Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Древнерусский язык

Автор Aramis, марта 22, 2005, 00:14

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Vertaler

Мъного быхъ желалъ абы къто на немь пѣснь съпѣлъ, за жялию самъ не могоу бо голоса мьнѣ нѣсть добра. Можеть быти когда какоую запись съдѣлаемъ на Википедии, на примѣръ статию за съмѣтательмь, а покамѣста можеши и самъ ся пытати. :)
Стрч прст в крк и вынь сухим.

Wolliger Mensch

Обязательно чьто запишемъ. Богъ знаеть когда.

Святозаре, нашу Википедию не оставляи, заходи чаще.
«Вот интересно, каких лингвистических жемчуг можно найти в море отодвинутых книг», Ян Гавлиш.
«Впредь прошу помнить, что придумал игру не для любых ассоциаций, а для семантически оправданных. Например, чтó это такое: ,,рулетке" — ,,выпечке"?? Тем более, что сей ляпсус я сам совершил...», Марбол
«Ветхий Завет написан на иврите и частично на армейском», Vesle Anne
«МЛ(ять)КО ... ПЛ(ять)NЪ», Тася
«Вот откроет этот спойлер, например, Марго, ничего не подозревая, а потом будут по всему форуму блюющие смайлики...», Авал
«Томан приличный мужчина. Правда по патриархальным меркам слегка голодранец», Vesle Anne
«Возможен ли фонетический переход "ж" в "п с придыханием"», forest

Vertaler

Стрч прст в крк и вынь сухим.

Марбол

Молю , преждьна го лише кажи , разоумЬниiа ми не имоущоу . чьто же есть а ли къто съмЬтатель иже въ *википедии ;

Марбол

Не оукоряи ся въ отсоуплении семь , ФрьцЬлере ! ГрЬшица бо си (въ простЬ приими рЬчение мое) оуже ми ся ранЬе авила есть , сятъ :

Wolliger Mensch

Цитата: Vertaler от мая 22, 2007, 16:43
Выдалъ ся еси, Фьрцѣлере.  :donno:
Николико.
Цитата: Марбол от мая 22, 2007, 16:46
Молю , преждьна го лише кажи , разоумЬниiа ми не имоущоу . чьто же есть а ли къто съмЬтатель иже въ *википедии ;
Марболе, се нѣсть русьскыи.
«Вот интересно, каких лингвистических жемчуг можно найти в море отодвинутых книг», Ян Гавлиш.
«Впредь прошу помнить, что придумал игру не для любых ассоциаций, а для семантически оправданных. Например, чтó это такое: ,,рулетке" — ,,выпечке"?? Тем более, что сей ляпсус я сам совершил...», Марбол
«Ветхий Завет написан на иврите и частично на армейском», Vesle Anne
«МЛ(ять)КО ... ПЛ(ять)NЪ», Тася
«Вот откроет этот спойлер, например, Марго, ничего не подозревая, а потом будут по всему форуму блюющие смайлики...», Авал
«Томан приличный мужчина. Правда по патриархальным меркам слегка голодранец», Vesle Anne
«Возможен ли фонетический переход "ж" в "п с придыханием"», forest

Марбол

Аще не боудоу ся въ пЬнии языцЬ старЬмь искоушати , николико же лиха по томь не прибоудеть :

Vertaler

Цитата: Марбол от мая 22, 2007, 16:46
Молю , преждьна го лише кажи , разоумЬниiа ми не имоущоу . чьто же есть а ли къто съмЬтатель иже въ *википедии ;
Нѣсмь увѣренъ чь и роусьскы ся съмѣтатель кличеть, нъ въ писменьномь словѣньскомь тако есть. Значить же се слово илектронїкос vпологїстис грьчьскы.
Стрч прст в крк и вынь сухим.

Марбол

ТяжьцЬ ми есть пьсати языкомь роусьскъимь , мъногы бо огрЬхы творяи чрьтоу руосьскыими писмены : на рЬщь , пьшю единЬ боуукы оу въ дъвоухъ :оу и Я тврьда го: мЬсто ;

Марбол

Цитата: "Verzähler" от
Марболе, се нѣсть русьскыи.

Въ правЬ еси : пьшоу сьде акы же соупьрьно себЬ борю ся а ли по зыби нетврьдо стоупаю :

Марбол

НЬсмь нигда досязалъ навычаниiа языкоу староу му .

andrewsiak

Другове : жяль ми яко мало и рѣдъко въспьсали єсте въ бесѣдахъ сихъ : и жяль ми яко ранЬє не зналъ єcмь бесѣды сеѣ : пакы ли хочю вы молити : а ны ся дьржяти бесѣды сеѣ и не веречи ю :

А се пьрвое
Пакы молю вы ся приити и чьсти словьця яже руськы пьсана суть на http://aandrusiak.livejournal.com/ по tag'омъ "древнерусский язык" та "давньоруська мова" :

А другое
Съкладаю рwcіискыи русьскыи словьникъ ворочая въспять "Матеріалы..." Срезневьского а пишя слова въ стълбьцѣ Excel'ьны : дьне сего долѣзлъ єсмь букъве Иже :
єгъда же коньця доиду а буде ны словьникъ съ нимь же просто буде русьскы пьсати : а още хочю допьсати новая слова ѣже Зализьнякъ нашьлъ въ грамотицяхъ новъгородьскыхъ :

Коли хочете могу вы въсълати чясть сю юже ми єсть :
той ще ся не вродив, щоб усім догодив.

klaus

Аще и почесах ся созади главы -
Не во грех ми!
Глава моя – вместилище древа измЕлена,
Аминь, аминь, аминь.
Обаче, кромЕ древа измельченнаго,
Тамо и козлогласовалки, возглашалки
Такожде и прочия вопли бесчинныя,-
Творения моя зело лепы по временам.
Аминь!
Да здравствует свободная Эстония! Elagu vaba Eesti!

sknente

Чьто єсть ся козлогласовалка, брат мой Клаус, поясни же мнѣ нѣразоумному. :-[
:3

5park

Скненте, чесо ради не желаеши падежь зъвательнъ оупотребляти? Не лѣпо оубо се есть.
:fp:

andrewsiak

Цитата: 5park от января 13, 2008, 14:42
Скненте, чесо ради не желаеши падежь зъвательнъ оупотребляти? Не лѣпо оубо се есть.
не пишеть бо русьскы нъ "а ля" русьскы :
а и "чесо" та "употребляти" суть (цьрковьнѣ)словѣньскѣ словѣ : русьскы бо ся мълвить тако "чего" та "пользевати"
той ще ся не вродив, щоб усім догодив.

sknente

Се правда єсть, Андревсяче, ибо іазыка русьскаго не зная лишѣ "а ля" можу изображати.
:3

andrewsiak

Цитата: sknente от января 13, 2008, 15:24
Се правда єсть, Андревсяче, ибо іазыка русьскаго не зная лишѣ "а ля" можу изображати.
еи  :yes:
а въ "Се правда єсть" слово "єсть" се знакъ языка словѣньского : русьскы бо то просто "Се правЬда" :
:)
той ще ся не вродив, щоб усім догодив.

Andrei N

Цитата: "andrewsiak" от
Другове : жяль ми яко мало и рѣдъко въспьсали єсте въ бесѣдахъ сихъ : и жяль ми яко ранЬє не зналъ єcмь бесѣды сеѣ
како навыклъ еси; язъ бо не могы добрѣ русьскы бесѣдовати
[здесь должно что-то быть]

andrewsiak

Цитата: Belg от января 13, 2008, 15:49
Цитата: "andrewsiak" от
Другове : жяль ми яко мало и рѣдъко въспьсали єсте въ бесѣдахъ сихъ : и жяль ми яко ранЬє не зналъ єcмь бесѣды сеѣ
како навыклъ еси; язъ бо не могы добрѣ русьскы бесѣдовати
нъ се не бѣда : єсмы бо ту а выкнути и пьсати яко къто мога : не годѣ же сю бесѣду вьргнути :
се : учиню словьникъ и въсълю ти и тако пьсати имеши яко подобаєть :
егда како къто иныи въсхоче :::

той ще ся не вродив, щоб усім догодив.


Марбол

Цитата: klaus от января 13, 2008, 13:59
Аще и почесах ся созади главы -
Не во грех ми!
Глава моя – вместилище древа измЕлена,
Аминь, аминь, аминь.
Обаче, кромЕ древа измельченнаго,
Тамо и козлогласовалки, возглашалки
Такожде и прочия вопли бесчинныя,-
Творения моя зело лепы по временам.
Аминь!
Винни Пух?..

klaus

Да здравствует свободная Эстония! Elagu vaba Eesti!

Марбол


andrewsiak

той ще ся не вродив, щоб усім догодив.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр