Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

корпусна лінгвістика

Автор marianna1982, июля 29, 2008, 16:27

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

marianna1982

Пишу дисертацію - досліджую особливості ідіостиля письменника. Зацікавило таке питання - корпус текстів певного автора. Як створююють такі корпуси? Які програми при цьому використовують? Де можна знайти приклад подібного, уже створеного корпусу? Будь ласка, допоможіть!

Lad

Напішу па-беларуску, бо не ўмею па-ўкраінску :) Самы просты шлях -- скарыстацца якой праграмай-канкардансерам, бо стварыць паўнавартасны корпус ў вас не атрымаецца, паколькі патрабуе працы значнай колькасці людзей ці, прынамсі, вы мусіце мець праграміста+рознага кшталту лінгвістычныя базы (напрыклад, граматычны слоўнік) для разметкі тэксту. Сярод праграм канкардансераў магу параіць наступныя: antconc (бясплатная), WordSmithTools (платная), TextSTAT (бясплатная) і інш.

marianna1982

Я дуже вам вдячна. Спробую знайти і переглянути одну із таких програм. Але не впевнена, що вистачить часу щось використати для дисертації - залишився лише рік аспірантури. А ви як думаєте - варто досліджувати цю облисть чи це задача не для звичайного філолога, який знає комп`ютер на рівні користувача?

Lad

Вы маеце на ўвазе вывучэнне мовы пісьменніка? На мой погляд, гэта не зусім навука для мовазнаўцы, гэта больш важна для літаратуразнаўства. Калі вы хочаце нечага дасягнуць ў мовазнаўстве, то вывучэнне моў пісьменнікаў не самы лепшы і прадуктыўны шлях. На мой погляд:)

Калі вы нечым займаецеся, даследуеце, то проста стаўце перад сабой пытанне: Ну і што? Пішучы навуковы артыкул, зноў-такі стаўце перад сабой гэта пытанне. Калі вы зможаце адказаць на яго, абгрунтаваць (для самой сябе) патрэбу і вартасць вашага даследавання і не толькі для вас, то тады справа вартая :)

mari

Мені дуже цікаво досліджувати мову посьменника як самодостатню систему, "нову реальність", світ, створений за допомогою мови. Як певну "віртуальну реальність", тільки не компютерну, а "віртуальну реальність існування людського духу". А от щодо літературознавства ви праві. Дуже хотілося б мені створити свою теорію дослідження мови творів письменника - із синтезу мовознавства, літературознавства і психології. Чим і планую після захисту дисертації (дай Боже, щоб він відбувся вдало!) зайнятися.

ou77


ксю

Всім привіт! Підскажіть, будь ласка, які можуть бути параметри для порівняння електронних текстових корпусів. і які є способи представлення текстових корпусів у форматі конкордансів. Буду дуже вдячна, якщо свої ідеї і можливо якісь матеріали надішлете на мейл angel_p2004@mail.ru

Beermonger

Почта в домене .ru - это не патріотично ;D (разве что, если это рiдна Україна :)).

Sue


DarkMax2

Цікава тема. Я би почитав би таку дисертацію, адже творчість письменника відзеркалює стиль мислення автора не лише за змістом, але і за формою, а форма мислення куди цікавіша, аніж прості погляди та ідеали.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр