Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Polska się śmieje

Автор Pinia, декабря 1, 2009, 22:40

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Pinia

All people smile in the same language!

Sladkorček

Dober jezik je mrtev jezik. ©
Šola je peskovnik, ki goji ideologijo.©

Pinia

Dyskusja o pomniku przed Pałacem Prezydenckim zaowocowała pomysłami. Oto kilka z propozycji:

Przy okazji sugeruje się zmianę nazwy stolicy na Lechogród.

All people smile in the same language!

Pinia

A teraz inny rodzaj żartu. Muzyczny kabaret. Klasyczny kwartet smyczkowy ich interpretacje muzyczne.
Na początek Mozart i ... Frak rap.

All people smile in the same language!

Pinia

All people smile in the same language!

Pinia

All people smile in the same language!

Pinia

All people smile in the same language!

Pinia

All people smile in the same language!

Juif Eternel

Mir lebn ejbik

lehoslav

Wenn mit mir und denn noch drey Personen es vorbey ist in unserem Dorf, alsdann wird wohl niemand recht wissen, wie ein Hund auf Wendisch genannt wirdt.

Juif Eternel

Mir lebn ejbik

Pinia

All people smile in the same language!

Pinia

Ostatnio znajduję w poczcie dużo takich dowcipów: :-[

Mąż i żona oglądają w telewizji program psychologiczny o skrajnych emocjach. W pewnym momencie odzywa się mąż:
- Kochanie, to wszystko stek bzdur. Założę się, że nie jesteś w stanie powiedzieć mi czegoś, co uczyni mnie radosnym i smutnym jednocześnie.
- ... Masz największego penisa wśród swoich kumpli*!

* kumpli - kolegów
All people smile in the same language!

Pinia

Alea iacta est
Rzekł ktoś rzucając chudą żonę:
- Kości zostały rzucone!
(Jan Sztaudynger)
All people smile in the same language!

Pinia

All people smile in the same language!

Pinia

All people smile in the same language!

Anwar

Таш атса, аш ат.
Кыйык кылычым, йылкымның кылын кырык кыл.
Показателем 3-лица является нуль-аффикс.

Pinia

All people smile in the same language!

Pinia

Sposób spędzania czasu przez emerytów w różnych krajach

- USA - butelka whisky i cały dzień na rybach.

- Francja - butelka wina i cały dzień na dziewczynach.

- Polska - butelka moczu i cały dzień w przychodni. [u lekarza]
All people smile in the same language!

Pinia

Na motywach "Czerwonego Kapturka"
Wilk zjadł babcię, przebrał się w jej ubranie i położył się do jej łózka...
Ale nie wiedział, że najgorsze jeszcze przed nim...
Napalony dziadek zbliżał się wielkimi krokami...
All people smile in the same language!

Pinia

Czy już się Wam zdarzyło popatrzeć na innych ludzi w Waszym wieku z tym dziwnym uczuciem:
"Ja chyba nie wyglądam tak staro?"

Siedziałam w poczekalni u swojego nowego dentysty i rozglądałam się. Zauważyłam na ścianie dyplom ukończenia studiów, na którym figurowało jego pełne imię i nazwisko. Znienacka mi się przypomniał wysoki, przystojny, ciemnowłosy chłopak o tym samym nazwisku. Chodził ze mną do liceum jakieś 30 lat temu. Czyżby mój nowy dentysta był tym chłopakiem, w którym się nawet trochę podkochiwałam? Jak go jednak zobaczyłam, szybko porzuciłam te myśli. Ten prawie łysy facet z siwiejącymi włosami, brzuszkiem i twarzą pełna zmarszczek był zbyt stary, by mógł być moim kolega ze szkoły.
A może jednak?
Zapytałam go, czy nie chodził przypadkiem do X LO?
- Tak owszem, chodziłem i byłem nawet jednym z najlepszych uczniów, zarumienił się.
- A w którym roku Pan zdawał maturę? - zapytałam.
On odpowiedział:
- W siedemdziesiątym szóstym. Dlaczego Pani pyta?
- To Pan był w mojej klasie! - powiedziałam zachwycona.
Zaczął mi się uważnie przyglądać.
I następnie ten wstrętny, pomarszczony staruch zapytał:
- A czego Pani uczyła?

PS. To nie mój pamiętnik.   ;D
All people smile in the same language!

Pinia

Odpowiedź rodziców na uwagę nauczyciela:   

W zupełności podzielam Pani spostrzeżenia. Chciałabym również nadmienić, iż w/w uczennica uporczywie nie chodzi po domu w kapciach, ustawicznie domaga się słodyczy, głośno kłóci z siostrą i nie znosi zasypiać o 21. Gorąco proszę o interwencję w tej sprawie. Jeśli uzna Pani, iż zachowanie dziecka w domu wykracza poza zakres Pani kompetencji, proszę również uznać, iż poza moje kompetencje wykracza korygowanie zachowań dziecka w szkole. Serdecznie pozdrawiam.
All people smile in the same language!

Pinia

Wiersz:
Słońce świeci sobie z dala,
ptak po niebie zapierdala,
żaba w wodzie dupę moczy.
Kurwa, jaki dzień uroczy.


Analiza wiersza:

Wiersz jednozwrotkowy, trzywersowy z rymem sylabowym, z równomiernie rozłożonym akcentem. Podmiot liryczny wyraża swoje głębokie zadowolenie z otaczającego go świata, przepełnia go kwitnący stoicyzm
i szczęście, które człowiekowi żyjącemu we współczesnym zamęcie, może dać tylko otaczająca go przyroda. Dla podmiotu lirycznego nawet zanurzona w błękicie wody część żaby jest pretekstem do euforii.
Szybko poruszające się słońce sugeruje wczesne lato, kiedy świat zwierzęcy budzi się z otchłani zimy. Puenta liryku jest jednoznaczna i łatwo odczytywalna, oddaje doskonale szybkość i złożoność ruchu słońca, które przecież nie jest istotą ludzką i nie może, jak określa poeta, zap... sensu stricte.

Uwagę zwraca użycie wulgaryzmów, których znajomość świadczy o ludowych korzeniach poety i głębokiej więzi ze społeczeństwem. W moim rozumieniu autor chciał się tym utworem odwdzięczyć środowisku, w którym wyrósł, za poświęcenie i trud włożony w zapewnienie mu należytego wykształcenia.

Szkoda, że tak mało w dzisiejszej poezji wierszy o tak pogodnym nastroju.
All people smile in the same language!

Pinia

Jeszcze jeden żart związany z analizą "ludowej" twórczości.

Ujebała misia pszczoła,
"Och ty kurwo!" - misiu woła.
"Za te męki, za te bóle,
rozpierdolę wszystkie ule!"


Analiza.
Jest to wiersz w formie fraszki. Traktuje on o cholerycznym misiu, który, domyśleć się można, szukał pożywienia w pszczelim ulu. Dosadność, z jaką miś wyzwał pszczołę od prostytutki, szczerze ukazuje jego ból i smutek. Obietnica zemsty jest wyrażona dobitnie i grożnie. Każe nam przypuszczać, że niechybnie zostanie spełniona, mimo że jest niewspółmierna do uczynku, jaki popełniła pszczoła. Śmierć wielu tysięcy pszczół jest nie podlegającym dyskusji mordem, który kontrastuje z czynem pszczoły. Wiersz ukazuje władze silniejszego, któremu nie warto wchodzić w drogę. Trudno pogodzić się z przesłaniem tego wiersza, jednakże ukazuje on nam trudna prawdę o tym, ze często siła i przemoc zwycięża nad rozsądkiem.
All people smile in the same language!

Pinia

All people smile in the same language!

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр