кого не пре граматика укр мови шо ми маєм зараз?

Автор chyapay, декабря 20, 2008, 12:17

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

chyapay

чесно кажучи, я ґекаю, напевне привик. типу "ґудзик", "ґавно"(з рос.), "ґвалтувати", "ґанджа", "ґедзь", "ґрунт".... жаль шо в тупій мєлкасофтській розкладці нема цеі літери..., як і апострофа до речі....

Python

Цитата: chyapay от декабря 21, 2008, 23:40
чесно кажучи, я ґекаю, напевне привик. типу "ґудзик", "ґавно"(з рос.), "ґвалтувати", "ґанджа", "ґедзь", "ґрунт".... жаль шо в тупій мєлкасофтській розкладці нема цеі літери..., як і апострофа до речі....
Ну, ґрунт і ґудзик якраз і мають бути з ґ (і ще десяток слів разом з ними). Але коли ґ починає з'являтись у таких словах, як мітинґ, Анґлія, еґоїзм та ін., це вже просто бісить — мова з таким надмірним ґеканням вже й на українську не схожа.
Щодо майкрософтівської розкладки. Вона справді дебільна. Літера ґ у ній все ж є, хоча й набирається через правий Alt (правий Alt+г), також ця літера є на клавіші, відсутній на більшості клавіатур. А ось апострофа й справді нема (хоча він використовується значно частіше, ніж ґ). Всі розумні люди вже давно повстановлювали собі альтернативні розкладки (скажімо, Strange Ukrainian), де апостроф є.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

rocker

Цитата: Python от декабря 22, 2008, 11:39

...Щодо майкрософтівської розкладки. Вона справді дебільна...


Добродію, хто Вам заважає розробити свою операційну систему та зробити так, щоб майже весь світ користувався нею як легольною, так і краденою??? Відповідно й розкладка клавіатури була б не "дебільна".

Десь я вже чув ці "плачі"...та лайку як на Microsoft, так і на ще дещо. Бо часто-густо виходить так: украв та ще й не задоволений, що крадена річ не ідеальна...
One thing I can tell you is you got to be free...(John)

Python

ЦитироватьДобродію, хто Вам заважає розробити свою операційну систему та зробити так, щоб майже весь світ користувався нею як легольною, так і краденою???
Так, заважають конкуренти. Той же Майкрософт :)
ЦитироватьДесь я вже чув ці "плачі"...та лайку як на Microsoft, так і на ще дещо. Бо часто-густо виходить так: украв та ще й не задоволений, що крадена річ не ідеальна...
1) Можна зробити самопальний дистрибутив вінди і включити до нього українську розкладку, придатну для друку українською мовою — отже, піратський продукт може мати перевагу над ліцензійним.
2) У комплект ліцензійної вінди входить та ж дебільна українська розкладка, що й на копії ліцензійного диска вінди, закачаній з інтернету. Який сенс платити за голограму (не рахуючи проблем із законом), якщо від недоліків системи «ліцензійність» не рятує?
3) До комплекту Вісти входить виправлений варіант української розкладки, де вже є апостроф, що, однак, з головою компенсується недоліками самої вісти (проблеми з кодуванням у багатомовних текстах, завищені технічні вимоги (у мене стільки оперативки нема, скільки їй потрібно для мінімальної функціональності), проблеми сумісності з периферійними пристроями та ін.). Коли дрібном'які припинять продаж ХР (а це буде доволі скоро), я не зможу легально придбати ліцензійну вінду для свого комп'ютера, залишиться тільки піратська віндовз-ХР.
4) Вільні ОС не можуть забезпечити повноцінну роботу більшості найрозповсюдженіших програм. Лінукс взагалі має іншу основу, Реактос, хоч і сумісний, але все ще сирий... Знову ж, піратська вінда - єдиний варіант.

Ще є питання?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

chyapay

Цитата: rocker от декабря 22, 2008, 12:49
Цитата: Python от декабря 22, 2008, 11:39

...Щодо майкрософтівської розкладки. Вона справді дебільна...


Добродію, хто Вам заважає розробити свою операційну систему та зробити так, щоб майже весь світ користувався нею як легольною, так і краденою??? Відповідно й розкладка клавіатури була б не "дебільна".

Десь я вже чув ці "плачі"...та лайку як на Microsoft, так і на ще дещо. Бо часто-густо виходить так: украв та ще й не задоволений, що крадена річ не ідеальна...

....ня то все, шановний добродію. купіть Windows XP (не знаю чи у Висті цей глюк зафиксали чи ше ні) ліцензійний, понасолоджуйтесь прогадженим баблом, баблом, викинутим псу під хвіст.  І попробуйте перевірити, чи є там апостроф.... а? Скажу зразу, не мучтесь, нема там його. І вінда та - те саме гівно, але за гроші....

ou77

Цитата: "Python" от
Літера ґ у ній все ж є, хоча й набирається через правий Alt (правий Alt+г)
Не знав, дякую.

Цитата: "Python" от
Коли дрібном'які припинять продаж ХР (а це буде доволі скоро)

Скажу Вам по секрету, вже давно не можна легально придбати ХР.

Цитата: "rocker" от
Десь я вже чув ці "плачі"...та лайку як на Microsoft, так і на ще дещо. Бо часто-густо виходить так: украв та ще й не задоволений, що крадена річ не ідеальна...

Колись давно найшло на мене і я купив Лінгво 9, недавно став ставити на ноутбука, і от проблема, щоб запрацювало: або вставте діскету, якої нема просто куди встравляти або пошліть код і вам надішлюсть відповідь. Добре що я догадався і за пять хвилин скачав з інтернету крек, а то би пару днів точно промучився...

Аналогічно придбав avp так поки я його заставив працювати чуть не вбився, до того користувався не купленим - проблем не було.

А саме головне, ця головна біль ще і за мої гроші, навіщо таке щастя?



ou77

Цитата: "chyapay" от
перепрошую.. а га так і пишеться "га"!
ну а як воно ще може писатися?:) точно що не "а":)


Python

«А» - це російською. А українською, в даному випадку, має бути «га».
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Цитата: Python от декабря 20, 2008, 19:10
Щодо системи закінчень, які співпадають. Така проблема існує для частини іменників ІІ відміни (таких як бажання, православ'я, каяття та ін.) — через ідентичність їхніх форм може виникнути непорозуміння. Щоб уникнути цього, у своїх записах в частині відмінкових форм таких слів я використовую лігатуру я+є (у називному, знахідному й орудному однини), а в частині — просто я (у родовому відмінку однини і у формах множини). Писати, звичайно, дещо важче, але в процесі читання мені самому легше зрозуміти, що я мав на увазі.
Спочатку ж хотіли чисто орфографічно позначати відмінок закінченнями -я/-є, але потім відмовилися. А Ви назад до цього.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Цитата: Python от декабря 20, 2008, 17:50
але чомусь лишаємо її у слові «шістнадцять». Де логіка?
Я б взагалі писав шість-на-д(ь)сять.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Цитата: DarkMax2 от ноября  5, 2014, 11:22
Спочатку ж хотіли чисто орфографічно позначати відмінок закінченнями -я/-є, але потім відмовилися. А Ви назад до цього.
Незовсім. У моєму рукописному варіанті використовуються додаткові варіанти літер, що дозволяє визначити водночас і звучання, і етимологію. Чисто етимологічний варіант без додаткових позначок було б важче читати, або ж він почав би спотворювати вимову, якби люди намагалися говорити по писаному. Чисто фонетичний варіант теж губить дрібні фонетичні деталі (хтось вловлює тонку фонетичну різницю між «одне життԙ» та «два життя», хтось не вловлює, фонетичне письмо ж орієнтується на тих, хто не вловлює).
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр