Author Topic: кого не пре граматика укр мови шо ми маєм зараз?  (Read 18593 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline chyapay

чесно кажучи, я ґекаю, напевне привик. типу "ґудзик", "ґавно"(з рос.), "ґвалтувати", "ґанджа", "ґедзь", "ґрунт".... жаль шо в тупій мєлкасофтській розкладці нема цеі літери..., як і апострофа до речі....

Online Python

• Moderator
  • *
  • Aluarium agent
чесно кажучи, я ґекаю, напевне привик. типу "ґудзик", "ґавно"(з рос.), "ґвалтувати", "ґанджа", "ґедзь", "ґрунт".... жаль шо в тупій мєлкасофтській розкладці нема цеі літери..., як і апострофа до речі....
Ну, ґрунт і ґудзик якраз і мають бути з ґ (і ще десяток слів разом з ними). Але коли ґ починає з'являтись у таких словах, як мітинґ, Анґлія, еґоїзм та ін., це вже просто бісить — мова з таким надмірним ґеканням вже й на українську не схожа.
Щодо майкрософтівської розкладки. Вона справді дебільна. Літера ґ у ній все ж є, хоча й набирається через правий Alt (правий Alt+г), також ця літера є на клавіші, відсутній на більшості клавіатур. А ось апострофа й справді нема (хоча він використовується значно частіше, ніж ґ). Всі розумні люди вже давно повстановлювали собі альтернативні розкладки (скажімо, Strange Ukrainian), де апостроф є.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Offline rocker

• For those about to rock we salute you! Fire!!!

...Щодо майкрософтівської розкладки. Вона справді дебільна...

Добродію, хто Вам заважає розробити свою операційну систему та зробити так, щоб майже весь світ користувався нею як легольною, так і краденою??? Відповідно й розкладка клавіатури була б не "дебільна".

Десь я вже чув ці "плачі"...та лайку як на Microsoft, так і на ще дещо. Бо часто-густо виходить так: украв та ще й не задоволений, що крадена річ не ідеальна...
One thing I can tell you is you got to be free...(John)

Online Python

• Moderator
  • *
  • Aluarium agent
Добродію, хто Вам заважає розробити свою операційну систему та зробити так, щоб майже весь світ користувався нею як легольною, так і краденою???
Так, заважають конкуренти. Той же Майкрософт :)
Десь я вже чув ці "плачі"...та лайку як на Microsoft, так і на ще дещо. Бо часто-густо виходить так: украв та ще й не задоволений, що крадена річ не ідеальна...
1) Можна зробити самопальний дистрибутив вінди і включити до нього українську розкладку, придатну для друку українською мовою — отже, піратський продукт може мати перевагу над ліцензійним.
2) У комплект ліцензійної вінди входить та ж дебільна українська розкладка, що й на копії ліцензійного диска вінди, закачаній з інтернету. Який сенс платити за голограму (не рахуючи проблем із законом), якщо від недоліків системи «ліцензійність» не рятує?
3) До комплекту Вісти входить виправлений варіант української розкладки, де вже є апостроф, що, однак, з головою компенсується недоліками самої вісти (проблеми з кодуванням у багатомовних текстах, завищені технічні вимоги (у мене стільки оперативки нема, скільки їй потрібно для мінімальної функціональності), проблеми сумісності з периферійними пристроями та ін.). Коли дрібном'які припинять продаж ХР (а це буде доволі скоро), я не зможу легально придбати ліцензійну вінду для свого комп'ютера, залишиться тільки піратська віндовз-ХР.
4) Вільні ОС не можуть забезпечити повноцінну роботу більшості найрозповсюдженіших програм. Лінукс взагалі має іншу основу, Реактос, хоч і сумісний, але все ще сирий... Знову ж, піратська вінда - єдиний варіант.

Ще є питання?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Offline chyapay

...Щодо майкрософтівської розкладки. Вона справді дебільна...

Добродію, хто Вам заважає розробити свою операційну систему та зробити так, щоб майже весь світ користувався нею як легольною, так і краденою??? Відповідно й розкладка клавіатури була б не "дебільна".

....ня то все, шановний добродію. купіть Windows XP (не знаю чи у Висті цей глюк зафиксали чи ше ні) ліцензійний, понасолоджуйтесь прогадженим баблом, баблом, викинутим псу під хвіст.  І попробуйте перевірити, чи є там апостроф.... а? Скажу зразу, не мучтесь, нема там його. І вінда та - те саме гівно, але за гроші....

Offline ou77

Літера ґ у ній все ж є, хоча й набирається через правий Alt (правий Alt+г)
Не знав, дякую.

Коли дрібном'які припинять продаж ХР (а це буде доволі скоро)

Скажу Вам по секрету, вже давно не можна легально придбати ХР.

Колись давно найшло на мене і я купив Лінгво 9, недавно став ставити на ноутбука, і от проблема, щоб запрацювало: або вставте діскету, якої нема просто куди встравляти або пошліть код і вам надішлюсть відповідь. Добре що я догадався і за пять хвилин скачав з інтернету крек, а то би пару днів точно промучився...

Аналогічно придбав avp так поки я його заставив працювати чуть не вбився, до того користувався не купленим - проблем не було.

А саме головне, ця головна біль ще і за мої гроші, навіщо таке щастя?

Offline chyapay

перепрошую.. а га так і пишеться "га"!

Offline ou77

перепрошую.. а га так і пишеться "га"!
ну а як воно ще може писатися?:) точно що не "а":)

Offline chyapay

чому ж, "а" теж канае

Online Python

• Moderator
  • *
  • Aluarium agent
«А» - це російською. А українською, в даному випадку, має бути «га».

Offline DarkMax2

• UeArtemis
Щодо системи закінчень, які співпадають. Така проблема існує для частини іменників ІІ відміни (таких як бажання, православ'я, каяття та ін.) — через ідентичність їхніх форм може виникнути непорозуміння. Щоб уникнути цього, у своїх записах в частині відмінкових форм таких слів я використовую лігатуру я+є (у називному, знахідному й орудному однини), а в частині — просто я (у родовому відмінку однини і у формах множини). Писати, звичайно, дещо важче, але в процесі читання мені самому легше зрозуміти, що я мав на увазі.
Спочатку ж хотіли чисто орфографічно позначати відмінок закінченнями -я/-є, але потім відмовилися. А Ви назад до цього.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III

З моїх снів ти утичеш над ранок,
Терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі мокрі від сліз.

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.
Name: Email:
Verification:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image
Type the letters shown in the picture:
√49 Напишите ответ строчными буквами:
«Сто одёжек, все без застёжек» — что это?: