Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Latviski

Автор Rōmānus, декабря 1, 2004, 18:25

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Rōmānus

Labdien!

Tikai vienu nevaru saprast: kāpēc līdz šīm brīdim neviens negrib/nevar kaut ko arī latviski uzrakstīt? neviens neprot? vai kā? gaidu uz atbildēm.

Muižīgi jūsējais

p.s. ja manāt kādas kļūdas - labojiet, es jau sen neko latviski nerakstīju - nevajag :(, nav prakses
Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

Vertaler

Стрч прст в крк и вынь сухим.

Rōmānus

Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

sven

Цитата: RomanMuižīgi jūsējais


Te gan manāms lietuviešu "akcents":lol:, pareizi - mūžīgi.

Kāpēc ir maza interese par latviešu valodu? Ir taču zināms, ka vienīgā īstā, senā baltu valoda ir leišu valoda, Jūs arī šajā forumā pielikāt savu roku šī viedokļa stiprināšanai. Būdams pārlatviskotu lībiešu pēctecis, es labprāt piekrītu tam, ka mani seņči latviešu valodu ir izķēmojuši. Jo man nepatiktu, ja tā skanētu "baltiskāk".

Bez tam latviešu valodas prestižu krievu valodas vidē ietekmē sabiedriskie procesi. Tas pats Леонид (ja nemaldos, viņš fiziski dzīvo Latvijā), uzturēdams garu saraksti ar Джиби lietuviski, attieksmē pret  iezemiešiem ir, maigi sakot, vēss (spriežot pēc publikācijām citur). Bet tā jau ir visu zemju kolonizatoru kopīga iezīme, no kuras nav bijušas brīvas pat viscivilizētākās tautas.

Ceru, ka mani ar nodomu veidotie garie teikumi nav nogurdinājuši.

Rōmānus

ЦитироватьTe gan manāms lietuviešu "akcents"
Te gan manāma vienkārša kļūda, es gan nepamanīju, ko uzrakstīju. :D Vārdam "muiža" un "mūžš" nav taču nekas kopējais!
ЦитироватьJūs arī šajā forumā pielikāt savu roku šī viedokļa stiprināšanai
Mua, žamē :D Nu bet ja tā ir, ka leišu valoda ir senāka, ko lai es daru?
ЦитироватьJo man nepatiktu, ja tā skanētu "baltiskāk".  
Šovinizms? Beigās, kāda starpība? Ik valoda ir vajadzīga, un ik valoda ir skaista.
Цитироватьja nemaldos, viņš fiziski dzīvo Latvijā
Es domāju, ka tu maldies. Manuprāt, viņš dzīvo Kauņā, bet es varu pats maldīties.
Цитироватьiezemiešiem
kas tas? Jauns vārds, lai raksturot anti-"alien"?:) Tiešām, neesmu pārliecināts, ka labi saprotu, ko tas nozīmē.
Цитироватьar nodomu veidotie garie teikumi nav nogurdinājuši
Nē, kāpēc?  Raksti vēl un garāk. Jo saku visu aizmirst, ko iemacījos Latvijā :(
Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

sven

Цитата: RomanŠovinizms?
Šovinisms? Moi? Jamais! (vispār franciski es, kā saka, не бум-бум)8-) Sauksim to par aklu mīlestību. Ko lai daru, ja  tieši somu vai igauņu valoda man ausīs skan kā jauka mūzika, kamēr lietuviešu valoda – nedaudz komiski...

Vai tas nozīmē, ka man šī valoda nav interesanta? Nebūt nē. Ar leišu valodu es saistu atgriešanos pie baltiskajām saknēm šī vārda tiešajā (valodnieciskajā) un pārnestajā nozīmē. Sapnis par baltu brālību gan ir tikpat reāls kā komunisms :lol:, taču latvieši, manuprāt, varētu vismaz atgūt daļu pazaudēto vārdu sakņu un nozīmju. Arī lietuviešu stingrākā attieksme pret aizguvumiem man šķiet visnotaļ atbalstāma. Šajā ziņā es esmu gatavs būt svētāks par... čehiem. Viņu "jezdinka/smotrinka"  biļetes vietā man liekas ārkārtīgi jauka.
Taču, atgiežoties uz grēcīgās zemes, saprotu, ka nekādi "rokslauķi"  vai "palaidenes" (skan kā palaistuves :mrgreen:) Latvijā neizies cauri. Jāizdomā kas īpatnējāks. Jaunvārdiem, tāpat kā R.Paula dziesmām, jābūt lipīgiem.:)
Цитировать
Цитироватьiezemiešiem
kas tas? Jauns vārds, lai raksturot anti-"alien"?:) Tiešām, neesmu pārliecināts, ka labi saprotu, ko tas nozīmē.
Nav jau nekāds jauns vārds - nozīmē ~туземец

sven

Цитата: RomanЯ же пошутил, неужели неясно?:D

Es ta sapratu, bet Sladkorcek tikpat labi varēja nodomāt, ka tie ir tradicionāli jautrie Ziemassvētku dzejolīši

:roll:

Rōmānus

Цитироватьka tie ir tradicionāli jautrie Ziemassvētku dzejolīši
Teikšu tā: pavisam nesen tie pantiņi tiešām bija "tradicionālie", vai nē?:D un manuprāt, tie ir pietiekami "jautri". Īpaši tādās vietās, kā "uz kolhoznieka galda..." vai "lai skolā teicamniekos/ un pionieros tieku". Tie ir man vislabākie. Un tu ko domā?:lol:
Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

sven

Цитата: RomanTie ir man vislabākie.

Ko Tu ar to domā? Ka labāku Tev nav, vai ka Tev tie šķiet vislabākie?

Rōmānus

Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

macabro

Smieklīgi dzejoļi bija grāmatā "Nerātnās latvju tautasdziesmas", Jāņu Rozē par 40s :mrgreen:
Vysīm īteicu!

Roman_anonim


Boghdan

ouj! Tikai 2 latviski runājošie? nu lab.. latvietis es neesmu un tā nav mana dzimta valoda, tomēr būšu trešais :)

macabro

Boghdan, место встречи изменить нельзя  :_3_01  :_1_05

Boghdan

macabro, Пыыыыывоооо! :D

Alus nav rūgts,
Iedzert nav grūt'!

:roll:

macabro

Boghdan, vot es tagad iešu iedzert kaut-ko... tikai rīt eksāmens, bet... :dunno: nav ko darīt (piespiež) :)

Леонид

Sveiki, dārgie draugi! :)

Vispirms, es gribētu sirsnīgi apsveikt visus ar Jauno Gadu (atvainojiet, ka ar novēlojumu) un novēlēt labu veiksmi, daudz laimes, sekmju un veselības! :D

Цитата: svenTas pats Леонид

Man ir ļoti patīkami redzot, ka es neesmu aizmirsts šajā forumā neraugoties uz manu ilgu prombūtni. Kāds pārsteigums, ka tikmēr par mani runā arī cilvēki ar kuriem, man šķiet, mēs vēl neesam pazīstami.

Цитата: svenja nemaldos, viņš fiziski dzīvo Latvijā
:_3_01
Sveicieni no Kauņas, vislietuviskākās pilsētas pasaulītē! :D :yes:

Taču kad es mācījos latviešu valodu, garīgi atrodos Latvijā. :yes:

Цитата: svenuzturēdams garu saraksti ar Джиби lietuviski,
attieksmē pret  iezemiešiem ir, maigi sakot, vēss
:oops:
Nezinu ka Jūs gribat pateikt ar iezemiešiem :? ; paskaidrojiet, lūdzu. Tomēr, esmu apmierināts, ka vismaz lietuviešus Jūs neuzskatāt par iezemiešiem. Mani kremt sirdsapziņa   :cry: , taču es no savas puses neatminos, kad jebkad būtu lietojis šo vārdu. :skler:

Цитата: sven...ir, maigi sakot, vēss

Es nepievienojos Jūsu sarunai tūliņ, tāpēc ka man nebija laika, es vispār ilgstošā laikā neesmu bijis forumā, un nepiedalījos ne tikvien sarunā latviski, bet biju vēss arī attieksmē pret citām sarunām, šajā skaitā pret garu sarakstu lietuviski, ja Jūs tas interesē. Bet kāpēc Jūs gaidījāt, ka proti es piebiedrošu sarunai latviski? :_1_17

Цитата: svenspriežot pēc publikācijām citur.

Forumos veltītos valodu mācīšanai es vienmēr sarunājos tikai ar mērķiem iemācīties valodas, citi jautājumi mani neinteresē. Es būtu Jums ļoti pateicīgs, ja Jūs man parādītu vismaz vienu manu publikāciju ar vēsu attieksmi pret iezemiešiem ar vēl kaut ko.

Цитата: svenBet tā jau ir visu zemju kolonizatoru kopīga iezīme

:o :o :o :oops:

Paldies par siltiem vārdiem. Kā tad stipra ir šī iezīme, ja Jūs varēt viņa saost pat pie cilvēkiem, ar kuriem nekad neesat sarunājis... :? un kuri bija Latvijā tik garīgi :lol:

Kāpēc proti mani Jūs pieminējāt kā vēsa kolonizatora paraugu, varētu pieticīgi pajautāt? 8-)

Цитата: svenCeru, ka mani ar nodomu veidotie garie teikumi nav nogurdinājuši.

Nebūt ne, es nerodu vārdus, lai izsacītu savus pretrunīgus iespaidus, taču vienu varu pateikt droši: Jūsu teikumi nav :no: nogurdinājuši! :lol: :lol: :lol:

Es ceru, ka manas nogurdinājušas domas nesamaitās jautru sarunas atmosfēru. :)

Izlabojiet manas kļūdas, lūdzu, man arī nav prakses. :(

Цитата: МаринаДаа... По обилию веселящихся смайлов эта тема, наверное, самая первая на форуме. Такое ощущение, что вы друг друг что-то очень веселое рассказываете (если бы так!)...

Tev taisnība, man bija izdevība pārliecināties par to. :lol:
Потпуно си у праву, имао сам прилику да се убедим да је то заиста тако.

sven

Sveiks, Леонид !
Par Jūsu izcelsmi mani jau 9.decembrī apgaismoja Romans.
Цитировать
Цитироватьja nemaldos, viņš fiziski dzīvo Latvijā
Es domāju, ka tu maldies. Manuprāt, viņš dzīvo Kauņā
Domāju, ka šo jautājumu visi sen jau būs aizmirsuši.
Mana kļūda bija tā, ka es domāju, ka lingvofīlu pulciņš internetā ir gaužām šaurs, tādējādi, uzdūries uz lietotāja ar līdzīgu pavārdu ("niku") kā jūsējais, izdarīju pārsteidzīgus secinājumus.   Jūs taču esat izvēlējies tik retu vārdu! :mrgreen:
Un vismazāk es gaidīju, ka šis Леонид man atbildēs tik satriecoši labā latviešu valodā. Šeit jūs ar Romanu esat ziķeri ! Taisni vai jāsāk mācīties leišu valoda. Šajā ziņā es esmu iesūnojis. Esmu daudz maz apguvis 4 svešvalodas un jau kādus gadus 3 guļu uz lauriem. Par attaisnojumu jāsaka, ka ar valodām man ir tāpat kā dažam ar sievietēm: interese liela, bet spēju pietrūkst. :lol::lol:
Piemēram, uzskatu, ka krievu valodu es saprotu visās niansēs, tomēr ukraiņu vai – vēl trakāk – poļu teksti man ir kā ķīniešu ābece. Tāpēc man pārsteidz tie krievi, kas apgalvo, ka gandrīz visu saprotot. Ar lietuviešu valodu ir līdzīgi – vienīgais, ko saprotu no jūsu TV, ir pirmā frāze : Laba diena ! :roll:

Леонид

Sveiks, Sven! :)

Цитата: svenJūs taču esat izvēlējies tik retu vārdu! :mrgreen:

Jā, tas taisnība... :_1_12 Tas ir tādēļ, ka man pavisam nav fantāzijas izgudrot sev pavārdu. :lol:

Цитата: svenEsmu daudz maz apguvis 4 svešvalodas un jau kādus gadus 3 guļu uz lauriem. Par attaisnojumu jāsaka, ka ar valodām man ir tāpat kā dažam ar sievietēm: interese liela, bet spēju pietrūkst. :lol: :lol:

Es arī esmu apguvis vairākas valodas, un varētu apgūt vēl tikpat. Daži saka, ka tas ir fiziski neiespējami. Es, taisnību sakot, lāgā nezinu, vai tas ir tā, un bīstos, ka cilvēka spējas šajā jomā ir ierobežotas. :o Taču man gan labi padodas svešvalodas, un zināšanu alkas ir lielas, tikai trūkst brīva laika. :( Un ja nelietoju valodas, ātri aizmirstu... :skler: Un jāmācas atkal no jauna...  ](*,)

Цитата: svenPiemēram, uzskatu, ka krievu valodu es saprotu visās niansēs, tomēr ukraiņu vai – vēl trakāk – poļu teksti man ir kā ķīniešu ābece. Tāpēc man pārsteidz tie krievi, kas apgalvo, ka gandrīz visu saprotot.

Piekritu, ka krievi viegli saprata ukraiņu un poļu valodu... Un man mazliet savādi skan salīdzinājums ar ķīniešu ābeci... Tomēr, es vispirms apguvu poļu valodu pašmācībā, un tad ukraiņu un baltkrievu kļuva pilnīgi saprotamas... Kad uzsāku viņas mācīties, tas bija ļoti patīkami...

Цитата: svenAr lietuviešu valodu ir līdzīgi – vienīgais, ko saprotu no jūsu TV, ir pirmā frāze : Laba diena ! :roll:

Nenieka nevarēju saprast latviski - pat visvienkāršākos vārdus, tikmēr, kamēr nesāku viņu mācīties... :? Tikai labrīt, labdien... :lol: Tas ir ļoti savādi...

pishy

Sveicinaati !!!:roll:
Man ir viena probleema... Es jau ap gadu dziivoju Zviedrijaa... ))) Un man sheit nav prakses.. ((( Godiiki sakot... Man nav neviena ar kuro sarunaties latviski.. Un man .. latvishu valoda - dzimta valoda.. ))) Un man taa aimirstas.. :(

 Vaj jus varat man palidzeet..???:(

macabro

dzimtā???
уже даже я ошибочки вижу..
nu varam pamēģināt, par to tak nav jāmaksā, inte sant? :D

Leonido

Цитата: svenTas pats Леонид (ja nemaldos, viņš fiziski dzīvo Latvijā)
Мабуть, зi мною переплутали. Але я спiлкуюсь винятково російською мовою. Ну, может быть, иногда ar to mazkrievu izloksni.

sven

Ho-hoo! Te nu gan notiek spraiga saruna! :lol:

Sarunu intensitātē mūs drīz lībieši pārspēs.

Pishy, ja vēl neesi atradusi, ar ko pļāpāt, laipni lūdzu.

Es gan Tevi gribētu pamocīt ar dažām lietām par zviedru valodu, kas ir mana vājība. Varam sarunāties par zviedru valodu latviski! :roll:

Rōmānus

Dīvains piedavājums - par zviedru valodu latviski. Varbūt labāk par latviešu valodu latviski. Kā domājiet mīļie kungi?
Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

pishy

Цитата: macabrodzimtā???
уже даже я ошибочки вижу..
nu varam pamēģināt, par to tak nav jāmaksā, inte sant? :D

Ja,dzimta....))) Es atbraucu Zviedrijaa 24 julijaa... Un jau vienu gadu, es runaaju tikai angliski,krieviski un nu protams zviedru valodaa... )))
Un latvieshu valoda man aizmirstas...!! Es nezinu ko man dariit.. (((
:no:

Добавлено спустя 8 минут 33 секунды:

Цитата: svenHo-hoo! Te nu gan notiek spraiga saruna! :lol:

Sarunu intensitātē mūs drīz lībieši pārspēs.

Pishy, ja vēl neesi atradusi, ar ko pļāpāt, laipni lūdzu.

Es gan Tevi gribētu pamocīt ar dažām lietām par zviedru valodu, kas ir mana vājība. Varam sarunāties par zviedru valodu latviski! :roll:


Es buushu prieciiga runaat ar visiem, jo man tas tiesham nepieceeshami...)))
Un es juutu,to... ka man ir daudz kljuudu... :no:
Vaj juus varat tos labot preksh maniim ...?:(

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр