Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Вживання звуку ґ

Автор ou77, марта 12, 2008, 10:43

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

ou77

Подивився зараз список слів з "ґ" у Шевельова, нема мякого "ґ".

rocker

Цитата: ou77 от марта 14, 2008, 13:04
Подивився зараз список слів з "ґ" у Шевельова, нема мякого "ґ".

Скажете це особі,що має прізвище Ґіґа :)
http://pravopys.vlada.kiev.ua/pravopys/pozytyv/Nimchuk1.htm

ROCK ON!
One thing I can tell you is you got to be free...(John)

ou77

Цитата: rocker от марта 14, 2008, 13:24
Цитата: ou77 от марта 14, 2008, 13:04
Подивився зараз список слів з "ґ" у Шевельова, нема мякого "ґ".

Скажете це особі,що має прізвище Ґіґа :)
http://pravopys.vlada.kiev.ua/pravopys/pozytyv/Nimchuk1.htm

ROCK ON!

Не знаю такого.
Цікаво якого він року народження? аж всяко певно не 1980го, ну і яке призвіще було у батьків? Чи він іноземець? (думаю багато є іноземців у яких призвіще не зовсім так звучить)

rocker

Цитата: ou77 от марта 14, 2008, 13:30


Не знаю такого.
Цікаво якого він року народження? аж всяко певно не 1980го, ну і яке призвіще було у батьків? Чи він іноземець? (думаю багато є іноземців у яких призвіще не зовсім так звучить)

Хоча нам (...for those about to rock...) попса ненависна >(,але є такий добродій:http://zik.com.ua/ua/news/2007/08/17/86393

ROCK ON!
One thing I can tell you is you got to be free...(John)

ou77

Цитата: rocker от марта 14, 2008, 14:47
Цитата: ou77 от марта 14, 2008, 13:30


Не знаю такого.
Цікаво якого він року народження? аж всяко певно не 1980го, ну і яке призвіще було у батьків? Чи він іноземець? (думаю багато є іноземців у яких призвіще не зовсім так звучить)

Хоча нам (...for those about to rock...) попса ненависна >(,але є такий добродій:http://zik.com.ua/ua/news/2007/08/17/86393

А чи це не псевдонім? Самі подумайте до 1991го (нуі після 1933) літери "ґ" не було ніде.... Або ж людина змінила призвіще або ж приїхала звідкись.

Но не суть, погодьтесь що в тих словах що вважаються питомими українськими мякого "ґ" нема. (Може тому воно мені і ріже слух, а я на все "ґ" подумав)

rocker

Цитата: ou77 от марта 14, 2008, 15:24


А чи це не псевдонім? Самі подумайте до 1991го (нуі після 1933) літери "ґ" не було ніде.... Або ж людина змінила призвіще або ж приїхала звідкись.

Но не суть, погодьтесь що в тих словах що вважаються питомими українськими мякого "ґ" нема. (Може тому воно мені і ріже слух, а я на все "ґ" подумав)

Видається,що не псевдонім.Те,що до 1991 року була заборонена літера "ґ",ще не означає,що не було відповідного звуку.Після поновлення в абетці "ґ" особа стала писати своє прізвище з цією літерою й усе стало на свої місця.

Між иншим.Довелося мені бачити нагрудний знак (не пам'ятаю як називається),яким нагороджувалися працівники освіти у 20-их роках минулого століття,тобто в УССР.На цьому знакові був фрагмент нашої абетки: А,Б,В,Г,Ґ...Отже,літера була (до повної совдепізації нашої мови та взяття курсу на повне нівелювання її особливостей) цілком усталеною, що й зафіксовано в металі...

ROCK ON!
One thing I can tell you is you got to be free...(John)

ou77

Цитата: rocker от марта 14, 2008, 16:00
Цитата: ou77 от марта 14, 2008, 15:24


А чи це не псевдонім? Самі подумайте до 1991го (нуі після 1933) літери "ґ" не було ніде.... Або ж людина змінила призвіще або ж приїхала звідкись.

Но не суть, погодьтесь що в тих словах що вважаються питомими українськими мякого "ґ" нема. (Може тому воно мені і ріже слух, а я на все "ґ" подумав)

Видається,що не псевдонім.Те,що до 1991 року була заборонена літера "ґ",ще не означає,що не було відповідного звуку.Після поновлення в абетці "ґ" особа стала писати своє прізвище з цією літерою й усе стало на свої місця.

Між иншим.Довелося мені бачити нагрудний знак (не пам'ятаю як називається),яким нагороджувалися працівники освіти у 20-их роках минулого століття,тобто в УССР.На цьому знакові був фрагмент нашої абетки: А,Б,В,Г,Ґ...Отже,літера була (до повної совдепізації нашої мови та взяття курсу на повне нівелювання її особливостей) цілком усталеною, що й зафіксовано в металі...

Ну а в паспорті то "г" написано....
Я ж не спорю що "ґ" не було.
Я просто за 7мий пункт і проти 8го (перший сформульований невиразно) з вашого посилання http://pravopys.vlada.kiev.ua/pravopys/pozytyv/Nimchuk1.htm



Nekto

Якщо казати про омоніми, які виникли після відміни ґ, то треба згадати ще про город та ґород. Про них вже десятки раз писалося на Форумі.

До речі, а де це "ґ" можна знайти на клавіатурі?  :donno:

ou77

Цитата: Nekto от марта 14, 2008, 16:59
Якщо казати про омоніми, які виникли після відміни ґ, то треба згадати ще про город та ґород. Про них вже десятки раз писалося на Форумі.
А шо таке "ґород"? І де правильно ставити наголос?

Цитата: Nekto от марта 14, 2008, 16:59
До речі, а де це "ґ" можна знайти на клавіатурі?  :donno:
Нема його, цікаво чи є у Вісті українською?

ou77

Цитата: ou77 от марта 14, 2008, 15:24
Но не суть, погодьтесь що в тих словах що вважаються питомими українськими мякого "ґ" нема. (Може тому воно мені і ріже слух, а я на все "ґ" подумав)

Ні, таки багато ріже: "афґаністан", "еміґрація", тощо, і тільки "ґрінкард" звучить краще ніж "грінкард"

Nekto

Цитата: ou77 от марта 14, 2008, 18:16
А шо таке "ґород"?

ґород - це місто, особливо укріплене (огорожене) стінами. Здається так.

ou77

Цитата: Nekto от марта 14, 2008, 18:20
Цитата: ou77 от марта 14, 2008, 18:16
А шо таке "ґород"?

ґород - це місто, особливо укріплене (огорожене) стінами. Здається так.

та ні нема такого слова, є діалектне (чи може то суржик) "город" а з "ґ" навіть не знаю звідки таке могло взятися...

Nekto

Не можу знайти тему... :donno: в якій розповідалось про різницю між gородом та містом за часів середньовіччя.
А ще здається Ревета про це говорив...

andrewsiak

Цитата: Nekto от марта 14, 2008, 16:59
До речі, а де це "ґ" можна знайти на клавіатурі?  :donno:
в мене є на клавіатурі - лівіше Я(Z).
той ще ся не вродив, щоб усім догодив.

Ahori

Цитата: "Nekto" от
А ще здається Ревета про це говорив...
про город та місто взагалі писав Maksymus:
http://maksymus.livejournal.com/10385.html

Nekto

З ґородом мабуть я дійсно проглючив. Був тільки город через звичайне "г". Це мене Ревета заплутав...

rocker

Цитата: Nekto от марта 14, 2008, 16:59


До речі, а де це "ґ" можна знайти на клавіатурі?  :donno:
А що,у Вас
<AltGr + г> = ґ
<AltGr + Shift + г> = Ґ
не працюють?

ROCK ON!
One thing I can tell you is you got to be free...(John)

Nekto

Цитата: rocker от марта 17, 2008, 14:14
А що,у Вас
<AltGr + г> = ґ
<AltGr + Shift + г> = Ґ
не працюють?

Працюють! Дякую!

Я тільки одного не можу зрозуміти: навіщо в українській розкладці клавіатури літера Ёё, при тому що до ґ треба діставатися отаким нелегким шляхом?  :donno:

rocker

Цитата: Nekto от марта 17, 2008, 21:33
Цитата: rocker от марта 17, 2008, 14:14
А що,у Вас
<AltGr + г> = ґ
<AltGr + Shift + г> = Ґ
не працюють?

Працюють! Дякую!

Я тільки одного не можу зрозуміти: навіщо в українській розкладці клавіатури літера Ёё, при тому що до ґ треба діставатися отаким нелегким шляхом?  :donno:

Я так само того не розумію...Хочу запитати п.andrewsiak-а (бо десь на форумі вже про це мовилося) про те,яка саме (модель,фірма-виробник) клавіатура має літеру "ґ" між <Z> і <Shift>.
На тих,що мені доводилося бачити (з додотковою клавішею між згаданими),ця клавіша має функції прямих і похилих рисок.
Хотілося б мати клавіатуру з <Ґ> :)

ROCK ON!
One thing I can tell you is you got to be free...(John)

ou77

Став на вихідних розказувати вчительці української моєї доці про моє відношення до вживання "ґ". А вона каже, що вживання "ґ" то нічого, а от тут була в Києві спілкувалася з подругою, то кажуть зараз хочуть букву "ф" відмінити.

Хто що чув про таке?

rocker

Цитата: ou77 от марта 18, 2008, 10:05
Став на вихідних розказувати вчительці української моєї доці про моє відношення до вживання "ґ". А вона каже, що вживання "ґ" то нічого, а от тут була в Києві спілкувалася з подругою, то кажуть зараз хочуть букву "ф" відмінити.

Хто що чув про таке?

Звичайна педагогічна маячня!
Взагалі,мене дивує совковість наших пед.кадрів,настільки дубова публіка там збирається! Мабуть через це всі вони масово були членами СДПУ(о),підтримували проффесора та перетворилися на банальних хабарників.
Треба ж було такому статися,що зараз мусимо винаходити всілякі методи щоб захиститися від педагогів-хабарників! (особливо у ВиШах)!!!
Теж мені сіячі розумного... (і далі за банальним совдепівським висловом...)

ROCK ON!
One thing I can tell you is you got to be free...(John)

ou77

Цитата: rocker от марта 18, 2008, 10:24
Цитата: ou77 от марта 18, 2008, 10:05
Став на вихідних розказувати вчительці української моєї доці про моє відношення до вживання "ґ". А вона каже, що вживання "ґ" то нічого, а от тут була в Києві спілкувалася з подругою, то кажуть зараз хочуть букву "ф" відмінити.

Хто що чув про таке?

Звичайна педагогічна маячня!
Взагалі,мене дивує совковість наших пед.кадрів,настільки дубова публіка там збирається! Мабуть через це всі вони масово були членами СДПУ(о),підтримували проффесора та перетворилися на банальних хабарників.
Треба ж було такому статися,що зараз мусимо винаходити всілякі методи щоб захиститися від педагогів-хабарників! (особливо у ВиШах)!!!
Теж мені сіячі розумного... (і далі за банальним совдепівським висловом...)

Звичайне хамство.

rocker

One thing I can tell you is you got to be free...(John)

ou77

А про "ф" щось чули? я в інтернеті не знайшов, я так розумію ідея достатньо дурацька, бо ж буква "ф" з самого початку успішно використовувалась в кирилиці, а те що звук дійсно не споконвіку український, так зараз про те вже ніхто не згадує....

rocker

Цитата: ou77 от марта 18, 2008, 11:32
А про "ф" щось чули? я в інтернеті не знайшов, я так розумію ідея достатньо дурацька, бо ж буква "ф" з самого початку успішно використовувалась в кирилиці, а те що звук дійсно не споконвіку український, так зараз про те вже ніхто не згадує....

Я Вам давав посилання на проєкт правопису,--це офіційний документ.Там про все сказано.
Стосовно "ф".Вічносовдепівські педагоги самі створюють міти,яких потім самі й бояться.Стадності їх немає меж...
Ішлося про повернення (як варіянт) літер "т" і "п" на певні позиції,що їх зараз має літера "ф".Наприклад,"катедра" (порівняйте:"математика").Про ліквідацію літери "ф" ніколи не велося дискусії,повірте,я за цим пильно слідкую.
Власне,слова з літерою "т" замість "ф" пропонуються як варіянти,отже,добиратимете як Вам до вподоби.Але педагогічно-овече стадо на саму думку про якісь зміни зчиняє такий ґвалт,що навряд чи колись ми матимемо український правопис не від Лазаря Каґановіча.

ROCK ON!
One thing I can tell you is you got to be free...(John)

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр