Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

limba rusă

Автор ..., декабря 14, 2008, 19:29

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

...

        Bună ziua,
mă "plimbam" pe internet, când am dat de forumul acesta.
îmi cer scuze că nu ştiu despre ce este vorba pe forumul acesta, dar eu nu înţeleg rusa  :donno:. (şi din moment ce nu ştiu rusă, nu puteam posta decât la "secţia" română) ...
    Eu tot încerc să învăţ limba rusă de o vreme, din păcate însă, în oraşul meu parcă nimeni nu vorbeşte rusa  :what:...
  Dacă are cineva dorinţa de a face un bine şi timp (de a mă ajuta şi pe mine cu câteva lecţii de rusă pe internet) vă rog să mă anunţaţi, răspunzând aici.
  Mulţumesc că aţi avut răbdare să citiţi până aici (dacă aţi ajuns până aici).

      Vă salut din România    :UU:

...

adică nu "lecţii de rusă pe internet" ci mai degrabă aş dori să găsesc un sprijin, cineva pe care să pot întreba anumite reguli din rusă...

Flos

Цитата: "..." от
adică nu "lecţii de rusă pe internet" ci mai degrabă aş dori să găsesc un sprijin, cineva pe care să pot întreba anumite reguli din rusă...

Salut!
Cred, ca aici este locul potrivit, dar intai de toate, inregistrati-Va pe forum, Va rog.

antbez

ЦитироватьEu tot încerc să învăţ limba rusă de o vreme, din păcate însă, în oraşul meu parcă nimeni nu vorbeşte rusa 

Noroc!  Din ce oras sunteti Dvs.?
Quae medicamenta non sanant, ferrum sanat, quae ferrum non sanat, ignis sanat.

Vertaler

Стрч прст в крк и вынь сухим.

GeneratiaVerde

   Salut,
M-am înregistrat acum.
sunt din Sibiu,
şi nu ştiu deloc rusa, ştiu doar alfabetul... (din păcate).

dar toate au un început, nu? :???

apropo: mulţumesc pentru primirea călduroasă de care am avut parte :yes:

AGAPIDANIELLLLLLLLLA


antbez

Quae medicamenta non sanant, ferrum sanat, quae ferrum non sanat, ignis sanat.

faelgar

Într-adevăr pe acest forum e o componenţă multinaţională :) eu m-am născut în Republica Moldova, în orăşelul Ştefan Vodă. Dar, cred că d-tră ştiţi situaţia din RM, limba rusă o ştiu la perfecţie :) La moment eu fac studiile în Moscova şi sânt mândru că cunosc atât de bine 2 limbi.

GeneratiaVerde, eu pot să vă ajut cu ceva :)

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр