Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Звичайний фашизм. «Мовознавець» від «Свободи» Ірина Фаріон принижує дитину

Автор Conservator, февраля 21, 2010, 12:08

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Conservator

Цитата: Python от февраля 25, 2010, 18:40
авторитет цих письменників, їх творів, які читаються й нині.

Цей авторитет для таких мазунів, як Панас Мирний, Іван Нечуй-Левицький чи Михайло Старицький (із яких, власне, лише останній займався слововигадуванням) штучно підтримується їх вивченням у шкільній проґрамі. І тим, що кращого літ-ра тоді дала мало (і якраз найцікавіші твори того періоду майже не вивчаються, навіть в університетській проґрамі :( ).
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Лукас

Цитата: Conservator от февраля 25, 2010, 18:07
А где пять? В Украине 4. ИМХО, нормальный срок. Так что и здесь вряд ли правильный пункт.
Парламент в Украине выбирается на пять лет.
«Победоносил, победоносю и победоносить буду». Георгий Победоносец
«Я мстю, и мстя моя будет ужасной» - объявил бобёр лесу.
«Бог чува Србе», али је рок трајања истиче!

Conservator

Цитата: Лукас от февраля 25, 2010, 18:53
Парламент в Украине выбирается на пять лет.

Блин, понапридумывали изменений в Конституцию, уже б новый текст приняли с нуля... :-[

Ну забыл о том, что и это поменяли, помню, как было раньше...
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Python

Цитата: Conservator от февраля 25, 2010, 18:50
Цей авторитет ... штучно підтримується їх вивченням у шкільній проґрамі.
Ні, я мав на увазі більш давні часи, коли українських книжок іще було видано мало (і добре, що вони видавались тоді взагалі). В часи ж, коли їх твори вивчались у школах (включаючи й сьогодення), ці слова вже були в активному вжитку.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Лукас

Цитата: Conservator от февраля 25, 2010, 19:00
Блин, понапридумывали изменений в Конституцию, уже б новый текст приняли с нуля...
1 января 2006 г. вступили в силу изменения в Конституцию Украины (принятые осенью 2004 г.). На пять лет избирается Парламент и Президент. На четыре года так и остались избираться в местные и областные органы власти, в том числе и мэры (председатели) городов.

Это единственный раз, когда были приняты существенные поправки в Конституцию Украины. Многие статьи давно устарели, поэтому действительно нужно новую выверенную Конституцию принимать. Но только не сейчас.
«Победоносил, победоносю и победоносить буду». Георгий Победоносец
«Я мстю, и мстя моя будет ужасной» - объявил бобёр лесу.
«Бог чува Србе», али је рок трајања истиче!

Conservator

Цитата: Лукас от февраля 25, 2010, 19:09
1 января 2006 г. вступили в силу изменения в Конституцию Украины (принятые осенью 2004 г.). На пять лет избирается Парламент и Президент. На четыре года так и остались избираться в местные и областные органы власти, в том числе и мэры (председатели) городов.

Да я знаю, когда изменения вступили в силу! Лишь о том, что срок полномочий ВР поменялся, забыл :)
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Дед Аким

На мою думку, українська мова 60-80-х років ХХ століття була зрозуміла переважній більшості населення і близька до повсякденної розмовної мови центральних областей. Крім того, існувала добре розроблена термінологія щонайменше на рівні середньої школи (з усіх предметів) та канцелярит. За роки незалежності все це якщо й не зламали, то попсували добряче.

Conservator

Цитата: Дед Аким от февраля 26, 2010, 12:47
українська мова 60-80-х років ХХ століття була зрозуміла переважній більшості населення і близька до повсякденної розмовної мови центральних областей.

Її науковий та офіційно-діловий стилі було розвинено дуже слабко (слабш, ніж УМ кін. 20-х рр.).

Цитата: Дед Аким от февраля 26, 2010, 12:47
Крім того, існувала добре розроблена термінологія щонайменше на рівні середньої школи (з усіх предметів) та канцелярит.

Термінологія лише з окремих дисциплін (якщо говорити не про гуманітаристику), причому таки далеко не добре, канцелярська мова - дуже слабко.

Найвищий рівень розвитку - кін. 1920-поч. 1930-х рр., щоправда, за роки незалежности проґрес лише в науковій термінології можна спостерегти та, частково, в юридичній термінології. Ну, впровадження до худліту нижніх шарів розмовного стилю та досить швидкий розвиток україномовного сленґу також.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Дед Аким

Та годі, всі предмети шкільного циклу чудово викладались українською до самого 10-го класу. Жінка мого товариша закінчувала в 1988 році школу в Полтавській області, може підтвердити. І так було не тільки з українською. Я на власні очі в 1986-му бачив підручник з лінійної алгебри (а це взагалі рівень вузівський) надрукований азербайджанською. А мова партійних постанов та урядових указів хіба не канцелярит?

Conservator

Цитата: Дед Аким от февраля 26, 2010, 13:26
Та годі, всі предмети шкільного циклу чудово викладались українською до самого 10-го класу. Жінка мого товариша закінчувала в 1988 році школу в Полтавській області, може підтвердити. І так було не тільки з українською.

Я ж не проти, що викладалися. Тільки наскільки використана в підручниках термінологія була придатною для нормального застосування в дослідницькій роботі та вузівському викладанні.

Цитата: Дед Аким от февраля 26, 2010, 13:26
Я на власні очі в 1986-му бачив підручник з лінійної алгебри (а це взагалі рівень вузівський) надрукований азербайджанською.

З азербайджанською ситуація була ліпшою, у 80-х рр. навіть у вихідних даних російськомовних видань назва й ім'я автора дублювалися азербайджанською.

Ну, те, що в Укроаїні ряд наукових журналів із природничих наук продовжувіав виходити українською, звісно, так, але жодного разу не переводився на російську й не починав друк частини матеріялів російською, видається, лише "Український ботанічний журнал". Можу уточнити, десь маю номер мюнхенської "Сучасности" зі статтею з детальним аналізом мовної політики саме в галузі наукової преси (з аналізою накладів видань, рівня поширення, періодичности виходу й т.п., причому в динаміці). Можливо, варто відсканити ту статтю й викласти тут.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

rocker

Цитата: Дед Аким от февраля 26, 2010, 12:47
На мою думку, українська мова 60-80-х років ХХ століття була зрозуміла переважній більшості населення і близька до повсякденної розмовної мови центральних областей. Крім того, існувала добре розроблена термінологія щонайменше на рівні середньої школи (з усіх предметів) та канцелярит. За роки незалежності все це якщо й не зламали, то попсували добряче.

   Хто і що Вам попсував? Що це за плачі? Хіба хтось зараз сидить і викреслює слова чи подає перелік "буржуазно-націоналістичних слів", заборонених до вжитку? Вам подобається слово "фотокарка" -- пишіть, говоріть, думайте... Мені подобається "світлина" -- я хочу так само писати, говорити... Які у Вас претензії? Згадався один землячок, що мешкав у Кишиневі. Коли там нереходили на латинську графіку, то він був дуже обурений. Питаю: ти розмовляєш молдавською? Відповідпає, що ні і далі маячня про цю собачу мову... Щось схоже і з Вами ... Ще питання: чи можна було за совдепії захистити дисертацію українською мовою?
   Відомий п.Довженко колись скрушно заламував руки, мовляв, що це за країна, яка не має вищої школи рідною мовою. Забув, щоправда, що й сам доклав до того руки...
One thing I can tell you is you got to be free...(John)

piton

Цитата: rocker от февраля 26, 2010, 14:25
Відомий п.Довженко колись скрушно заламував руки, мовляв, що це за країна, яка не має вищої школи рідною мовою.
Предположу, что таких стран с половину, если не больше.
W

rocker

Цитата: piton от февраля 26, 2010, 14:37
Цитата: rocker от февраля 26, 2010, 14:25
Відомий п.Довженко колись скрушно заламував руки, мовляв, що це за країна, яка не має вищої школи рідною мовою.
Предположу, что таких стран с половину, если не больше.
Предполагайте на здоровье...
One thing I can tell you is you got to be free...(John)

Conservator

Цитата: rocker от февраля 26, 2010, 14:25
Ще питання: чи можна було за совдепії захистити дисертацію українською мовою?

До 1970-х рр. - так.

Цитата: rocker от февраля 26, 2010, 14:25
Відомий п.Довженко колись скрушно заламував руки, мовляв, що це за країна, яка не має вищої школи рідною мовою.

Перекручуєте його слова. Він писав про викладання історії України, зокрема - у вишах, а не про вищу освіти загалом.

Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

rocker

Цитата: Conservator от февраля 26, 2010, 14:41
Цитата: rocker от февраля 26, 2010, 14:25
Ще питання: чи можна було за совдепії захистити дисертацію українською мовою?

До 1970-х рр. - так.

А після 1970-их -- кінець історії?

Цитата: Conservator от февраля 26, 2010, 14:41
Цитата: rocker от февраля 26, 2010, 14:25
Відомий п.Довженко колись скрушно заламував руки, мовляв, що це за країна, яка не має вищої школи рідною мовою.

Перекручуєте його слова. Він писав про викладання історії України, зокрема - у вишах, а не про вищу освіти загалом.

  На жаль зараз не можу подати точну цитату... Але хіба цього мало? Ви вважаєте, що йому йшлося лише щоб краткій курс вкп(б) викладася українською?
One thing I can tell you is you got to be free...(John)

Conservator

Цитата: rocker от февраля 26, 2010, 15:08
А після 1970-их -- кінець історії?

У 1970 роках, у період Застою, це стало неможливо через те, що так вирішив загальносоюзний ВАК. Це дійсно був прояв русифікації.

Але казати, що за СРСР було неможливо захистити дисертацію українською - це перебільшення, бо неможливо це було лише впродовж останніх 15 рр. існування Союзу.

І, до речі, саме в СРСР захисти українською стали можливими (одночасно з початком присвоювання наукових ступенів у празькому УВУ в 1920-х рр., навіть за Австрії захисти при україністичних катедрах у Львові відбувалися як правило, німецькою).
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Conservator

Цитата: rocker от февраля 26, 2010, 15:08
На жаль зараз не можу подати точну цитату... Але хіба цього мало? Ви вважаєте, що йому йшлося лише щоб краткій курс вкп(б) викладася українською?

А загалом у ряді вишів Києва та Зах. України значна частина дисциплін викладалася українською (та й у східній Україні помітну частину також). Принаймні за Довженка, коли поновна русифікація лише починала набирати обертів (і не з ВО вона починалася).
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

rocker

Цитата: Conservator от февраля 26, 2010, 15:16
...навіть за Австрії захисти при україністичних катедрах у Львові відбувалися як правило, німецькою).
А що за Австрії Україна була між вільними вільна, мала конституцію з правом виходу (цікаво, чи когось було засуджено до страти, як Л.Пук'яненка, за Австрії за те, що він апелював до статті конституції)? Україна за Австрії була членом ООН?
One thing I can tell you is you got to be free...(John)

Conservator

Цитата: rocker от февраля 26, 2010, 15:23
А що за Австрії Україна була між вільними вільна, мала конституцію з правом виходу (цікаво, чи когось було засуджено до страти, як Л.Пук'яненка, за Австрії за те, що він апелював до статті конституції)? Україна за Австрії була членом ООН?

От бачите, самі ж показуєте, як змінилася роля й місце України за Совєтів :)

Те, що Україна як радянська республіка була лише формально незалежною - очевидно, те, що більшість дисидентів (щоправда, передусім правозахисники, а не політики, Лук'яненко, м'яко кажучи, така наволоч, що повірити, що на той момент справа Укр. роб.-сел. спілки відбувалася так, як він розповідає, проблематично) сиділи незаконно й у відповідності до совєтських законів - так само.

Але заперечувати величезну ролю совєтського періоду в національному будівництві України - безглуздо й нечесно.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

5park

Цитата: Conservator от февраля 26, 2010, 15:31
Але заперечувати величезну ролю совєтського періоду в національному будівництві України - безглуздо й нечесно.

Так говориш, ніби професіонали це заперечують :)
:fp:

Conservator

Цитата: 5park от февраля 26, 2010, 15:34
Так говориш, ніби професіонали це заперечують :)

До речі, щодо професіоналів - мені цікаво, хто rocker за дипльомом (хоча то й формальність).

rocker'е, це не таємниця? ;)
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Drundia

Цитата: Python от февраля 25, 2010, 18:02А якщо у людини нема знайомих, що працюють на цьому телеканалі — ну не дивитись же новини цілодобово? І щось мені не віриться, що працівники цього телеканалу всі поголовно розмовляють саме такою мовою поза «етером».
Ну пам'ятаю десь Пономарева слухав, так він розмовляє саме такою мовою.

Цитата: Python от февраля 25, 2010, 18:02Зрозуміло, що нема. Інакше б на цих реформах вже давно б поставили хрест — кому ж захочеться змінювати ту мову, яку він знає все життя, на щось таке, про що він навіть не здогадується? :D
Не такі там уже жахливі зміни.

Цитата: Conservator от февраля 25, 2010, 18:07От же погречений пан. Гвинтокрил і лише гвинтокрил!
Ой-йо, у ті часи ще й слова такого не було. Ґвинтокрил для мене майже неологізм (пст, це я вам по секрету), але все ж я не кажу що такого слова нема.

Цитата: Conservator от февраля 25, 2010, 18:07А где пять? В Украине 4. ИМХО, нормальный срок. Так что и здесь вряд ли правильный пункт.
Тавишо! Зробили ж п'ять під час Кучмо-Морозівської реформи в 2004 році.

Conservator

Цитата: Drundia от февраля 26, 2010, 15:39
Тавишо! Зробили ж п'ять під час Кучмо-Морозівської реформи в 2004 році.
Та протупив я :-[ Пам'ятаю про перерозподіл повноважень, а про зміну терміну - нє...
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Drundia

Цитата: Python от февраля 25, 2010, 18:10От не розумію, навіщо приміряти на себе одежину, якщо зразу видно, що вона не личить.
Комусь не личить, комусь личить.

Цитата: Conservator от февраля 26, 2010, 12:54Термінологія лише з окремих дисциплін (якщо говорити не про гуманітаристику), причому таки далеко не добре, канцелярська мова - дуже слабко.
Приростки, наростки, пні: викинули, а добре гармоніювали з коренем...

rocker

Цитата: Conservator от февраля 26, 2010, 15:31
заперечувати величезну ролю совєтського періоду в національному будівництві України - безглуздо й нечесно

   Ця роля ще й зараз нам боком вилазить. Безглуздо й нечесно захищати комуно-фашистський режим, що планомірно з цинічною послідовністю знищував наш народ...
One thing I can tell you is you got to be free...(John)

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр