
mi pali. :)
Цитата: Toivo от марта  8, 2012, 08:23
mi ken ala toki e ni: mi sona lili e toki pona tan seme... toki pona li pona tawa mi tan ni: toki pona li jo e nimi lili la mi ken kepeken e wan nimi taso li lukin ala e lipu mute nimi sama. :)
"Я не могу сказать, почему я немного знаю токипону... Токипона нравится мне по такой причине: так как у токипоны мало слов, я могу использовать лишь одно слово, а не смотреть кучу листов похожих слов (синонимов)".
Как-то так. :)
Offtop
Кстати, заметил ошибку: lipu mute pi nimi sama.

Вадимий

Кстати, это единственная причина, по которой я ушёл из совершенного во всех остальных аспектах ложбана :(
Спасибо!

Вадимий

sina mute li ken ala ken toki kepeken uta lon tomo toki Sekaipe? toki pona kepeken nasin una li ike li nasa mute!! mi wile e ni: mi ken pona pilin kute e toki pi toki pona. mi kepeken mute e ni la mi kama sona pona e toki pona.

Тайльнемер

jan Wakimi o! jan ante pi Toki Pona o!
mi wile e toki kepeken Toki Pona tawa sina.


Солохин

mi toki pona kin.
sina jo ala jo e ilo Skype? sina jo la mi pana sin e sina tawa tomo toki pi toki pona lon ma Skype.
Sinjoro Jesuo Kristo purigu min.


Вне форума.

Солохин

nimi mi li ni: mvsolohin
o pana sin e mi

a! mi wile toki e ijo pona. lon ma Second Life la jan pi toki pona li pali e ma telo pi toki pona. ni li pona mute tawa mi. :)
Sinjoro Jesuo Kristo purigu min.


Вне форума.

Тайльнемер


Солохин

Sinjoro Jesuo Kristo purigu min.


Вне форума.

Вадимий

sina kepeken e nasin Losi lon nimi ante la ona li pakala pi mute nasa e toki ante ali e toki ni kin. toki pona li pona. toki ante li ala. o pona!

jan Soloki o pakala ala e kama sona pi toki pona kepeken pilin Losi.

Тайльнемер

jan Wakimi o. sina ken ala ken sitelen e ijo ali pi kepeken nasin Losi?
____________________

tenpo pini mute la mi lukin lili e ni: lipu 'Jan lawa lili' kepeken TP li lon.
tenpo ni la mi lukin e ni taso:
http://anadder.com/toki_pona/jan_lawa_lili/22 la lipu mute weka
en
http://tokipona.blahus.cz/lipu_toki/jan_lawa_lili.htm la lipu lili: lipu 1 en lipu 21 li lon taso.
lipu ali ni li lon ala lon?

Вадимий

mi pilin e ni: sina pilin kepeken nasin Losi. mi pilin e nimi tasi ala la. ona li toki ali.

Солохин

Sinjoro Jesuo Kristo purigu min.


Вне форума.

Тайльнемер


Тайльнемер


Вадимий

Offtop
Я ошибаюсь или sitelen  в значении показать — употребление не самое обычное?

Солохин

Offtop
Ну, можно, наверное, с долей иронии: о начертай путь правый мне. :) Но я догадываюсь, что имелось в виду, наверное, o sitelen e toki mi kepeken nasin pona. Я угадал?
Sinjoro Jesuo Kristo purigu min.


Вне форума.

Тайльнемер


Тайльнемер


Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр