Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Запорiзький чи Запорiжський ?

Автор svk, мая 25, 2005, 09:48

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Conservator

Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

DarkMax2

Цитата: svidomit132 от февраля 24, 2012, 11:58
Цитата: LUTS от февраля 24, 2012, 00:06
Ну... шановний, по-моєму ви просто тролите, відкопуючи якусь стародавню тему, і починаючи писати що-небудь, аби не так. Перехід на особистості почав не я. Тут всі не дурні люди, і володіють українською мовою не гірше за вас. Починати чимось вихвалятися перед такими ж носіями мови як і ви,  тут просто недоречно.
Щодо Вашого рівня володіння мовою, "Чумацького каравану " мені було цілком достатньо, щоб сформувати свою думку. 8-)
кОрОвани же!  >( Му!  ;D
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

5park

:fp:

Conservator

Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

5park

Нє, позаяк корови то є священні животні оріїв, а самі запорожці є нащадками скитів-аланів(аріанів)-середньостогівців та інших індоєвропейських хлопців, то робити теє вони не могли!
:fp:


Conservator

Цитата: 5park от февраля 24, 2012, 12:05
А свинів їли.

коровани водили зрадники оріїв, які маскували тяглових свиней під священних корів, щоб їх прийняли за своїх. але орії не дурні і їх розкусили!
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

svidomit132

Ого і ці дослідники не знають, що чумаки ходили "валками", а не "караванами" :D
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

svidomit132

Цитата: svidomit132 от февраля 23, 2012, 15:56
Цитата: Python от ноября 23, 2011, 15:09
Існує протичтавлення слів «запорожець» (козак) та «запоріжець» (мешканець міста Запоріжжя), а також спроби перенести це протиставлення на решту випадків. Скоріш, «запорозький козак», але схоже, що це питання дискусійне.
Давайте вмикати логіку назва міста Запоріжжя (Олександрівськ до 1920р.)сконструйована доволі штучно ([b]напрошується калька від Запорожьє.  Див. Поволжье, Заволжье [/b]), самі козаки писали на печатках тоді Войска Запорожского(Запорозкого, Запорозського)

Для Вас шановний Косерватор цитую свій же пост, це щодо "Запорожье"
1840 рік-19 століття для тих хто не в темі(я писав про історіографію 17-18 століть), а термін "Запоріжжя" а не "Запорожье" ,зродився у 20 столітті. , що би ви там собі не думали про одну історію із східними братами.
Будь ласка читайте уважніше те що я пишу, будь ласка 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Conservator

Цитата: svidomit132 от февраля 24, 2012, 12:22
1840 рік-19 століття для тих хто не в темі(я писав про історіографію 17-18 століть), а термін "Запоріжжя" а не "Запорожье" ,зродився у 20 столітті. , що би ви там собі не думали про одну історію із східними братами.
Будь ласка читайте уважніше те що я пишу, будь ласка 8-)

ЦитироватьІ на Січі мудрий німець:
Картопельку садить,:
А ви її купуєте,:
Їсте на здоров'я:
Та славите Запорожжя.

ці слова теж у 20 столітті написано?

назва міста (саме як назва міста) - новотвір, але для неї використано старий топонім.

1840 рік - це сплеск величезної частотности вживання цього терміну, за другим лінком у тому ж моєму повідомленні - результати пошуку у виданнях 18 століття. повторюю, коли ви його не помітили -

https://www.google.com/search?q=%22%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B6%D1%8C%D0%B5%22&hl=uk&tbs=cdr:1,cd_min:1800,cd_max:1840&tbm=bks&sa=X&ei=115HT6fPMcaeOpya2OQN&ved=0CAYQhQE&biw=1302&bih=572#q=%22%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B6%D1%8C%D0%B5%22&hl=uk&sa=X&ei=Il9HT9aJCMaaOoDMhPcN&ved=0CBsQpwUoBA&source=lnt&tbs=cdr:1%2Ccd_min%3A01.01.1700%2Ccd_max%3A31.12.1800&tbm=bks&fp=1&biw=1302&bih=572&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&cad=b

https://www.google.com/search?q=%22%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B6%D1%8C%D0%B5%22&hl=uk&tbs=cdr:1,cd_min:1800,cd_max:1840&tbm=bks&sa=X&ei=115HT6fPMcaeOpya2OQN&ved=0CAYQhQE&biw=1302&bih=572#q=%22%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B6%D1%8C%D0%B5%22&hl=uk&sa=X&ei=rGVHT4z-E8OZOoCn1eQN&ved=0CBsQpwUoBA&source=lnt&tbs=cdr:1%2Ccd_min%3A01.01.1700%2Ccd_max%3A31.12.1780&tbm=bks&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=4f876041b359ce1&biw=1302&bih=572 - а ось дві найстаріші згадки - 1771 та 1776 рр.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Conservator

Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

svidomit132

Не варто з личаків вистрибувать щоби довести тотожніть термінів Запорозький- Запорожьє-Запорожжя-Запоріжжя  ну не тотожні 8-)
Так Великий Тарас у 19 ст скалькував Запорожьє у  Запорожжя напевно перший в Українській літературі, а ми ж говоримо про офіційні документи , а українська історіографія з цього питання вмерла у 1775 році, спираючись на Російські джерела доводити природність виникнення  топоніму Запоріжжя це навіть не джмелізм за вашою термінологією. 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

LUTS

Цитата: svidomit132 от февраля 24, 2012, 11:58
Цитата: LUTS от февраля 24, 2012, 00:06

Ну... шановний, по-моєму ви просто тролите, відкопуючи якусь стародавню тему, і починаючи писати що-небудь, аби не так. Перехід на особистості почав не я. Тут всі не дурні люди, і володіють українською мовою не гірше за вас. Починати чимось вихвалятися перед такими ж носіями мови як і ви,  тут просто недоречно.
Щодо Вашого рівня володіння мовою, "Чумацького каравану " мені було цілком достатньо, щоб сформувати свою думку. 8-)
[/quote] Ви зараз про що? :donno:
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

svidomit132

До речі я чекаю на посиланя на "Велику Біблію лінгвіста",
а що там справжній українець Фасмер
про слово "ВАЛКА" гарного розкаже , а може він його не знає??
Бо зайда Грінченко його десь чув 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Conservator

Цитата: svidomit132 от февраля 24, 2012, 12:53
Не варто з личаків вистрибувать щоби довести тотожніть термінів Запорозький- Запорожьє-Запорожжя-Запоріжжя  ну не тотожні 8-)
Так Великий Тарас у 19 ст скалькував Запорожьє у  Запорожжя напевно перший в Українській літературі, а ми ж говоримо про офіційні документи , а українська історіографія з цього питання вмерла у 1775 році, спираючись на Російські джерела доводити природність виникнення  топоніму Запоріжжя це навіть не джмелізм за вашою термінологією. 8-)

Ви цитати з народної пісні в книжці 1878 року волієте не помічати?

повторюємо -

http://books.google.com.ua/books?id=jYxBAAAAYAAJ&q="Запорижжя"&dq="Запорижжя"&hl=uk&sa=X&ei=_2ZHT7qdLceEOt2t7OYN&redir_esc=y

не Шевченко скалькував з російського "Запорожье", а навпаки - термін "Запорожье" є калькою з українського "Запоріжжя".

Яка кількість сіл із такою назвою є на Україні - не знаєте? Беремо відповідні томи "Історії міст і сіл УРСР" і гортаємо. Раджу, в порядку самоосвіти.

до речі, Центральна Рада створювала в межах УНР адміністративно-територіяльну одиницю з такою назвою.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

svidomit132

Шановний LUTS, уклінно перепрошую -поплутав Вас з одним своїм фанатом :-[
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

DarkMax2

Цитата: svidomit132 от февраля 24, 2012, 12:12
Ого і ці дослідники не знають, що чумаки ходили "валками", а не "караванами" :D
walking cowovans?  ::)
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

svidomit132

Цитата: DarkMax2 от февраля 24, 2012, 13:11
Цитата: svidomit132 от февраля 24, 2012, 12:12
Ого і ці дослідники не знають, що чумаки ходили "валками", а не "караванами" :D
walking cowovans?  ::)

http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/4140-valka.html
У Бога за дверями лежала сокира 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Conservator

ЦитироватьКозаки, вишовши з Запорожжа, і того Гриська гетьмана, же зле пінязі, рекомо, поділил, котрий на унію бул присягл

"Львівський літопис", запис за 1630 рік

ЦитироватьИ так там згибло войска з руки Хмелницкого так козаков, як и ляхов тисячей болше двадцяти, же аж от смроду трупу его 3 ку Днепру трудно было приступити, а инній труп аж на Запорожже позаносило.

"Літопис самовидця", запис за 1662 рік.

ЦитироватьИ вийшовши з церкви, того ж дня своїх полковников понастановлял з тих людей, которіе з ним вишли з Запорожжа, по усіх городах, а Ніжинскій полк на три полки розділил.

Там само, запис за 1663 рік. І ще багато разів, просто погортайте, коли ліньки було досі.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

svidomit132

От засада!
А самі запорожці того не читали і не знали що вони живуть на Запоріжжі,
так і померли неосвіченими 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Conservator

Цитата: svidomit132 от февраля 24, 2012, 13:28
От засада!
А самі запорожці того не читали і не знали що вони живуть на Запоріжжі,
так і померли неосвіченими 8-)

Самі вони спокійно вживали цей термін, просто вам про це, чомусь, не відомо.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

svidomit132

Вживали вони терміни Великий Луг, (Луг-батько, Січ-мати),(Пугу, пугу-козак з Лугу)
Дніпровий Низ (славне товариство низове).
Запорожець-козак (Указом катерини ІІ  від 1775 р. прирівняний до державного злочинця з того часу набув негативного змісту ,вживання назви переслідувалося, з того часу в народних піснях  "запорожці" заміняли евфемізмом риболовці.
Запорожзький-козацький.
Запорожзький Козак-Козацький козак.
А на рахунок посилання на пісню присвячену руйнуванню Січі вона не могла виникнути раніше 1775 року, видання 19 ст. цезуроване, мало що там цензор нацензурував 8-)


Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

5park

Одновременно с богомерзким "Запорижжям" автро-венгерский генштаб придумал и не менее уродливое "збижжя".
:fp:

5park

Не было никакого Запорижжья. Была Русь-матушка единая, а все эти запорожцы со своей Мазепой, и ОУН-УНСО с Петлюрой — агенты влияния империалистических держав.
:fp:

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр